Geri
İleri
Tek fiyat, net fatura D-Smart'ta!
Yalın internet ücreti, aktivasyon bedeli ve damga vergisi hediye! Abone olduğunuz ayın bedeli de bizden! Üstelik şimdi ihtiyacınıza uygun farklı hız ve AKN seçenekleri ile!
Standart İnternet Fiyatları
Kullanım sözü vermeden, ihtiyacınıza uygun fiber internet tarifesini seçerek süper hızlı internetin keyfini yaşayın.
Engelli, Gazi ve Şehit Yakınlarına Özel D-Smart İnternet Kampanyası
Engelli vatandaşlarımız, şehit yakınları ve gazilerimize özel her şey dahil D-Smart İnternet.
Yalın internet ücreti, aktivasyon bedeli ve damga vergisi hediye! Abone olduğunuz ayın bedeli de bizden! Üstelik şimdi ihtiyacınıza uygun farklı hız ve AKN seçenekleri ile!
Hız Testi için tıklayınız.
ADSL Hız Testi - ADSL Speedtest nasıl yapılır?

Ölçümü başlattığınızda sunucumuzdan internet hızınıza bağlı olarak belirlenen büyüklükteki bir dosya indirilmektedir (internet hızınız yavaş ise daha küçük, yüksek ise daha büyük bir test dosyası gönderilmektedir). D-Smart İnternet sistemi bilgisayarınızın dosyayı indirdiğini algılar ve hangi ADSL hızına sahip olduğunuzu hesaplar.

İnternet bağlantı hızı terimleri ( bit ve byte ) nelerdir? İnternet bağlantı hızımı nasıl hesaplayabilirim?

İnternet dünyasında özellikle internet bağlantı hızının tespiti konusunda en çok akıl karıştıran konulardan biri; bit ve byte terimleridir. Bu konuya çok özet bir anlatımla açıklık getirelim

1 Kilo Byte (KB) = 1024 bytes (1024'ün katları olarak artar)
1 kilobit (kb) = 1000 Bits (1000'in katları olarak artar)
1 byte (B) = 8 Bits (b) şeklinde.

256kbit bir adsl bağlantısında maksimum dosya indirme hızı;

256 kbps = 256.000 bps
256000 bps = 256.000/8 = 32.000 B/s
32.000 B/s = 32.000/1024 = 31.25 Kb/s olarak bulunur.

ADSL Hız Testi sonucu doğru mu?

Dosyanın indirilmesi başka etkenlerden dolayı uzadığında veya kısaldığında, ölçülen hız doğru olmaz. Bu etkenler şunlardır :

a. Sunucu hızı Veri paketlerinin bir sunucudan indirilmesi gerektiği için bu sunucu, indirme işlemleri için maksimum band genişliğine sahip olmalıdır. Geleneksel birçok Webhosting paketlerinin hızları düşüktür. Biz, mümkün olan maksimum hıza rahatlıkla ulaşabilen yüksek hızda özel bir sunucu kullanmaktayız

b. İnternet eylemleri ADSL bağlantınızın hızı sınırlıdır. Hız testi sırasında, bağlantınızın tüm band genişliğine gerek duyulmaktadır. Bu hız testi ile birlikte İnternet'te gezindiğiniz veya dosya indirdiğiniz takdirde, ölçüm sonucu yanlış olur.
Emin olmadığınız durumlarda hızı tekrar ölçün ve hız testini günün farklı saatlerinde ve başka günlerde tekrarlayın. ADSL Hız Testi sırasında, İnternet üzerinden hiçbir şey indirmemelisiniz veya başka İnternet uygulamaları yapmamalısınız.

İnternet bağlantı hızımı etkileyen faktörler nelerdir?

a. ATM paketinin 5byte'lık başlığı

b. Maksimum 1518 byte olabilen bir Ethernet veri paketinin sadece 1452 byte veri taşıyabiliyor olması

c. Protokollerde taşınan paketler sayesinde dosya çekme hızının azalması

ADSL hızımda yavaşlık var neden olabilir?

a. Kullandığınız Bilgisayarın Durumu Kullanmakta olduğunuz bilgisayarın konfigürasyonu ve durumu İnternet kullanımınızı etkiler. Örneğin, bilgisayarınıza İnterneti kullanan bir virüs bulaşmışsa, bu virüsle İnternetinizi paylaşmak durumunda kalacağınızdan, kullanım hızınız düşer. Ya da bilgisayarınızda yüklü olan bazı programlar güncel sürümlerini İnternetten otomatik olarak yüklemesi için ayarlandıysa, bu yükleme sırasında İnternette gezinti hızınız yavaşlayabilir.

b. Telefon Hattının Kalitesi Telefon hattı ADSL erişiminin kalitesini belirleyen en önemli etkenlerden biridir. Telefon hattı olarak döşenmiş olan bakır kablo, ince bir kablo ise aynı anda daha az veri taşınır. Kabloda olabilecek etkileşimlerden ya da başka sebeplerden kaynaklı gürültüler, ADSL erişiminin yavaşlamasına ya da sağlanamamasına sebep olabilir. Eğer sıklıkla kopmalar olan bir kablo ise, telefonunuzla birlikte ADSL’inizde de kesintiler yaşanacaktır.

c. Telefon Santraline Uzaklık Adsl altyapilarinin ozelligi geregi santrale uzakliginiz arttikca, adsl baglanti hiziniz dogrusal olarak duser. İdeal koşullarda, merkezi cihazların kurulu bulunduğu santralden 5.5 km mesafe uzaklığa kadar ADSL hizmeti sağlanabilmektedir.

d. Telefon Santrallerinde Kurulu Merkezi ADSL Cihazlarının Performansı Kullanılan merkezi cihazların performansı, ADSL erişiminizin hızını ve kesintisizliğini etkiler.

e. ADSL Modem/Router'ın Performansı Kullandığınız cihazın performansı, ADSL erişiminizin hızı ve kesintisizliğini etkiler.

Modem ve Kurulum

Bir modemle aynı anda birden fazla bilgisayarı internete bağlayabilir miyim?

Kablosuz modemli kampanyamızdan yararlanırsanız, kablosuz modem’le sınırsız sayıda diz üstü bilgisayar aynı anda internete bağlanabilir, aynı zamanda da modeminizin 1 masaüstü bilgisayarla da aynı anda kablolu olarak internete bağlanabilirsiniz.

Masaüstü bilgisayarımla kablosuz bağlantı kurabilmem için ek bir donanıma ihtiyacım var mı?

Masaüstü bilgisayarınızla kablosuz bağlantı sağlayabilmeniz için, bilgisayarınız wireless (kablosuz) teknolojiyi desteklemelidir. Masaüstü bilgisayarlarda, kablosuz adaptör temin edildiğinde kablosuz bağlantı sağlayabilirsiniz.

Kablosuz modemim ile etrafımdaki kişilerin bağlantımı kullanmalarını istemiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

Kablosuz modeminizin yetkili servisimiz tarafından kurulum yapılırken kablosuz şifrelemeniz de gerçekleştirilecektir. Böylece güven içerisinde kablosuz internetin keyfini çıkarabilirsiniz.

Evimdeki sabit telefon hattımın paraleli var. Adsl bağlantımda sorun yaşar mıyım?

Paralel bağlı hatlarda adsl bağlantıda sorun yaşanabilmektedir. Bağlantıyı ana hattan yapıp ve paralel hattı devre dışı bırakarak bağlantıyı yeniden deneyebilirsiniz.

Modem kaynaklı bağlantı şikayeti yaşıyorum. Nasıl bir işlem uygulayabilirim?

Kampanya dahilinde, tarafınıza ücretsiz olarak iletilen modemin 24 ay (2 yıl) garanti süresi bulunmaktadır. Bağlantınızda modem kaynaklı sorun yaşadığınız takdirde, müşteri hizmetleri ile irtibata geçerek konuyla ilgili destek alabilirsiniz.

Bölgesel çalışma nedir?

Altyapı sağlayıcısının iyileştirme çalışmaları sebebi ile belirli zamanlarda gerçekleştirdiği kısa süreli adsl bağlantı kesintisidir.

Ethernet kartım yok. Ne yapabilirim?

Teknoloji (bilgisayar) marketlerden, bilgisayarcılardan bir usb den ethernete dönüştürücü ve ya ethernet kartı edinmeniz gerekmektedir.

Bağlantı kurduğumda veri gönderme hızım neden daha düşük oluyor?

Adsl bağlantısının en temel özelliklerinden biri veri gönderme ve alma hızındaki farklılıktır (asimetrik). Veri alma hızınız her zaman gönderme hızınızdan yüksek olur. Bu hız ¼ oranındadır. Örneğin 1024 kbps hızın, 256 kbps veri gönderme hızı olur.

Hangi modem marka ve modellerine teknik destek veriyorsunuz?

Picatel Airmax (Kablosuz)
Inca IM204 (Kablosuz)
US Robotics  9110 (Kablosuz)
Philips SNA 6500 (Kablosuz)
Airties RT 102 (Kablolu)
Airties RT 103 (Kablolu)
Airties RT 104 (Kablolu)
Airties RT 204 (Kablosuz)
Airties RT 205 (Kablosuz)
D-Link DSL-2520U (Kablolu)
D-Link DSL-2640NRU (Kablosuz)
Tplink TD8816 (Kablolu)
AirTies Air 5021 (Kablolu)
TP Link TDW 8951 ND (Kablosuz)

CD ile modem kurulumunun gerçekleştirilememesi veya hata alınması durumunda ne yapmalıyım?

Kurulum CD üzerinden gerçekleştirilmemeli eğer bilgisayara Airties Hizmet programı yüklenmiş ise bu program kaldırılmalı

Bölgesel Çalışma durumunda modem ile ilgili işlem yapmalı mıyım?

Dönem dönem bölgenizde yapılabilecek altyapı iyileştirme çalışmaları bağlantınızda kısa süreli kesintilere sebep olabilir. Bu tip durumlarda kesinlikle modeminizi resetlemeyiniz ve modem ayarlarınızı değiştirmeyiniz. Resetlemeniz gerektiğinde sadece modemin elektrik kablosunu prizden çıkarıp yaklaşık 10 sn. sonra tekrar takınız.

Adsl ile bağlantı kurabilmem için gerekli cihazlar/donanımlar nelerdir?

Adsl bağlantısı için adsl modeme ihtiyaç vardır. Kablolu modem ve kablosuz modem olmak üzere iki çeşit modem kullanılabilir.

Modemimi nasıl alacağım?

Kampanya dahilinde talep ettiğiniz modemi kullanıma hazır tak-çalıştır modelinde ilettiğiniz adrese teslim edilmektedir. İhtiyacınız olduğu takdirde modem kurulumu için 0850 266 0 266 D-Smart İnternet Çağrı Merkezini arayabilirsiniz. Ekstra olarak kurulum isterseniz, 0850 266 0 266 numaralı Çagri Merkezi hattımızdan talebinizi belirtip 25 TL(kdv dahil) karşılığında bu hizmeti alabilirsiniz.

Modemimin garanti süresi nedir?

D-Smart İnternet aboneliğiniz ile birlikte verilen modemimizin garanti süresi 2 yıldır.

Modemim var, nasıl D-Smart İnternet adsl abonesi olabilirim?

Adsl modeminiz varsa modemsiz kampanyamizdan yararlanabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.


Abonelik İşlemleri

D-Smart İnternet almak istiyorum. Nereden başvuru yapabilirim?

Hemen ara: 0850 266 00 00

D-Smart İnternet Çağrı Merkezi hemen tıkla: www.dsmart.com.tr

Hemen yolla: “adsl ad soyad telefon no” yaz, 3270’e gönder (örnek sms: “adsl özer özbek 02126517783” hemen uğra: D-Smart İnternet shop ve ya D-Smart İnternet  basvuru noktaları.)

D-Smart İnternet abonelik sözleşmesini nereden alacağım/nasıl göndereceğim?

Abonelik sözleşmeniz kurulum hizmeti istemediğiniz takdirde anlaşmalı kargo görevlisi tarafından adresinize teslim edilip tarafınıza imzatılacaktır. Kurulum istediğinizde ise yetkili teknik servis tarafından sözleşmeniz teslim edilip imzatılacaktır.(Modem kurulum hizmetini 25TL(kdv dahil) karşılığında alabilirsiniz.)

D-Smart İnternet abonelik sözleşmesi hakkında detaylı bilgiye nereden ulaşabilirim?

D-Smart İnternet abonelik sözleşme içeriği için lütfen tıklayınız.

Aboneliğimi farklı bir kişiye devir yapabilir miyim?

D-Smart İnternet aboneliğinizi başka bir kişiye veya şirkete devredemezsiniz.

Aboneliğimi farklı bir numaraya nakil yapmak istiyorum, bilgi alabilir miyim?

Nakil işlemi, alternatif operatörlern bildirmesiyle Türk Telekom santralleri tarafından yapılan bir işlemdir. Bu işlemi gerçekleştirmek için bugüne kadar Türk Telekom’un talep ettiği 26,81 TL, Haziran 2009 itibariyle D-Smart İnternet tarafından alınmamaktadır.

Başka bir servis sağlayıcıdan adsl abonesiyim. Nasıl D-Smart İnternet abonesi olabilirim?

İnternetinizi D-Smart İnternet’e taşımak artık çok kolay , ister bireysel abone, ister kurumsal abone olun internet hizmetinizde herhangi bir kesinti olmadan eski internet servis sağlayıcınızdan hemen D-Smart İnternet’e geçiş yapabilirsiniz.

D-Smart İnternet’e geçiş başvurunuzu 0850 266 00 000850 266 00 00 D-Smart İnternet Çağrı Merkezini arayarak ya da herhangi bir D-Smart İnternet bayisine uğrayarak gerçekleştirebilirsiniz.

D-Smart İnternet abonesi olmak istiyorum, su anda satın aldığımda ne zaman kullanabilirim?

Abonelik işlemlerinizi hemen başlatabilirsiniz. 30 gün içerisinde hat aktivasyon işleminiz gerçekleştirilecektir. Abonelik sözleşmeniz, taahhütnameniz ve modeminiz yetkili bayimiz tarafından adresinize teslim edilip tarafınıza imzatılacaktır. Kurulum istediğinizde modem kurulum hizmetini 25TL (KDV dahil) karşılığında alabilirsiniz.


Online işlemler

Online İşlemler menüsü içerisinde hangi servisler bulunmaktadır?

• Fatura Sorgulama ve Online Ödeme
• Kota Sorgulama
• Online İşlem Şifre Değiştirme

Kota bilgilerime nasıl ulaşabilirim ?

D-Smart İnternet abonelik kota bilgilerinize www.dsmart.com.tr/internet web adresimiz üzerinde yer alan “Kota Sorgulama” bölümünden veya Online İşlemler bölümüne giriş yaparak ulaşabilirsiniz

Online İşlemler Kullanıcı adımı ve şifremi unuttum. Nasıl öğrenebilirim?

Online İşlemler Kullanıcı adınızı ve şifrenizi hatırlamıyorsanız, Online İşlemler bölümünde "Şifremi Bilmiyorum / Unuttum" bölümüne giriş yaparak veya 0850 266 0 266 D-Smart İnetnet Çagri Merkezi arayarak öğrenebilirsiniz.

Adsl Kullanıcı adımı ve şifremi unuttum. Nasıl öğrenebilirim?

Adsl Kullanıcı adınızı ve şifrenizi hatırlamıyorsanız, 0850 266 0 266 D-Smart İnternet Çagri Merkezi arayarak öğrenebilirsiniz.

Online İşlemler menüsü ne işe yarar?

Online İşlemler menüsünden;
• Faturanızı inceleyebilir, varsa ödenmemiş borcunuzu görebilir, online ödeme yapabilir, otomatik ödeme talimatı verebilir, güncelleyebilir,
• Kota bilgilerinize ulaşabilir,,
• Online İşlem şifrenizi değiştirebilir,
• “Tüketici Şikayetleri” butonunu tıklayarak talep ve şikayetlerinizi iletebilir, çözüme yönelik verdiğimiz yazılı cevapları takip edebilirsiniz.

 


Tarife ve Kampanyalar

Limitli tarifeli abonelikten yararlanıyorum. Ay içerisinde kullanmam gereken kota miktarı nedir?

Abone olduğunuz ay, hattınızın aktif olduğu tarihten ayın sonuna kadar geçen süreye ait gün sayısına göre limitiniz hesaplanmaktadır. Örneğin 4 GB’lık limitli aboneliğiniz ayın 16. gününde aktif oldu ise, ayın bitimine kadar kullanabileceğiniz kota miktarı 15 gün üzerinden 2 GB olacaktır.

Nakil ya da tarife değişikliği yaptırdığım ay içerisinde kullanacağım kota miktarında bir değişiklik olacak mıdır?

Nakil ya da tarife değişikliğini gerçekleştirdiğiniz ay içerisinde kota miktarınız kıst hesabı uygulanarak hesaplanır. Örneğin 4 GB’lik limitli aboneliğinizde, ayın 16. gününde nakil işlemi ya da tarife değişikliği gerçekleşti ise, ayın bitimine kadar kullanabileceğiniz kota miktarı 15 gün üzerinden 2 GB olacaktır.

Limitli tarife ve limitsiz tarife arasındaki fark nedir?

Kullanım alışkanlığınıza uygun farklı hız ve limitte tercih edebileceğiniz adsl tarifelerimiz bulunmaktadır. Limitli tarife ile; her ay abonelik başlangıcında tercih ettiğiniz belirli miktar gb veri alımını kullanırken; limitsiz tarife ile sınırsız ve değişik hızlarda veri alışverişini tercih edebilirsiniz.

Tarife değişikliği talebinde bulunabilir miyim?

Tarife değişikliği taleplerinizi, 0850 266 0 266 numaralı Çagri Merkezi hattı arayarak veya bilgi@dsmart.com.tr adresine e-posta göndererek iletebilirsiniz. Tarife değişikliği, gün içerisinde gerçekleştirilecektir.

Tüm tarife seçenekleri nelerdir?

 

Tarifelerimize ait liste fiyatlarını görmek içintıklayınız.

 

İnternet fiyatına “internet + D-Smart” abonelik sözleşmesi hakkında detaylı bilgiye nereden ulaşabilirim?

 

Uydu Platform Abonelik Sözleşmesi için tıklayınız.
İnternet Abonelik Sözleşmesi için tıklayınız.

 

D-Smart İnternet bağlantı hızımı değiştirebilirmiyim?

Bağlantı hızınızı veya limitinizi değiştirmek için lütfen 0850 266 0 2660850 266 0 266 D-Smart İnternet Çağrı Merkezi Hat’tı arayınız.

D-Smart İnternet internet erişimi seçenekleri nelerdir?

Limitli ve limitsiz olmak üzere abonelik paketlerimiz mevcuttur. Paketler hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Upload hızları nedir?

Tarifelerde belirtilen hızlar download (indirme) hızlarıdır. ADSL tarifelerinde upload (yükleme) hızı 800 Kbps’tir. 20 Mbps'ye kadar hızlı paketlerinde upload (yükleme) hızı 1 Mbps, Diğer fiber hızlarda 2 Mbps’dir. Lokasyona göre bazı fiber tarifelerde 50 GB upload (yükleme) AKN’sı bulunmaktadır. Bu tarifelerde upload AKN’si aşıldığında upload (yükleme) hızı 1 Mbps ile sınırlandırılacaktır.


Diğer

Yetkili servis talep etmem durumunda ne kadar ücret ödeyecegim ?

Yetkili servis teknik destek hizmeti 25 TL’dir.

Hangi wireless programlarına kablosuz bağlantı desteği veriyorsunuz?

Windows ve Intel Proset Wireless programlarına kablosuz bağlantı desteği veriyoruz.

Veri gönderirken de limitim eksilir mi?

Adsl bağlantısında veri gönderme (upload) limitinizi etkilememektedir. Veri alma (download) miktarınız limitinizi etkilemektedir.

Güvenli İnternet Hizmetinden nasıl faydalanabilirim?

Bu hizmetten faydalanabilmek için www.dsmart.com.tr web sitemizdeki Online İşlemler'e girmeniz yeterlidir. Online işlemlerden internet güvenlik profilinizi seçebilir, görüntüleyebilir ve istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz

Güvenli İnternet Hizmetinde yer alan profiller ve içerikleri nelerdir?

Güvenli İnternet Hizmeti kapsamında seçebileceğiniz 2 profil bulunmaktadır:

1) Çocuk Profili: Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından İşletmecilere gönderilen, çocuk profiline ilişkin listedeki alan adı, alt alan adı, IP adresi ve portlara abonenin erişiminin sağlandığı profildir.

Pedagoji, sosyoloji ve psikoloji alanlarında uzman akademisyenlerin bulunduğu bir komisyon tarafından belirlenen kriterlere uygun kategorilerdeki sitelere erişilebilen profildir.

Çocuk profili ile eğitim,ödev, bankacılık uygulamaları, alışveriş, müzik-oyun-eğlence, haber, e-posta, resmi ve kamu siteleri,tatil, özel şirketler, eğitim kurumları, e-devlet gibi pek çok farklı türden siteye erişebilirsiniz.

2) Aile Profili: Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından İşletmecilere gönderilen aile profiline ilişkin listedeki alan adı, alt alan adı, IP adresi ve portlara abonenin erişiminin sağlanmadığı profildir.

Kumar, uyuşturucu, fuhuş, müstehcenlik, şiddet, terör, dolandırıcılık, zararlı yazılım gibi kategorilerdeki siteleri engelleyen profildir.

Çocuk profiline ek olarak kişisel sitelere, forum ve paylaşım sitelerine erişim sunar.

Ayrıca sosyal medya, oyun ve sohbet kategorilerini ise ayrı ayrı seçme imkanı sunar.

Güvenli internet hizmetinin hukuki dayanağı nedir?

Elektronik Haberleşme Kanunu uyarınca çıkarılan "Tüketici Hakları Yönetmeliği"nin "İnternetin Güvenli Kullanımı" başlıklı 10.maddesi, tüm internet servis sağlayıcılara "İnternetin Güvenli Kullanımı"na yönelik ücretsiz alternatif hizmet sunma yükümlülüğü getirmektedir.

Güvenli İnternet Hizmeti nedir? Nasıl çalışır?

Güvenli İnternet Hizmeti internetinizi istemediğiniz içeriklerinden arındıran ücretsiz bir sistemdir. Bu hizmetle seçeceğiniz profile göre, ADSL hattınız üzerinden bazı sayfalara erişiminiz engellenecek ve Uyarıcı ve Bilgilendirici İnternet Sayfasına yönlendirilirsiniz.

Güvenli İnternet Hizmetini talep etmeyen abonelerin mevcut İnternet erişim hizmeti, herhangi bir değişiklik olmaksızın sunulmaya devam edilir.

Güvenli İnternet Hizmeti kullanıyorum. Engellenmemesi gerektiğini düşündüğüm bir sayfaya giriş yapmak istediğimde Güvenli İnternet uyarı sayfası çıkıyor. Ne yapmalıyım?

Güvenli İnternet Hizmeti tarafından engellenen bir sayfanın içeriğinin sakıncalı olmadığını ve Güvenli İnternet Profillerinden çıkarılması gerektiğini düşünüyorsanız hizmete ait uyarı sayfasının sağ alt kısmındaki link üzerinden Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na talebinizi iletebilirsiniz. Görüşünüz kurum tarafından değerlendirmeye alınacaktır.

Bir sitenin Güvenli İnternet Hizmeti kapsamına girip girmediğini, girdi ise hangi profil kapsamında olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Bir sitenin Güvenli İnternet Hizmeti kapsamına girip girmediğini, girdi ise hangi profil kapsamında olduğunu www.guvenlinet.org sayfası üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Güvenli internet hizmeti ile ilgili detaylı bilgiyi nereden alabilirim?

Güvenli internet ile ilgili detaylı bilgi için www.guvenlinet.org sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

D-Smart İnternet bayilik başvurusunu nasıl yapabilirim?

D-Smart İnternet bayilik başvuru talebinizi www.dsmart.com.tr sayfasında üst kısımda yer alan Ticari Satış => Bayi Talep Formu üzerinden bayilik iletebilirsiniz

D-Smart İnternet Shop’tan aldığım üründe arıza çıktı, ne yapabilirim?

D-Smart İnternet Shop bayilerinde satılan teknolojik ürünler, D-Smart İnternet güvencesi altında değildir. Konuyla ilgili olarak D-Smart İnternet Shop bayileri bünyesinde yer alan bilgisayar firmalarından bilgi almanız gerekmektedir.

Şikayetlerimi nasıl ve ne şekilde iletebilirim?

Şirketimiz internet sitesinin ana sayfasındaki ‘Tüketici Şikâyetleri’ baslıgı altından sikâyetinizi kolayca ve ücretsiz olarak iletebilir ve çözüme yönelik verdiğimiz yazılı cevapları yine aynı şekilde takip edebilirsiniz. ‘Tüketici Şikayetleri’ üzerinden ilettiğiniz şikayetlerin 10 iş günü içerisinde cevaplandırılması amaçlanmaktadır.

Arayüz teknik özellikleri nelerdir?

Arayüz teknik özellikleri ile ilgili bilgi almak için tıklayınız.

Statik ip hizmeti veriyor musunuz?

Statik ip hizmeti satın almak istediğinizde, 0850 266 0 266 D-Smart Çagri Merkezi’ni arayabilirsiniz. İşlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra aylık 10 TL (KDV dahil) Statik Ip hizmet bedeli D-Smart İnternet faturanıza düzenli olarak yansıtılacaktır.


Fatura ve Ödeme Bilgileri

İlk faturam hakkında bilgi alabilir miyim?

İlk faturanızda, fatura kesim tarihine kadar olan dönemde aldığınız adsl hizmet bedeli ve gelecek ay boyunca alacağınız adsl hizmet bedeli yer alacaktır. Örneğin: 12 Mayıs tarihinde üyeliğiniz aktive edildi. İlk faturanız 1 Haziran tarihinde çıkar, 12 Mayıs – 31 Mayıs dönemi ile 1 Haziran – 30 Haziran dönemini kapsar. Sonraki faturalarınız bir aylık dönemi kapsar.

Abone numaram nedir?

Abone numaranız sabit olarak 1 ile başlar, devamı adsl bağlantısı için kullandığınız telefon numaranızdır. Örneğin; adsl bağlantısı yapılan telefon numarası 212626xxxx ise, abone numaranız 1212626xxxx' tir.

Aynı faturayı iki kez ödedim, ne yapmam gerekiyor?

Aynı fatura için yapmış olduğunuz mükerrer ödeme bir sonraki faturanıza otomatik olarak mahsup edilir.

KDV, ÖİV neden alınmaktadır?

Faturalarda yer alan KDV ve ÖİV ilgili kanunları gereğince tahakkuk ettirilmekte olup, söz konusu vergilere ilişkin oranlarda yine kanun, kanun hükmünde kararname ve bakanlar kurulu kararları ile belirlenmektedir. Keza faturalarda tahakkuk ettirilen söz konusu vergiler tahsil edilip edilmediğine bakılmaksızın ait olduğu ayı takip eden ay içerisinde ilgili vergi dairesine yatırılmaktadır.

Kota aşımında faturalandırılacak en yüksek ücret nedir?

Limitli paketlere abone olan müşterilerimize faturalanacak aylık maksimum kota aşım ücreti tüm hız ve kota içerikleri için standart 60 TLdir . Fiyatlara vergiler dahildir.

Adil Kullanım Noktası (AKN) nedir?

Adil Kullanım Uygulaması Politikası gereğince, ayda ilgili tarifelerde belirtilen AKN’nin aşılması durumunda, aşılan tarihten itibaren kullanım hızı en fazla 3Mb ile sınırlandırılacak ve dönem sonunda normal hızına dönecektir.

Bağlantı Hızı

 

Kota

8 Mb/sn e kadar

( AKN:25GB )

4 GB

8 Mb/sn e kadar

( AKN:25GB )

6 GB

8 Mb/sn e kadar

( AKN:25GB )

12 GB

16 Mb/sn e kadar

( AKN:25GB )

5 GB

 

 

 

8 Mb/sn e kadar

( AKN:50GB )

Limitsiz

8 Mb/sn e kadar

( AKN:100GB )

Limitsiz

16 Mb/sn e kadar

( AKN:50GB )

Limitsiz

Fatura tutarımı nasıl öğrenebilirim?

D-Smart İnternet faturanız, her ay düzenli olarak e-posta adresinize gönderilmektedir. Ayrıca D-Smart İnternet fatura bilgilerinizi Online İşlemlerden kolayca öğrenebilir, anında kredi kartınız ile ödeyebilir, ödeme talimatı verebilirsiniz.

Faturamı nereye, nasıl ödeyeceğim?

D-Smart İnternet faturanızı Online İşlemler bölümüne giriş yaparak ödeyebilir, kredi kartınız ile otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Ayrıca anlaşmalı olduğumuz banka ve kurumlara Abone numaranız ile ödeme yapabilirsiniz. Anlaşmalı banka ve kurumlar listesine ulaşmak için tıklayınız.

Faturalarım için Otomatik Ödeme Talimatı verebilir miyim?

Otomatik ödeme talimatı vermek ödemelerinizi takip etmenin en pratik ve en kolay yoludur. Online İşlemler menüsünden veya D-Smart İnternet Müşteri Hizmetlerinden (0850 266 0 266) kredi kartınız ile ödeme yapabilir ve otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

Bağlantı / aktivasyon ücreti ödeyecek miyim?

Tüm D-Smart İnternet aboneliklerinde kampanya kapsamında aksi belirtilmediği müddetçe hat aktivasyon ücreti 36 TL (KDV dahil) olarak faturalandırılmaktadır. Hat aktivasyon bedeli, hattın ADSL tanımlanması için bir defaya mahsus tahsil edilen bir ücrettir ve abonelik için kesilen ilk faturada yer alır.

D-Smart İnternet ile internete bağlandığımda, telefon faturama herhangi bir ücret yansır mı?

D-Smart İnternet ile internete bağlandığınızda, telefon faturanıza herhangi bir ücret yansımayacaktır.

Limitli D-Smart İneternet'de kota aşımı nasıl ücretlendirilir?

Her bir MB için kota aşım ücreti 0,012451 TL’dir. Aylık maksimum fatura tutarı (aylık tarife ücreti + kota aşım ücreti) 108 TL’dir.

Faturamı gecikmeli ödediğimde gecikme bedeli yansır mı?

Evet. Son ödeme tarihinde ödenmeyen faturalar için aylık %1,3 oranında gecikme bedeli uygulanmaktadır.

Faturada yer alan KDV - ÖiV nedir?

Sizin adınıza devlete ödenen Katma Değer Vergisi ve Özel İletişim Vergisi'dir.
D-Smart Paket Ücretleri; %18 KDV'ye Tabidir.
Cihaz Kullanım Ücretleri; %18 KDV'ye Tabidir.
İletim Bedeli; Doğan TV Digital Platform İşletmeciliği A.Ş. tarafından sunulan Uydu Platform Hizmetine İlişkin aylık hizmet bedelidir. %18 KDV + %15 ÖİV'ye tabidir.

Faturamda yer alan kalemlerle ilgili bilgi alabilir miyim?

Aktivasyon ücret taksiti:
Tercih edilen kampanya gereği aktivasyon ücretinin taksitli olarak fatura edilmesidir.
Kıst Ücret:
Aktivasyon başlangıç tarihi ile fatura kesim tarihine kadar olan dönemde alınan hizmetin bedelidir.
Kampanya İndirimi:
Tercih edilen kampanya gereği  verilen ücret indirimidir.
Kapama açma bedeli:
Ödenmemiş faturalar nedeniyle hizmetin askıya alınıp tekrar aktif edilmesi durumunda alınan ücret 20TL'dir.
Kota aşım ücreti:
Limitli tarifelerde belirlenen limitin üzerine çıkılması halinde fatura edilen tutardır.
Tarife değişikliği ücret farkı veya indirimi:
Abonenin talebi doğrultusunda alt tarifeden bir üst tarifeye geçmesi  halinde tarifeler arası alınan fark ücretidir.
Cihaz Bedeli:
Modem ücretinin taksitli veya toplam tutar şeklinde fatura edilmesidir.
Teknik servis ücreti:
Modem kurulumu için yönlendirilen yetkili servisin hizmet bedelidir.
Gecikme Bedeli:
Son ödeme tarihine kadar ödenmeyen faturalar için uygulanan cezai bedeldir.
Statik IP:
Talep üzerine satın alınan ek bir hizmettir.Talep tarihinden itibaren her dönemde fatura edilir.
Damga vergisi:
İlk faturanızda, Abonelik Sözleşmesi’nin üyeye ait nüshasına ilişkin Damga Vergisi tutarı da yer alır. Bu tutar, ilk faturayla üyeden tahsil edilerek -üye adına- Vergi Dairesine ödenir.


Eset Güvenlik Paketi Özellikleri

İnternet Tehditlerine Güvenli Bir Mesafede Durun

Tüm dünyada milyonların güvendiği koruma teknolojisi sonuna kadar daha güvenli bir çevrimiçi gezinme ve çevrimdışı etkinlikler deneyimi yaşamanızı sağlar. Virüsler, rootkitler, solucanlar, casus yazılımlar ve kimlik avı saldırıları da dahil olmak üzere, her tür tehdidi ortadan kaldırır. Kimlik Avı Koruması sayesinde parolalarınız ve banka bilgileriniz güvende kalır. Tümleşik Antivirus, algılanmaktan kaçan tehditlerden güvenli bir mesafede kalmanızı sağlar. Exploit Blocker teknolojimiz bu gibi saldırıları algılar ve durdurur. Antivirus ve Antispyware Her tür çevrimiçi ve çevrimdışı tehdide karşı proaktif koruma sağlar ve kötü amaçlı yazılımların diğer kullanıcılara yayılmasını önler Exploit Blocker Özellikle virüsten koruma algılamasını atlatacak şekilde tasarlanmış saldırıları engeller Ekran kilitlerini ve fidye yazılımlarını ortadan kaldırır Web tarayıcılar, PDF okuyucular ve diğer uygulamalar kaynaklı saldırılardan korur Advanced Memory Scanner Etkinliğini gizlemek için birden fazla şifreleme katmanı kullanan sürekli kötü amaçlı yazılımların daha iyi algılanmasını sağlar Bulut Destekli Tarama Dosya itibarı veritabanına dayalı olarak güvenli dosyaları beyaz listeye alarak taramaları hızlandırır Dosyaları İndirirken Tarama Arşiv dosyaları, telefon güncellemeleri gibi belirli dosya türlerini indirme işlemi sırasında tarayarak tarama süresini kısaltır Boşta Tarama Kapsamlı taramaları bilgisayar kullanımda değilken yaparak sistem performansına yardımcı olur Aktif olmayan olası tehditlerin hasara neden olmadan tespitine yardımcı olur Host Tabanlı İzinsiz Giriş Engelleme Sistemi (HIPS) Sistemin davranışını daha ayrıntılı bir şekilde özelleştirmenize imkân sağlar Size sistem kaydı, aktif işlemler ve programlar için kurallar belirleme ve güvenlik durumunuzu en ince ayrıntısına kadar ayarlama olanağı tanır

ESET Sosyal Medya Tarayıcı

Bu uygulama sayesinde, güvenliğinizin kapsamını Facebook ve Twitter’ı da içine alacak şekilde genişletin. Uygulamanın Güvenlik Merkezi sizi hangi kişisel bilgilerinizin herkes tarafından görüntülendiği konusunda bilgilendirir ve sosyal medya güvenlik profilinizin ince ayarlarını yapmanız için doğrudan bağlantılar sağlar. Facebook’ta zaman tünelinizi, mesajlarınızı, haber kaynağınızı ve arkadaşlarınızın zaman tünellerini korur. Twitter’da profilinizi ve paylaştıklarınızı sizi takip edenlerden korur

Anti-Theft - Kayıp Dizüstü Bilgisayarınızı İzleyip Yerini Belirleyerek Güvenliğinizi Artırın

Kaybolması ya da çalınması halinde dizüstü bilgisayarınızı koruyun ve geri alma şansınızı artırın. Kaybolması halinde, cihazınızı koruyabilmek için bir my.eset.com hesabı oluşturun. Konum İzleme Otomatik izleme işlemini başlatmak için my.eset.com adresinde bulunan ESET Anti-Theft web arayüzü aracılığıyla bir cihazı kayıp olarak işaretlemenizi sağlar Çevrimiçi olduğunda, menzil içindeki Wi-Fi ağlarına dayalı olarak konumu görüntüler my.eset.com adresinde bulunan ESET Anti-Theft web arayüzü aracılığıyla toplanan bilgilere erişmenizi sağlar Dizüstü Bilgisayar Etkinliği İzleme Hırsızları tümleşik kamera ile izleyebilmenizi sağlar Kayıp dizüstü bilgisayar ekranının anlık görüntülerini toplar Tüm yeni fotoğraflar ve anlık görüntüleri my.eset.com adresindeki web arayüzüne kaydeder Anti-Theft Optimizasyonu Anti-Theft ayarlarını optimize eder ve Windows otomatik oturum açma ve hesap parolalarının yapılandırılmasını kolaylaştırır Basit ve kapsamlı kurulum süreci ve yapılandırma seçenekleri sunar Önemli sistem ayarlarını değiştirmenizi isteyerek güvenlik seviyesini artırmanıza yardımcı olur Tek Yönlü Mesajlaşma Bulunma artırmak için kayıp dizüstü bilgisayarınıza tek yönlü bir mesaj gönderir

Kişisel Verilerinizi Kimlik Hırsızlığına Karşı Koruyun

Bilgisayar korsanlarının parolalarınızı ve banka hesabı bilgilerinizi elde etmelerini önleyin. Daha güvenli bağlantıların keyfini çıkarın, açık Wi-Fi ağlarında görünmez olun ve özel verilerinizin yetkisiz USB belleklere kopyalanmasını önleyin. Kişisel Güvenlik Duvarı Yetkisiz kişilerin bilgisayarınıza erişmelerini ve kişisel verilerinizden çıkar elde etmelerini engeller Vulnerability Shield Ağ zayıflıklarını suistimal etmeye çalışan saldırıları engelleyerek tüm iletişimleri korur Kimlik Avı Koruması Sizi güvenilir web siteleri gibi görünen sahte web siteleri tarafından yapılan kullanıcı adı, parola ya da banka ve kredi kartı bilgisi gibi hassas bilgileri ele geçirme çabalarına karşı korur Ev Dışı Ağ Bilinmeyen bir ağa bağlanırken sizi uyarır ve sizden Daha Sıkı Koruma moduna geçmenizi ister Cihazınızı aynı ağa bağlı diğer bilgisayarlara karşı görünmez yapar Cihaz Kontrolü Kişisel verilerinizin yetkisiz kişilerce harici cihazlara kopyalanmasını önlemenize olanak sağlar CD, DVD, USB bellek ve disk depolama cihazları gibi depolama ortamlarını engellmenize olanak sağlar Bluetooth, FireWire ve seri/paralel bağlantı noktaları üzerine bağlanan cihazları engellemenize izin verir Antispam Posta kutunuzu istenmeyen e-postaların doldurmasını önler. Daha yüksek kesinlik için gelişmiş filtreleme teknolojilerini bir araya getirir.

Çocukların İnternette Güvende Kalmalarını Sağlayın

Ebeveyn Kontrolümüz size çocuklara İnternetin sadece iyi taraflarını gösterme gücünü verir ve sizi çocukların olası saldırgan içeriklere maruz kalmaları konusunda yaşadığınız kaygılardan kurtarır. 20’den fazla web sitesi kategorisini engelleyebilir ve gerekli olması halinde, başka web siteleri ekleyebilirsiniz. Ebeveyn Kontrolü Çocuklarınızın yaşlarına göre önceden tanımlanmış kategoriler arasından seçim yapma olanağı tanır Ayarları değiştirilmeye karşı korumak için bir parola belirlemenizi sağladığı gibi, ürünün yetkisiz kişilerce kaldırılmasını önler

Bilgisayarınızın Sahip Olduğu Tüm Gücün Keyfini Çıkarın

Her gün kullandığınız programlara daha fazla güç ayıran çözüm herhangi bir yavaşlama olmadan oynamanızı, çalışmanızı ve İnternette gezinmenizi sağlar. Pil tasarruf moduyla prize bağlamadan daha uzun süre çevrimiçi kalın ve oyunların keyfini rahatsız edici açılan pencereler olmadan çıkarın. Düşük Kaynak Tüketimi Performansın yüksek kalmasını sağlar ve donanımın ömrünü uzatır Her türlü sistem ortamına uyar Son derece küçük güncelleme paketleriyle internet bant genişliğinden tasarruf sağlar Oyun Modu Herhangi bir program tam ekran modunda ise ESET Smart Security otomatik olarak sessiz moda geçer Oyunlar ya da diğer tam ekran etkinlikler (video, fotoğraf galerisi ya da sunumlar) için sistem kaynaklarını korumak amacıyla tüm açılan pencereler, güncellemeler ve diğer sistem gücü isteyen uygulamalar ertelenir Taşınabilir Bilgisayar Desteği Prize takılı olmadan uzun süre çevrimiçi kalabilmeniz için sistem kaynaklarını korumak amacıyla üzerinde işlem yapılmayan pencereleri, güncellemeleri ve kaynak talep eden faaliyetleri erteler

Kurup Kullanın ya da İnce Ayarlar Yapın

Varsayılan ayarlarıyla en başından itibaren üst düzey koruma sağlayan ESET Smart Security sizi olası güvenlik sorunları hakkında bilgilendirmeye devam eder ve bu sorunlara doğrudan ana ekranda erşlme imkânı sağlar. Şık kullanıcı arayüzü tüm rutin görevleri kolayca kurabilmenizi sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Buna ek olarak, 150’den fazla ayrıntılı ayarla güvenlik profilinizin ince ayarlarını yapabilirsiniz. Tek Tıkla Çözüm Koruma durumunuzu görmenizi sağlar ve tüm ekranlardan en sık kullanılan araçlara erişmenizi sağlar Güvenlik uyarılarına karşı tek tıkla ulaşılan çözümler sunar İleri Düzey Kullanıcılar için Ayarlar Gereksinimlerinize uygun kapsamlı güvenlik ayarları sunar Maksimum tarama derinliğini, tarama süresini, taranacak dosya ve arşivlerin boyutunu ve çok daha fazlasını tanımlamanıza olanak sağlar Tarama Sonrası İşlemler Tarama sonrasında gerçekleştirilecek eylemi belirleme imkânı vererek zaman kazandırır Mevcut işlemler: uyku, yeniden başlat ya da kapat

Canlı Destek

Close