HATA
Üzgünüz bir hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
E-POSTA ADRESİNİZ:
TELEFON:
Online İşlem Merkezi'nden;

Abonelik bilgilerinize anında ulaşabilir, Kredi kartı ile D-Smart faturanızı anında ödeyebilir veya otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.
D-Smart Sinema veya Spor + İnternet Kampanyası
Sınırsız İnternet ile birlikte Sinema tutkunlarına Sinema paketi, spor aşıklarına Spor paketi. SD uydu alıcısıyla Sinema ya da Spor paketlerinden biri, sınırsız İnternet ile birlikte sadece 55 TL. Hemen abone ol D-Smart keyfini ikiye katla.
İnternet'te Değişim Zamanı - Fiber
Ayda sadece 44 TL’den başlayan fiyatlarla, sınırsız Süper Hızlı İnternet’e geçmek için beklemeyin. Üstelik D-Smart Keyfini her yere taşıyanı D-Smart Blu 3 ay hediye. Eğer başka İnternet’te taahhüdünüz varsa dert etmeyin, bize bırakın. İnternet’inizi değiştirin, dünyanız değişsin...
İnternet’te Değişim Zamanı - ADSL
Benim alt yapımda fiber yok diyenler üzülmesin. Ayda sadece 44 TL’den başlayan fiyatlarla sınırsız İnternet’e geçmek için beklemeyin. Üstelik D-Smart Keyfini her yere taşıyan D-Smart Blu 3 ay hediye. Eğer başka İnternet’e taahhüdünüz varsa dert etmeyin, bize bırakın. İnternet’inizi değiştirin, dünyanız değişsin...
Süper Hızlı Fiber İnternet
Daha hızlı İnternet istiyorum diyenlere, D-Smart’tan süper hızlı fiber İnternet ve TV keyfi bir arada! HD ve HD+ seçenekleri ile Giriş, Dizi, Sinema, Süper ve Mega paketlerine, 10 Mbps’e kadar Süper Hızlı İnternet ile 59 TL’den başlayan fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Üstelik D-Smart ve D-Smart İnternet aktivasyonları ve D-Smart İnternet kurulumu ücretsiz. Giriş ve Dizi paketi alanlara 3 ay Spor veya Sinema paketi de hediye!
İnternet Fiyatına "D-Smart + İnternet"
İnternet ve TV keyfi bir arada! D-Smart İnternet İnternet hizmetine ve zengin D-Smart içeriğine birlikte çok uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Giriş, Dizi, Sinema, Spor, Süper ve Mega paketlerine, SD, HD ve HD+ kutu ile limitli veya limitsiz İnternet seçenekleriyle bir arada paket oluşturarak sahip olabilirsiniz. Üstelik dilerseniz, limitsiz İnternet tarifeleri ile birlikte BLU Sinema veya BLU Spor ayrıcalığına da sahip olabilirsiniz.
Standart İnternet Tarifeleri
D-Smart İnternet tarifelerinden taahhüt olmadan dilediğiniz süre faydalanın.

D-Smart İnternet’in tüm internet tarifelerinden herhangi birinden taahhüde gerek olmaksızın da yararlanabilirsiniz. Paketinizi dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.
Engelli, gazi ve şehit yakınlarına özel
Engelli, gazi ve şehit yakını müşterilerimiz D-Smart İnternet’den onlara yönelik özel indirimlerle faydalanabilirler.

Engelli, gazi ve şehit yakını müşterilerimiz, İster modemli ister modemsiz seçeneklerle, hem limitli hem limitsiz tüm internet tarifelerinden taahhüt vermeksizin özel ücretlerle diledikleri kadar yararlanabilirler.

İnternet hizmeti abonelik sesli sözleşmesini dinlemek için tıklayınız.
Yalın İnternet
Yalın İnternet Hizmeti, telefon aboneliği olana İnternet’e bağlanmanızı sağlayan bir hizmettir. D-Smart İnternet İnternet’i ,Yalın İnternet Hizmeti ile telefon aboneliğine ihtiyaç duymadan kullanabilir, sadece 15TL Yalın Erişim Ücreti ile bu hizmetten faydalanabilirsiniz. Üstelik Fiber tarifeleri kampanya kapsamında Yalın Erişim Ürceti ilk 12 ay ücretsiz, ADSL tarifelerinde ise yine kampanya kapsamında 24 ay boyunca 15 TL yerine 10 TL.
ADSL Hız Testi - ADSL Speedtest nasıl yapılır?

Ölçümü başlattığınızda sunucumuzdan internet hızınıza bağlı olarak belirlenen büyüklükteki bir dosya indirilmektedir (internet hızınız yavaş ise daha küçük, yüksek ise daha büyük bir test dosyası gönderilmektedir). Smile ADSL sistemi bilgisayarınızın dosyayı indirdiğini algılar ve hangi ADSL hızına sahip olduğunuzu hesaplar.

İnternet bağlantı hızı terimleri ( bit ve byte ) nelerdir? İnternet bağlantı hızımı nasıl hesaplayabilirim?

İnternet dünyasında özellikle internet bağlantı hızının tespiti konusunda en çok akıl karıştıran konulardan biri; bit ve byte terimleridir. Bu konuya çok özet bir anlatımla açıklık getirelim

1 Kilo Byte (KB) = 1024 bytes (1024'ün katları olarak artar)
1 kilobit (kb) = 1000 Bits (1000'in katları olarak artar)
1 byte (B) = 8 Bits (b) şeklinde.

256kbit bir adsl bağlantısında maksimum dosya indirme hızı;

256 kbps = 256.000 bps
256000 bps = 256.000/8 = 32.000 B/s
32.000 B/s = 32.000/1024 = 31.25 Kb/s olarak bulunur.

ADSL Hız Testi sonucu doğru mu?

Dosyanın indirilmesi başka etkenlerden dolayı uzadığında veya kısaldığında, ölçülen hız doğru olmaz. Bu etkenler şunlardır :

a. Sunucu hızı Veri paketlerinin bir sunucudan indirilmesi gerektiği için bu sunucu, indirme işlemleri için maksimum band genişliğine sahip olmalıdır. Geleneksel birçok Webhosting paketlerinin hızları düşüktür. Biz, mümkün olan maksimum hıza rahatlıkla ulaşabilen yüksek hızda özel bir sunucu kullanmaktayız

b. İnternet eylemleri ADSL bağlantınızın hızı sınırlıdır. Hız testi sırasında, bağlantınızın tüm band genişliğine gerek duyulmaktadır. Bu hız testi ile birlikte İnternet'te gezindiğiniz veya dosya indirdiğiniz takdirde, ölçüm sonucu yanlış olur.
Emin olmadığınız durumlarda hızı tekrar ölçün ve hız testini günün farklı saatlerinde ve başka günlerde tekrarlayın. ADSL Hız Testi sırasında, İnternet üzerinden hiçbir şey indirmemelisiniz veya başka İnternet uygulamaları yapmamalısınız.

İnternet bağlantı hızımı etkileyen faktörler nelerdir?

a. ATM paketinin 5byte'lık başlığı

b. Maksimum 1518 byte olabilen bir Ethernet veri paketinin sadece 1452 byte veri taşıyabiliyor olması

c. Protokollerde taşınan paketler sayesinde dosya çekme hızının azalması

ADSL hızımda yavaşlık var neden olabilir?

a. Kullandığınız Bilgisayarın Durumu Kullanmakta olduğunuz bilgisayarın konfigürasyonu ve durumu İnternet kullanımınızı etkiler. Örneğin, bilgisayarınıza İnterneti kullanan bir virüs bulaşmışsa, bu virüsle İnternetinizi paylaşmak durumunda kalacağınızdan, kullanım hızınız düşer. Ya da bilgisayarınızda yüklü olan bazı programlar güncel sürümlerini İnternetten otomatik olarak yüklemesi için ayarlandıysa, bu yükleme sırasında İnternette gezinti hızınız yavaşlayabilir.

b. Telefon Hattının Kalitesi Telefon hattı ADSL erişiminin kalitesini belirleyen en önemli etkenlerden biridir. Telefon hattı olarak döşenmiş olan bakır kablo, ince bir kablo ise aynı anda daha az veri taşınır. Kabloda olabilecek etkileşimlerden ya da başka sebeplerden kaynaklı gürültüler, ADSL erişiminin yavaşlamasına ya da sağlanamamasına sebep olabilir. Eğer sıklıkla kopmalar olan bir kablo ise, telefonunuzla birlikte ADSL’inizde de kesintiler yaşanacaktır.

c. Telefon Santraline Uzaklık Adsl altyapilarinin ozelligi geregi santrale uzakliginiz arttikca, adsl baglanti hiziniz dogrusal olarak duser. İdeal koşullarda, merkezi cihazların kurulu bulunduğu santralden 5.5 km mesafe uzaklığa kadar ADSL hizmeti sağlanabilmektedir.

d. Telefon Santrallerinde Kurulu Merkezi ADSL Cihazlarının Performansı Kullanılan merkezi cihazların performansı, ADSL erişiminizin hızını ve kesintisizliğini etkiler.

e. ADSL Modem/Router'ın Performansı Kullandığınız cihazın performansı, ADSL erişiminizin hızı ve kesintisizliğini etkiler.

Modem ve Kurulum

Bölgesel Çalışma durumunda modem ile ilgili işlem yapmalı mıyım?

Dönem dönem bölgenizde yapılabilecek altyapı iyileştirme çalışmaları bağlantınızda kısa süreli kesintilere sebep olabilir. Bu tip durumlarda kesinlikle modeminizi resetlemeyiniz ve modem ayarlarınızı değiştirmeyiniz. Resetlemeniz gerektiğinde sadece modemin elektrik kablosunu prizden çıkarıp yaklaşık 10 sn. sonra tekrar takınız.

Adsl ile bağlantı kurabilmem için gerekli cihazlar/donanımlar nelerdir?

Adsl bağlantısı için adsl modeme ihtiyaç vardır. Kablolu modem ve kablosuz modem olmak üzere iki çeşit modem kullanılabilir.

Modemimi nasıl alacağım?

Kampanya dahilinde talep ettiğiniz modemi kullanıma hazır tak-çalıştır modelinde ilettiğiniz adrese teslim edilmektedir. İhtiyacınız olduğu takdirde modem kurulumu için 0850 266 0 266 D-Smart İnternet Çağrı Merkezini arayabilirsiniz. Ekstra olarak kurulum isterseniz, 0850 266 0 266 numaralı Çagri Merkezi hattımızdan talebinizi belirtip 25 TL(kdv dahil) karşılığında bu hizmeti alabilirsiniz.

Modemimin garanti süresi nedir?

D-Smart İnternet aboneliğiniz ile birlikte verilen modemimizin garanti süresi 2 yıldır.

Modemim var, nasıl D-Smart İnternet adsl abonesi olabilirim?

Adsl modeminiz varsa modemsiz kampanyamizdan yararlanabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Bir modemle aynı anda birden fazla bilgisayarı internete bağlayabilir miyim?

Kablosuz modemli kampanyamızdan yararlanırsanız, kablosuz modem’le sınırsız sayıda diz üstü bilgisayar aynı anda internete bağlanabilir, aynı zamanda da modeminizin 1 masaüstü bilgisayarla da aynı anda kablolu olarak internete bağlanabilirsiniz.

Masaüstü bilgisayarımla kablosuz bağlantı kurabilmem için ek bir donanıma ihtiyacım var mı?

Masaüstü bilgisayarınızla kablosuz bağlantı sağlayabilmeniz için, bilgisayarınız wireless (kablosuz) teknolojiyi desteklemelidir. Masaüstü bilgisayarlarda, kablosuz adaptör temin edildiğinde kablosuz bağlantı sağlayabilirsiniz.

Kablosuz modemim ile etrafımdaki kişilerin bağlantımı kullanmalarını istemiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

Kablosuz modeminizin yetkili servisimiz tarafından kurulum yapılırken kablosuz şifrelemeniz de gerçekleştirilecektir. Böylece güven içerisinde kablosuz internetin keyfini çıkarabilirsiniz.

Evimdeki sabit telefon hattımın paraleli var. Adsl bağlantımda sorun yaşar mıyım?

Paralel bağlı hatlarda adsl bağlantıda sorun yaşanabilmektedir. Bağlantıyı ana hattan yapıp ve paralel hattı devre dışı bırakarak bağlantıyı yeniden deneyebilirsiniz.

Modem kaynaklı bağlantı şikayeti yaşıyorum. Nasıl bir işlem uygulayabilirim?

Kampanya dahilinde, tarafınıza ücretsiz olarak iletilen modemin 24 ay (2 yıl) garanti süresi bulunmaktadır. Bağlantınızda modem kaynaklı sorun yaşadığınız takdirde, müşteri hizmetleri ile irtibata geçerek konuyla ilgili destek alabilirsiniz.

Bölgesel çalışma nedir?

Altyapı sağlayıcısının iyileştirme çalışmaları sebebi ile belirli zamanlarda gerçekleştirdiği kısa süreli adsl bağlantı kesintisidir.

Ethernet kartım yok. Ne yapabilirim?

Teknoloji (bilgisayar) marketlerden, bilgisayarcılardan bir usb den ethernete dönüştürücü ve ya ethernet kartı edinmeniz gerekmektedir.

Bağlantı kurduğumda veri gönderme hızım neden daha düşük oluyor?

Adsl bağlantısının en temel özelliklerinden biri veri gönderme ve alma hızındaki farklılıktır (asimetrik). Veri alma hızınız her zaman gönderme hızınızdan yüksek olur. Bu hız ¼ oranındadır. Örneğin 1024 kbps hızın, 256 kbps veri gönderme hızı olur.

CD ile modem kurulumunun gerçekleştirilememesi veya hata alınması durumunda ne yapmalıyım?

Kurulum CD üzerinden gerçekleştirilmemeli eğer bilgisayara Airties Hizmet programı yüklenmiş ise bu program kaldırılmalı

Hangi modem marka ve modellerine teknik destek veriyorsunuz?

Picatel Airmax (Kablosuz)
Inca IM204 (Kablosuz)
US Robotics  9110 (Kablosuz)
Philips SNA 6500 (Kablosuz)
Airties RT 102 (Kablolu)
Airties RT 103 (Kablolu)
Airties RT 104 (Kablolu)
Airties RT 204 (Kablosuz)
Airties RT 205 (Kablosuz)
D-Link DSL-2520U (Kablolu)
D-Link DSL-2640NRU (Kablosuz)
Tplink TD8816 (Kablolu)
AirTies Air 5021 (Kablolu)
TP Link TDW 8951 ND (Kablosuz)


Abonelik İşlemleri

D-Smart İnternet almak istiyorum. Nereden başvuru yapabilirim?

Hemen ara: 0850 266 00 00

D-Smart İnternet Çağrı Merkezi hemen tıkla: www.dsmart.com.tr

Hemen yolla: “adsl ad soyad telefon no” yaz, 3270’e gönder (örnek sms: “adsl özer özbek 02126517783” hemen uğra: D-Smart İnternet shop ve ya D-Smart İnternet  basvuru noktaları.)

D-Smart İnternet abonesi olmak istiyorum, su anda satın aldığımda ne zaman kullanabilirim?

Abonelik işlemlerinizi hemen başlatabilirsiniz. 3 iş günü içerisinde hat aktivasyon işleminiz gerçekleştirilecektir. Abonelik sözleşmeniz kurulum hizmeti istemediğiniz takdirde anlaşmalı kargo görevlisi tarafından adresinize teslim edilip tarafınıza imzatılacaktır. Kurulum istediğinizde ise yetkili teknik servis tarafından sözleşmeniz teslim edilip imzatılacaktır.(Modem kurulum hizmetini 25TL(kdv dahil) karşılığında alabilirsiniz.)

D-Smart İnternet abonelik sözleşmesini nereden alacağım/nasıl göndereceğim?

Abonelik sözleşmeniz kurulum hizmeti istemediğiniz takdirde anlaşmalı kargo görevlisi tarafından adresinize teslim edilip tarafınıza imzatılacaktır. Kurulum istediğinizde ise yetkili teknik servis tarafından sözleşmeniz teslim edilip imzatılacaktır.(Modem kurulum hizmetini 25TL(kdv dahil) karşılığında alabilirsiniz.)

D-Smart İnternet abonelik sözleşmesi hakkında detaylı bilgiye nereden ulaşabilirim?

D-Smart İnternet abonelik sözleşme içeriği için lütfen tıklayınız.

Başka bir servis sağlayıcıdan adsl abonesiyim. Nasıl D-Smart İnternet abonesi olabilirim?

İnternetinizi D-Smart İnternet’e taşımak artık çok kolay , ister bireysel abone, ister kurumsal abone olun internet hizmetinizde herhangi bir kesinti olmadan eski internet servis sağlayıcınızdan hemen D-Smart İnternet’e geçiş yapabilirsiniz.

D-Smart İnternet’e geçiş başvurunuzu 0850 266 00 000850 266 00 00 D-Smart İnternet Çağrı Merkezini arayarak ya da herhangi bir D-Smart İnternet bayisine uğrayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Aboneliğimi farklı bir kişiye devir yapabilir miyim?

D-Smart İnternet aboneliğinizi başka bir kişiye veya şirkete devredemezsiniz.

Aboneliğimi farklı bir numaraya nakil yapmak istiyorum, bilgi alabilir miyim?

Nakil işlemi, alternatif operatörlern bildirmesiyle Türk Telekom santralleri tarafından yapılan bir işlemdir. Bu işlemi gerçekleştirmek için bugüne kadar Türk Telekom’un talep ettiği 26,81 TL, Haziran 2009 itibariyle D-Smart İnternet tarafından alınmamaktadır.


Online işlemler

Kota bilgilerime nasıl ulaşabilirim ?

D-Smart İnternet abonelik kota bilgilerinize www.dsmart.com.tr/internet web adresimiz üzerinde yer alan “Kota Sorgulama” bölümünden veya Online İşlemler bölümüne giriş yaparak ulaşabilirsiniz

Online İşlemler Kullanıcı adımı ve şifremi unuttum. Nasıl öğrenebilirim?

Online İşlemler Kullanıcı adınızı ve şifrenizi hatırlamıyorsanız, Online İşlemler bölümünde "Şifremi Bilmiyorum / Unuttum" bölümüne giriş yaparak veya 0850 266 0 266 D-Smart İnetnet Çagri Merkezi arayarak öğrenebilirsiniz.

Adsl Kullanıcı adımı ve şifremi unuttum. Nasıl öğrenebilirim?

Adsl Kullanıcı adınızı ve şifrenizi hatırlamıyorsanız, 0850 266 0 266 D-Smart İnternet Çagri Merkezi arayarak öğrenebilirsiniz.

Online İşlemler menüsü ne işe yarar?

Online İşlemler menüsünden;
• Faturanızı inceleyebilir, varsa ödenmemiş borcunuzu görebilir, online ödeme yapabilir, otomatik ödeme talimatı verebilir, kredi kartı bilgilerinizi güncelleyebilir,
• Kota bilgilerinize ulaşabilir,
• Online İşlem şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Online İşlemler menüsü içerisinde hangi servisler bulunmaktadır?

• Fatura Sorgulama ve Online Ödeme
• Kota Sorgulama
• Online İşlem Şifre Değiştirme


Tarife ve Kampanyalar

Tüm tarife seçenekleri nelerdir?

 

Tarifelerimize ait liste fiyatlarını görmek içintıklayınız.

 

İnternet fiyatına “internet + D-Smart” abonelik sözleşmesi hakkında detaylı bilgiye nereden ulaşabilirim?

 

Uydu Platform Abonelik Sözleşmesi için tıklayınız.
İnternet Abonelik Sözleşmesi için tıklayınız.

 

D-Smart İnternet internet erişimi seçenekleri nelerdir?

Limitli ve limitsiz olmak üzere abonelik paketlerimiz mevcuttur. Paketler hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Limitli tarifeli abonelikten yararlanıyorum. Ay içerisinde kullanmam gereken kota miktarı nedir?

Abone olduğunuz ay, hattınızın aktif olduğu tarihten ayın sonuna kadar geçen süreye ait gün sayısına göre limitiniz hesaplanmaktadır. Örneğin 4 GB’lık limitli aboneliğiniz ayın 16. gününde aktif oldu ise, ayın bitimine kadar kullanabileceğiniz kota miktarı 15 gün üzerinden 2 GB olacaktır.

Nakil ya da tarife değişikliği yaptırdığım ay içerisinde kullanacağım kota miktarında bir değişiklik olacak mıdır?

Nakil ya da tarife değişikliğini gerçekleştirdiğiniz ay içerisinde kota miktarınız kıst hesabı uygulanarak hesaplanır. Örneğin 4 GB’lik limitli aboneliğinizde, ayın 16. gününde nakil işlemi ya da tarife değişikliği gerçekleşti ise, ayın bitimine kadar kullanabileceğiniz kota miktarı 15 gün üzerinden 2 GB olacaktır.

D-Smart İnternet bağlantı hızımı değiştirebilirmiyim?

Bağlantı hızınızı veya limitinizi değiştirmek için lütfen 0850 266 0 2660850 266 0 266 D-Smart İnternet Çağrı Merkezi Hat’tı arayınız.

Limitli tarife ve limitsiz tarife arasındaki fark nedir?

Kullanım alışkanlığınıza uygun farklı hız ve limitte tercih edebileceğiniz adsl tarifelerimiz bulunmaktadır. Limitli tarife ile; her ay abonelik başlangıcında tercih ettiğiniz belirli miktar gb veri alımını kullanırken; limitsiz tarife ile sınırsız ve değişik hızlarda veri alışverişini tercih edebilirsiniz.

Tarife değişikliği talebinde bulunabilir miyim?

Tarife değişikliği taleplerinizi, 0850 266 0 266 numaralı Çagri Merkezi hattı arayarak veya bilgi@dsmart.com.tr adresine e-posta göndererek iletebilirsiniz. Tarife değişikliği, gün içerisinde gerçekleştirilecektir.


Diğer

Güvenli İnternet Hizmeti nedir? Nasıl çalışır?

Güvenli İnternet Hizmeti internetinizi istemediğiniz içeriklerinden arındıran ücretsiz bir sistemdir. Bu hizmetle seçeceğiniz profile göre, ADSL hattınız üzerinden bazı sayfalara erişiminiz engellenecek ve Uyarıcı ve Bilgilendirici İnternet Sayfasına yönlendirilirsiniz.

Güvenli İnternet Hizmetini talep etmeyen abonelerin mevcut İnternet erişim hizmeti, herhangi bir değişiklik olmaksızın sunulmaya devam edilir.

Güvenli İnternet Hizmetinde yer alan profiller ve içerikleri nelerdir?

Güvenli İnternet Hizmeti kapsamında seçebileceğiniz 2 profil bulunmaktadır:

1) Çocuk Profili: Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından İşletmecilere gönderilen, çocuk profiline ilişkin listedeki alan adı, alt alan adı, IP adresi ve portlara abonenin erişiminin sağlandığı profildir.

Pedagoji, sosyoloji ve psikoloji alanlarında uzman akademisyenlerin bulunduğu bir komisyon tarafından belirlenen kriterlere uygun kategorilerdeki sitelere erişilebilen profildir.

Çocuk profili ile eğitim,ödev, bankacılık uygulamaları, alışveriş, müzik-oyun-eğlence, haber, e-posta, resmi ve kamu siteleri,tatil, özel şirketler, eğitim kurumları, e-devlet gibi pek çok farklı türden siteye erişebilirsiniz.

2) Aile Profili: Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından İşletmecilere gönderilen aile profiline ilişkin listedeki alan adı, alt alan adı, IP adresi ve portlara abonenin erişiminin sağlanmadığı profildir.

Kumar, uyuşturucu, fuhuş, müstehcenlik, şiddet, terör, dolandırıcılık, zararlı yazılım gibi kategorilerdeki siteleri engelleyen profildir.

Çocuk profiline ek olarak kişisel sitelere, forum ve paylaşım sitelerine erişim sunar.

Ayrıca sosyal medya, oyun ve sohbet kategorilerini ise ayrı ayrı seçme imkanı sunar.

Güvenli İnternet Hizmetinden nasıl faydalanabilirim?

Bu hizmetten faydalanabilmek için www.dsmart.com.tr web sitemizdeki Online İşlemler'e girmeniz yeterlidir. Online işlemlerden internet güvenlik profilinizi seçebilir, görüntüleyebilir ve istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz

Güvenli internet hizmetinin hukuki dayanağı nedir?

Elektronik Haberleşme Kanunu uyarınca çıkarılan "Tüketici Hakları Yönetmeliği"nin "İnternetin Güvenli Kullanımı" başlıklı 10.maddesi, tüm internet servis sağlayıcılara "İnternetin Güvenli Kullanımı"na yönelik ücretsiz alternatif hizmet sunma yükümlülüğü getirmektedir.

Güvenli İnternet Hizmeti kullanıyorum. Engellenmemesi gerektiğini düşündüğüm bir sayfaya giriş yapmak istediğimde Güvenli İnternet uyarı sayfası çıkıyor. Ne yapmalıyım?

Güvenli İnternet Hizmeti tarafından engellenen bir sayfanın içeriğinin sakıncalı olmadığını ve Güvenli İnternet Profillerinden çıkarılması gerektiğini düşünüyorsanız hizmete ait uyarı sayfasının sağ alt kısmındaki link üzerinden Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na talebinizi iletebilirsiniz. Görüşünüz kurum tarafından değerlendirmeye alınacaktır.

Bir sitenin Güvenli İnternet Hizmeti kapsamına girip girmediğini, girdi ise hangi profil kapsamında olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Bir sitenin Güvenli İnternet Hizmeti kapsamına girip girmediğini, girdi ise hangi profil kapsamında olduğunu www.guvenlinet.org sayfası üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Güvenli internet hizmeti ile ilgili detaylı bilgiyi nereden alabilirim?

Güvenli internet ile ilgili detaylı bilgi için www.guvenlinet.org sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Veri gönderirken de limitim eksilir mi?

Adsl bağlantısında veri gönderme (upload) limitinizi etkilememektedir. Veri alma (download) miktarınız limitinizi etkilemektedir.

Statik ip hizmeti veriyor musunuz?

Statik ip hizmeti satın almak istediğinizde, 0850 266 0 266 D-Smart İnternet Çagri Merkezi hat’tı arayabilirsiniz. İşlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra aylık 2,78 TL (kdv dahil) statik ip hizmet bedeli D-Smart İnternet faturanıza düzenli olarak yansıtılacaktır.

Yetkili servis talep etmem durumunda ne kadar ücret ödeyecegim ?

Yetkili servis teknik destek hizmeti 25 TL’dir.

D-Smart İnternet bayilik başvurusunu nasıl yapabilirim?

D-Smart İnternet bayilik başvuru talebinizi www.dsmart.com.tr sayfasında üst kısımda yer alan Ticari Satış => Bayi Talep Formu üzerinden bayilik iletebilirsiniz

D-Smart İnternet Shop’tan aldığım üründe arıza çıktı, ne yapabilirim?

D-Smart İnternet Shop bayilerinde satılan teknolojik ürünler, D-Smart İnternet güvencesi altında değildir. Konuyla ilgili olarak D-Smart İnternet Shop bayileri bünyesinde yer alan bilgisayar firmalarından bilgi almanız gerekmektedir.

Arayüz teknik özellikleri nelerdir?

Arayüz teknik özellikleri ile ilgili bilgi almak için tıklayınız.

Hangi wireless programlarına kablosuz bağlantı desteği veriyorsunuz?

Windows ve Intel Proset Wireless programlarına kablosuz bağlantı desteği veriyoruz.


Fatura ve Ödeme Bilgileri

Fatura tutarımı nasıl öğrenebilirim?

D-Smart İnternet faturanız, her ay düzenli olarak e-posta adresinize gönderilmektedir. Ayrıca D-Smart İnternet fatura bilgilerinizi Online İşlemlerden kolayca öğrenebilir, anında kredi kartınız ile ödeyebilir, ödeme talimatı verebilirsiniz.

İlk faturam hakkında bilgi alabilir miyim?

İlk faturanızda, fatura kesim tarihine kadar olan dönemde aldığınız adsl hizmet bedeli ve gelecek ay boyunca alacağınız adsl hizmet bedeli yer alacaktır. Örneğin: 12 Mayıs tarihinde üyeliğiniz aktive edildi. İlk faturanız 1 Haziran tarihinde çıkar, 12 Mayıs – 31 Mayıs dönemi ile 1 Haziran – 30 Haziran dönemini kapsar. Sonraki faturalarınız bir aylık dönemi kapsar.

Abone numaram nedir?

Abone numaranız sabit olarak 1 ile başlar, devamı adsl bağlantısı için kullandığınız telefon numaranızdır. Örneğin; adsl bağlantısı yapılan telefon numarası 212626xxxx ise, abone numaranız 1212626xxxx' tir.

Faturamı nereye, nasıl ödeyeceğim?

D-Smart İnternet faturanızı Online İşlemler bölümüne giriş yaparak ödeyebilir, kredi kartınız ile otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Ayrıca anlaşmalı olduğumuz banka ve kurumlara Abone numaranız ile ödeme yapabilirsiniz. Anlaşmalı banka ve kurumlar listesine ulaşmak için tıklayınız.

Faturalarım için Otomatik Ödeme Talimatı verebilir miyim?

Otomatik ödeme talimatı vermek ödemelerinizi takip etmenin en pratik ve en kolay yoludur. Online İşlemler menüsünden veya D-Smart İnternet Müşteri Hizmetlerinden (0850 266 0 266) kredi kartınız ile ödeme yapabilir ve otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

Aynı faturayı iki kez ödedim, ne yapmam gerekiyor?

Aynı fatura için yapmış olduğunuz mükerrer ödeme bir sonraki faturanıza otomatik olarak mahsup edilir.

Faturada yer alan KDV - ÖiV nedir?

%18 KDV ve %5 ÖİV her ay mevcut tarifenizin üzerinden kesilerek sizin adınıza devlete ödenen Katma Değer Vergisi ve Özel İletişim Vergisi'dir.

KDV, ÖİV neden alınmaktadır?

Faturalarda yer alan KDV ve ÖİV ilgili kanunları gereğince tahakkuk ettirilmekte olup, söz konusu vergilere ilişkin oranlarda yine kanun, kanun hükmünde kararname ve bakanlar kurulu kararları ile belirlenmektedir. Keza faturalarda tahakkuk ettirilen söz konusu vergiler tahsil edilip edilmediğine bakılmaksızın ait olduğu ayı takip eden ay içerisinde ilgili vergi dairesine yatırılmaktadır.

Faturamı gecikmeli ödediğimde gecikme bedeli yansır mı?

Evet. Son ödeme tarihinde ödenmeyen faturalar için aylık %4 oranında gecikme bedeli uygulanmaktadır.

Bağlantı / aktivasyon ücreti ödeyecek miyim?

Tüm D-Smart İnternet aboneliklerinde kampanya kapsamında aksi belirtilmediği müddetçe hat aktivasyon ücreti 36 TL (KDV dahil) olarak faturalandırılmaktadır. Hat aktivasyon bedeli, hattın ADSL tanımlanması için bir defaya mahsus tahsil edilen bir ücrettir ve abonelik için kesilen ilk faturada yer alır.

D-Smart İnternet ile internete bağlandığımda, telefon faturama herhangi bir ücret yansır mı?

D-Smart İnternet ile internete bağlandığınızda, telefon faturanıza herhangi bir ücret yansımayacaktır.

Limitli D-Smart İneternet'de kota aşımı nasıl ücretlendirilir?

Her bir MB için kota aşım ücreti 0,012451 TL’dir. Aylık maksimum fatura tutarı (aylık tarife ücreti + kota aşım ücreti) 108 TL’dir.

Adil Kullanım Noktası (AKN) nedir?

Adil Kullanım Uygulaması Politikası gereğince, ayda ilgili tarifelerde belirtilen AKN’nin aşılması durumunda, aşılan tarihten itibaren kullanım hızı en fazla 3Mb ile sınırlandırılacak ve dönem sonunda normal hızına dönecektir.

Bağlantı Hızı

 

Kota

8 Mb/sn e kadar

( AKN:25GB )

4 GB

8 Mb/sn e kadar

( AKN:25GB )

6 GB

8 Mb/sn e kadar

( AKN:25GB )

12 GB

16 Mb/sn e kadar

( AKN:25GB )

5 GB

 

 

 

8 Mb/sn e kadar

( AKN:50GB )

Limitsiz

8 Mb/sn e kadar

( AKN:100GB )

Limitsiz

16 Mb/sn e kadar

( AKN:50GB )

Limitsiz

Kota aşımında faturalandırılacak en yüksek ücret nedir?

Limitli paketlere abone olan müşterilerimize faturalanacak aylık maksimum kota aşım ücreti tüm hız ve kota içerikleri için standart 60 TLdir . Fiyatlara vergiler dahildir.

Faturamda yer alan kalemlerle ilgili bilgi alabilir miyim?

Aktivasyon ücret taksiti:
Tercih edilen kampanya gereği aktivasyon ücretinin taksitli olarak fatura edilmesidir.
Kıst Ücret:
Aktivasyon başlangıç tarihi ile fatura kesim tarihine kadar olan dönemde alınan hizmetin bedelidir.
Kampanya İndirimi:
Tercih edilen kampanya gereği  verilen ücret indirimidir.
Kapama açma bedeli:
Ödenmemiş faturalar nedeniyle hizmetin askıya alınıp tekrar aktif edilmesi durmunda fatura edilen tutardır.
Gecikme Bildirim Bedeli:
Ekim 2011 itibariyle, gecikmeli ödemeler için yapılacak bildirimler, 1 TL gecikme bildirim ücreti olarak bir sonraki faturaya yansıtılmaktadır.Gecikme Bildirim Ücreti: SMS, mektup ve diğer iletişim kanalları ile yapılan her türlü bildirim için (tahsilat amaçlı yapılacak bildirimler, gecikme bildirimleri vs dahil olmak üzere) alınan ücrettir.
Kota aşım ücreti:
Limitli tarifelerde belirlenen limitin üzerine çıkılması halinde fatura edilen tutardır.
Tarife değişikliği ücret farkı veya indirimi:
Abonenin talebi doğrultusunda alt tarifeden bir üst tarifeye geçmesi  halinde tarifeler arası alınan fark ücretidir.
Cihaz Bedeli:
Modem ücretinin taksitli veya toplam tutar şeklinde fatura edilmesidir.
Teknik servis ücreti:
Modem kurulumu için yönlendirilen yetkili servisin hizmet bedelidir.
Gecikme Bedeli:
Son ödeme tarihine kadar ödenmeyen faturalar için uygulanan cezai bedeldir.
Statik IP:
Talep üzerine satın alınan ek bir hizmettir.Talep tarihinden itibaren her dönemde fatura edilir.
Damga vergisi:
İlk faturanızda, Abonelik Sözleşmesi’nin üyeye ait nüshasına ilişkin Damga Vergisi tutarı da yer alır. Bu tutar, ilk faturayla üyeden tahsil edilerek -üye adına- Vergi Dairesine ödenir.