BASIN ODASI

SADRİ ALIŞIK'IN UNUTULMAYAN FİLMLERİ 18 MART CUMARTESİ, D-SMART'TA!
Yeşilçam’ın ‘Turist Ömer’i; Sadri Alışık’ın ölümünün 22. yılında, unutulmayan filmleri 18 Mart Cumartesi, MovieSmart Türk’te ekrana gelecek.

Büyük ustanın rol aldığı; “Pantolon Bankası”, “Saffet Beni Affet”, “Yırtık Niyazi” D-Smart ekranlarında izleyicilerle buluşacak.

Pantolon Bankası

18 Mart Cumartesi, 07.00 , D-Smart / MovieSmart Türk HD

Yönetmen: Aram Gülyüz
Yapım Yılı: 1965
Tür: Fantastik Komedi
Konu:    Yoksul beş parası olmayan Hüdaverdi, mahallelinin yardımıyla geçinen gariban bir adamdır. Bir gün Hüdaverdi, elini cebine attığında, cebinden devamlı olarak para çıkmaya başlar. O kadar çok para çıkar ki, sonunda Hüadverdi bir banka kurar. Ancak, rakip bankanın sahibi bu durumdan rahatsızdır ve pantolonu çalar.

 

Saffet Beni Affet

18 Mart Cumartesi, 08.50 , D-Smart / MovieSmart Türk HD

Yönetmen: Aram Gülyüz
Yapım Yılı: 1977
Tür: Dram, Komedi
Konu:    Köyünden İstanbul’ a gelen Saffet, şerbet satarak fabrika sahibi olur. Zengin olmasına rağmen mutsuz bir hayat sürdüren Saffet, üç evlilik yapar. Ancak, bu evlilikler Saffet’in her şeyini kaybetmesine sebep olur.

 

Yırtık Niyazi

18 Mart Cumartesi, 17.40 , D-Smart / MovieSmart Türk HD

Yönetmen: Sırrı Gültekin
Yapım Yılı: 1971
Tür: Romantik - Komedi
Konu:    Niyazi ve Sansar bir pansiyonda fakir bir hayat yaşarlar. Binnaz, hapiste tanıştığı Gül’ü de yanına alarak pansiyona yerleşir. Gül ile Niyazi, birbirlerine âşık olurlar. Bir gün bir pavyonda şarkı söyleyen Gül, Tanju’nun ilgisini çeker. Tanju, Gül’e assolistlik teklif eder. Bu olay yüzünden Gül ile Niyazi’nin arası açılır.
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NDE FEDAKAR, İDEALİST, GÜÇLÜ KADINLARIN ÖYKÜLERİ D-SMART EKRANLARINDA!
D-Smart, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, fedakar, idealist, güçlü kadınları anlatan müthiş yapımları ekranlarına taşıyor. Bu anlamlı günde izleyenlerle buluşacak olan özel filmler şöyle...


The Prize Winner of Defiance, Ohio / Ödül Peşinde

MovieSmart Gold HD: 8 Mart 2017 Çarşamba, 18.30

Yönetmen: Jane Anderson
Oyuncular: Jullianne Moore, Woody Harrelson, Laura Dern
Yapım Yılı: 2005
Tür: Biyografi, Dram
Ülke: ABD
Konu:    Terry Ryan'ın aynı adlı romanından uyarlanan, gerçek hikayeden esinlenen Jane Anderson'un yönetmenliğini üstlendiği filmde, on çocuğunu dengesiz kocasına rağmen büyütmeye çalışan Evelyn Ryan, çareyi slogan yarışmalarına katılmakta bulur.

 

Paulina

MovieSmart Fest HD: 8 Mart 2017 Çarşamba, 19.40

Yönetmen: Santiago Mitre
Oyuncular: Dolores Fonzi, Oscar Martínez, Esteban Lamothe
Yapım Yılı: 2015
Tür: Dram - Gerilim
Ülke: Arjantin, Brezilya, Fransa
Konu:    Genç avukat Paulina, Buenos Aires'teki umut vaat eden kariyerini bırakıp doğduğu kasabaya geri döner. Genç kadın, hakim olan babasının itirazlarına rağmen kırsal bir bölgedeki lisede ek ders vermeye başlar. Bir gece işten dönerken yerel bir çetenin vahşi saldırısına uğrayan Paulina saldırganların düşündüğünden daha da yakınında olduklarını fark eder.

 

Suffragette / Diren!

MovieSmart Premium HD: 8 Mart 2017 Çarşamba, 21.00

Yönetmen: Sarah Gavron
Oyuncular: Carey Mulligan, Anne-Marie Duff, Helena Bonham Carter, Meryl Streep
Yapım Yılı: 2015
Tür: Dram, Biyorgrafi
Ülke: İngiltere
Konu:    Maud, bir çamaşırhanede 7 yaşından beri çalışmaktadır. Bir paketi teslim etmeye giderken eylem yapan süfrajetlerin arasında kalan Maud, eylemciler arasında kendisiyle aynı çamaşırhanede çalışan Violet'ı görür. Maud'un harekete olan ilgisini fark eden Violet, onu süfrajet hareketine ve oy haklarını savunmaya ikna etmeye çalışır.

 

The Double Life of Veronique / Véronique'in İkili Yaşamı

MovieSmart Fest HD: 8 Mart 2017 Çarşamba, 23.45

Yönetmen: Krzysztof Kieslowski
Oyuncular: Irène Jacob, Wladyslaw Kowalski, Halina Gryglaszewska
Yapım Yılı: 1991
Tür: Dram - Müzik
Ülke: Fransa, Polonya, Norveç
Konu:    Weronika, Polonya'da yaşar; Véronique ise Paris'te... İki genç kadın birbirlerini tanımasa da hayatları birbirine derinden bağlıdır. Bir müzik okulunda eğitim gören Weronika'nın ilk sahne performansından sonra, Véronique beklenmedik bir karar alır... Film, Cannes Film Festivali'nden En İyi Kadın Oyuncu, Ekümenik Jüri ve FIPRESCI ödülleriyle ayrılmıştır.

 

The Double Life of Veronique / Véronique'in İkili Yaşamı

MovieSmart Fest HD: 8 Mart 2017 Çarşamba, 23.45

Yönetmen: Krzysztof Kieslowski
Oyuncular: Irène Jacob, Wladyslaw Kowalski, Halina Gryglaszewska
Yapım Yılı: 1991
Tür: Dram - Müzik
Ülke: Fransa, Polonya, Norveç
Konu:    Weronika, Polonya'da yaşar; Véronique ise Paris'te... İki genç kadın birbirlerini tanımasa da hayatları birbirine derinden bağlıdır. Bir müzik okulunda eğitim gören Weronika'nın ilk sahne performansından sonra, Véronique beklenmedik bir karar alır... Film, Cannes Film Festivali'nden En İyi Kadın Oyuncu, Ekümenik Jüri ve FIPRESCI ödülleriyle ayrılmıştır.
OSCAR HEYECANI D-SMART'TA DEVAM EDİYOR!
D-Smart’ın, HD yayın kalitesinde zengin içerikli film kanallarında Şubat ayı boyunca Oscar heyecanı devam ediyor.


Oscar adayı olmuş ve Oscar almış filmler Şubat ayı sonuna kadar D-Smart film kanalları; “MovieSmart Premium”, “MovieSmart Platin”, “MovieSmart Gold”, “MovieSmart Action”, “MovieSmart Fest”, “MovieSmart Family”, “MovieSmart Classic”te  gösterimde! “MovieSmart Türk”te ise Türkiye’nin Oscar adayı filmlerinden oluşan bir seçki 26 Şubat Pazar sinemaseverlerle buluşacak.

Türkiye’nin yenilikçi dijital yayın platformu D-Smart, HD yayın kalitesi ve sürekli yenilenen zengin içeriği ile Oscar ödüllü ve Oscar adayı filmleri izleyicilerin beğenisine sunuyor. Oscar heyecanının yaşandığı Şubat ayı sonuna kadar 551 adaylık ve 197 dalda ödül kazanmış 190 film “MovieSmart Premium”, “MovieSmart Platin”, “MovieSmart Gold”, “MovieSmart Action”, “MovieSmart Fest”, “MovieSmart Family”, “MovieSmart Classic”te sinemaseverler ile buluşuyor. “MovieSmart Türk”te ise yönetmenliğini Deniz Gamze Ergüven’in yaptığı “Mustang” ve Türkiye’nin geçmişteki Oscar adayları ekranlarda olacak.

D-Smart “Sinema-Dizi” ve üzeri paket aboneleri Oscar heyecanının yaşandığı Şubat ayı sonuna kadar Creed: Efsanenin Doğuşu (Creed), Casuslar Köprüsü (Bridge of Spies), Joy, Marslı (The Martian), Diriliş (The Revenant), Spotlight, Brooklyn gibi unutulmaz filmleri izleyecek.

D-Smart yabancı film kanallarında ekrana gelecek Oscar ödüllü ve Oscar adaylığı olan filmler arasında öne çıkanlar:

Film

Film Detayı

D-Smart Yayın

Creed: Efsanenin Doğuşu (Creed)

2016, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu kategorisinde Oscar adaylığı (Sylvester Stallone).

20 Şubat Pazartesi / 21:00 / MovieSmart Premium

Casuslar Köprüsü (Briedge of Spies)

2016, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Oscar Ödülü (Mark Rylance). Ayrıca 5 dalda daha adaylık

21 Şubat Salı / 21:00 / MovieSmart Premium

Joy

2016, En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar adaylığı (Jennifer Lawrence)

22 Şubat Çarşamba / 21:00 / MovieSmart Premium

Marslı (The Martian)

2016, En İyi Film ve En İyi Erkek Oyuncu (Matt Damon) dahil 7 dalda Oscar adaylığı

23 Şubat Perşembe / 21:00 / MovieSmart Premium

Diriliş (The Revenant)

2016, En İyi Erkek Oyuncu (Leonardo DiCaprio), En İyi Yönetmen, En İyi Görüntü Yönetmeni dallarında Oscar Ödülü. 12 dalda adaylıkla en fazla adaylık elde eden film.

24 Şubat Cuma / 21:00 / MovieSmart Premium

Spotlight

2016, En İyi Film ve En İyi Orijinal Senaryo dallarında Oscar ödülü. En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Yönetmen de dahil 4 ayrı dalda daha Oscar adaylığı. 25 Şubat Cumartesi / 21:00 / MovieSmart Premium

Brooklyn

2016, En İyi Film, En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Uyarlama Senaryo dallarında Oscar adaylığı. 26 Şubat Pazar / 21:00 / MovieSmart Premium


“MovieSmart Türk”
kanalında ekrana gelecek olan filmler.

Film

Adaylık Detayı

“MovieSmart Türk” Yayın

Piano Piano Bacaksız

1991

26 Şubat 2017/ 16:20

Uçurtmayı Vurmasınlar

1989

26 Şubat 2017/ 17:50

Bal

2010

26 Şubat 2017/ 19:40

Mustang

2015

26 Şubat 2017 / 21:30

Sivas

2014

26 Şubat 2017 / 23:10

SEVGİLİLER GÜNÜ'NDE D-SMART'TAN AŞK FİLMLERİ SEÇKİSİ!
Sevgililer Günü’nde kalpleri ısıtan filmler D-Smart ekranlarında olacak. Sinema ve Dizi kanalları ise tüm D-Smart izleyicilerine açık olacak.

D-Smart, Sevgililer Günü’nde Yeşilçam Klasikleri, son dönem Türk Sineması ve Hollywood’un romantik ve romantik komedi türünde filmlerinden oluşan aşk dolu bir seçkiyi ekranlara getiriyor. Yerli romantikler Seni Seviyorum Adamım ve Severek Ayrılalım’ın yanı sıra Aşkı Yakala, 5’ten 7’ye, Paris’te Bir Hafta Sonu, Seninle Bir Ömür, Aşk Sürüşü ve Bay Doğru, gün boyunca MovieSmart Premium HD ve MovieSmart Türk HD’de film severlerle olacak.

Aşkı Yakala/Man Up

D-Smart, MovieSmart Premium HD / 13.10

Yönetmen: Ben Palmer
Oyuncular: Simon Pegg, Lake Bell
Tür: Romantik – Drama - Komedi
Yapım Yılı: 2015
Ülke: İngiltere
Konu:    Nancy, Londra'ya giden trende Jessica isimli güzel bir kadınla tanışır. Jessica genç bir adama aşık olmuş ve onun için yolculuk etmeye karar vermiştir. Dinlediklerinden etkilenen Nancy trenden inmiştir. Ancak bu durak Nancy için kaderin oynadığı oyunlarla doludur. Jessica'nın randevusuna kendi elleri ile yakalanan Nancy, etkilendiği aşk hikayesi için başkasının rolünü çalacaktır.

 

5’ten 7’ye / 5 to 7

D-Smart, MovieSmart Premium HD / 14.50

Yönetmen: Victor Levin
Oyuncular: Anton Yelchin, Bérénice Marlohe, Olivia Thirlby
Tür: Romantik – Drama - Komedi
Yapım Yılı: 2014
Konu:    Geleceği parlak roman yazarı Brian, orta yaşlarda bir kadın olan Arielle'ye aşık olur. Arielle de Brian'dan hoşlanır ancak evli olduğu gerçeği aralarındaki ilişkiyi kısıtlamaya başlar. Her akşam sadece saat 5 ile 7 arasında buluşabilen çift, bir süre sonra daha fazlasını istemeye başlayacaktır. 2016 Haziran'ında bir kaza sonucu hayatını kaybeden Anton Yelchin başrolde.

 

Paris’te Bir Hafta Sonu / Le Week-End

D-Smart, MovieSmart Premium HD / 16.40

Yönetmen: Roger Michell
Oyuncular: Lindsay Duncan, Jim Broadbent, Jeff Goldblum
Yapım Yılı: 2013
Tür: Romantik – Drama - Komedi
Ülke: İngiltere - Fransa
Konu:    Nick ve Meg, evliliklerinin otuzuncu yılını kutlamak için, daha önce balayı tatilleri için gittikleri Paris'e gitmeye karar verirler. Bu tatilin eski günleri yad edecekleri ve ilişkilerini yeniden canlandıracakları bir süreç olacağını ummaktadırlar. Ancak henüz seyahat sırasında yaşanan problemler dahi aralarındaki soğuk rüzgarların şiddetlenmesine neden olur.

 

Seninle Bir Ömür /The Longest Ride

D-Smart, MovieSmart Premium HD / 19.30

Yönetmen: George Tillman Jr.
Oyuncular: Scott Eastwood, Britt Robertson, Alan Alda
Yapım Yılı: 2015
Tür: Romantik – Drama
Ülke: ABD
Konu:    Nicholas Sparks'ın çok satan romanından uyarlanan film, eski boğa güreşçisi Luke ve hayalindeki işi almak üzere olan genç ressam Sophia'nın ilişkilerin etrafında gelişiyor. Zaman zaman sorunlar yaşayan ikilinin ilişkisi, bir trafik kazasının ardından Ira adında bir adam ve onun eşine duyduğu yıllara meydan okuyan aşk hikayesiyle iç içe geçip genç çifte ilham kaynağı olacaktır.

 

Aşk Sürüşü/Learning to Drive

D-Smart, MovieSmart Premium HD / 21.00

Yönetmen: Isabel Coixet
Oyuncular: Patricia Clarkson, Ben Kingsley, Grace Gummer
Yapım Yılı: 2014
Tür: Romantik – Drama - Komedi
Ülke: ABD - İngiltere
Konu:    Wendy, New York'lu bir kitap eleştirmenidir. Hayatında her şey iyi gidiyor sanırken, yaşadığı ani boşanma ile sarsılır. Her şey bir yana tüm evlilik hayatı boyunca arabayı sadece kocası kullanmıştır ve Wendy'nin sürücülüğe dair hiç deneyimi yoktur. Boşanmadan sonra ehliyet dersleri almaya karar veren Wendy'nin hocası Darwan ise Hindistanlı, enteresan bir tiptir. ABD'de yaşamak için yüzünü hiç görmediği bir kadınla evlenmiştir. Sürücülük dersleri devam ettikçe bu ilginç ikilinin arkadaşlığı da ilerleyecektir.

 

Seni Seviyorum Adamım

D-Smart, MovieSmart Türk HD / 21.30

Yönetmen: Biray Dalkıran
Oyuncular: Gizem Karaca, Barış Kılıç, Ayşen Gruda, Serhat Özcan, Asuman Dabak
Yapım Yılı: 2014
Tür: Romantik , Komedi
Konu:    Ünlü bir müzik yapımcısı iken, önce işi sonra aşkı tepetaklak olan Berk Ataman, kendine yeni bir hayat kurar. İstanbul’u terkedip Kıbrıs’ta deniz ve güneş ile buluştuğu sakin, sessiz bir yaşama başlar. 13 yıl boyunca da teknesinde ve yalnızlığı ile başbaşa kaldığı evinde aradığı huzuru bulur. Hayatı 2001 yılındaki krizden sonra şimdi de başka bir kriz ile değişecektir. Deli dolu, her anı bir macera gibi yaşayan Ezel, tekneden eve, evden Kıbrıs sokaklarına, en son da İstanbul’a uzanan bir mecaraya sürükleyecektir Berk’i. Berk’in sakin, sessiz hayatına Ezel ile birlikte “aşk” düşer. Gören duyan herkesin bir masal gibi dinleyeceği bir aşk

 

Bay Doğru/Mr. Right

D-Smart, MovieSmart Premium HD / 22.55

Yönetmen: Paco Cabezas
Oyuncular: Anna Kendrick, Sam Rockwell, Tim Roth
Yapım Yılı: 2015
Tür: Romantik – Komedi - Aksiyon
Ülke: ABD
Konu:    Sevgilisinin kendisini aldatmasının ardından bir yalnızlık döneminden geçen Martha, markette tanıştığı Francis'e aşık olur. Francis de ondan hoşlanmıştır, Martha için doğru kişi gibi görünmektedir. Ancak Francis'in çok yetenekli bir kiralık katil olduğu, üstelik tuhaf bir şekilde öldürmek üzere kiralandığı kişileri değil, kendisini kiralayanları öldürdüğü anlaşılır.

 

Severek Ayrılalım

D-Smart, MovieSmart Türk HD / 23.10

Yönetmen: Orhan Aksoy
Oyuncular: Cüneyt Arkın , Hülya Koçyiğit, Semra Sar, Turgut Boralı, Ayşin Atav
Yapım Yılı: 1971
Tür: Dram, Romantik
Konu:    Filmde, kuzeninin kocasıyla aşk yaşayan bir kadının hikâyesi anlatılır. Meral, anne ve babasını bir kazada kaybeder. Bu yüzden Antalya’daki amcasının yanına yerleşir. Amcasının kızı Selma ile bir kardeş gibi büyürler. Liseyi bitirdikten sonra Meral bir diplomatla evlenerek Atina’ya yerleşir. Selma ise Ömer adında bir avukatla evlenir ve İstanbul’da yaşamaya başlar. Yıllar sonra Meral’in kocası Ferdi, kalp yetmezliğinden ölür. Meral de İstanbul’a dönerek Selma’nın evinde kalır. Kendine yeni bir düzen kurmaya çalışır. Bu süreçte Ömer, Meral’e yardımcı olur. Ancak Ömer ve Meral arasındaki yakınlaşma ikisini yasak bir aşka sürükleyecektir.
WOODY ALLEN FİLMLERİ OCAK AYI BOYUNCA D-SMART’TA!
Türkiyenin yenilikçi dijital yayın platformu D-Smart, yeni yılın ilk ayında senaryo yazarı, yönetmen, aktör, stand-up sanatçısı, oyun yazarı, öykücü ve müzisyen Woody Allen’ın sinema tarihine bıraktığı yapımlardan özel bir seçkiyi ekranlara taşıyor.

Woody Allen’ın kendine has üslubu ile beyazperdeye aktardığı hikayeler; D-Smart, MovieSmart Classic HD kanalında filmseverler ile buluşacak.  Bu özel seçkide yer alan filmler şöyle...

En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dallarında Oscar’a aday gösterilen Tatlı ve Kirli, 9 Ocak Pazartesi yayınlanacak.

Yönetmenliğinin ve senaryosunun Woody Allen'a ait olduğu Gölgeler ve Sis ise 16 Ocak Pazartesi ekranlarda olacak. Allen’ın, başroldeki Kleinman 'ı canlandırdığı filmde Mia Farrow, John Malkovich, John Cusack, Jodie Foster ve Madonna gibi oyuncular da yer alıyor. 

En İyi Film – Komedi / Müzikal kategorisinde Altın Küre’ye aday gösterilen Herkes Seni Seviyorum Der, 21 Ocak Cumartesi günü yayınlanacak.

Başka Bir Kadın ise 23 Ocak Pazartesi izleyicilerle buluşacak. Woody Allen’ın biyografisinin kaleme alındığı John Baxter'ın kitabında;  yarattığı karakterler arasından entellektüel açıdan kendisi ile en çok benzeştiğini söylediği karakterin bu filmdeki Marion olduğundan bahsedilmiştir.

En İyi Özgün Senaryo dalında Oscar’a aday gösterilen Alice, 30 Ocak Pazartesi günü ekranlarda olacak. Filmin güçlü oyuncu kadrosunda Oscar ödüllü William Hurt ve Oscar’a aday gösterilmiş olan 5 oyuncu daha bulunuyor: Alec Baldwin, June Squibb, Judy Davis, Bob Balaban ve James Toback.

Sweet and Lowdown / Tatlı ve Kirli

9 Ocak Pazartesi, 20.15 , D-Smart / MovieSmart Classic HD

Yönetmen: Woody Allen
Oyuncular: Sean Penn, Samantha Morton, Ben Duncan
Yapım Yılı: 1999
Tür: Komedi - Dram - Müzik
Ülke: ABD
Konu:    Sorumsuz, müsrif, kibirli ve alkol bağımlısı biri olan Emmett Ray dünyaca ünlü bir caz gitaristidir. Film, Emmett Ray’in bu özelliklerinden doğan tuhaf durumları, müziğini, hayallerini ve ünlü gitarist Django Reinhardt’a duyduğu saplantıyı ele alıyor. En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dallarında Oscar’a aday gösterilmiştir.

 

Shadows and Fog / Gölgeler ve Sis

16 Ocak Pazartesi, 20.15 , D-Smart / MovieSmart Classic HD

Yönetmen: Woody Allen
Oyuncular: Woody Allen, Mia Farrow, Michael Kirby
Yapım Yılı: 1991
Tür: Komedi
Ülke: ABD
Konu:    Geceyarısı bir çete tarafından yatağından kaldırılıp bir seri katili bulması için yardım istenen Kleinman ne yapacağını bilemez haldedir. Tam olarak ne yapması gerektiğini anlamadığı gibi olayla ne gibi bir bağlantısı olduğunu da anlayabilmiş değildir. Gece vakti sis içindeki karanlık sokaklarda katille karşılaşma korkusu içinde dolaşarak çete üyelerini arar ve yapmazsa başına kötü şeyler geleceğini hissettiği görevinin ne olduğunu öğrenmeye çalışır.

 

Everyone Says I Love You / Herkes Seni Seviyorum Der

21 Ocak Cumartesi, 20.15 , D-Smart / MovieSmart Classic HD

Yönetmen: Woody Allen
Oyuncular: Woody Allen, Goldie Hawn, Julia Roberts
Yapım Yılı: 1996
Tür: Romantik Komedi - Müzikal
Ülke: ABD
Konu:    Kalabalık ailesiyle birlikte Manhattan’da yaşayan Skylar, Holden’a aşıktır. Skylar’ın ebeveynleri Bob ve Steffi uzun yıllardır evlidir. Steffi’nin, arkadaşları Joe ile ortak bir kızları vardır. Nir ilişkiden yeni çıkmış olan Joe, yeniden yalnızdır... Müzikal türündeki film New York’ta yaşayan büyük bir ailenin içinde bulunduğu ilişki durumlarını konu ediniyor. En İyi Film – Komedi / Müzikal kategorisinde Altın Küre’ye aday gösterilmiştir.

 

Another Woman / Başka Bir Kadın

23 Ocak Pazartesi, 20.15 , D-Smart / MovieSmart Classic HD

Yönetmen: Woody Allen
Oyuncular: Gena Rowlands, Mia Farrow, Ian Holm
Yapım Yılı: 1988
Tür: Dram
Ülke: ABD
Konu:    Orta yaş krizinden muzdarip Marion, son kitabını yazmak için bir daire kiralar. Marion’un yanıbaşındaki daire bir psikiyatrın kliniğidir ve buradan gelen konuşmaları duymaya başlar. Doktorun hastalarından biri, hayatından memnun olmayan, mutsuz bir kadındır. Kadının anlattıklarından fazlasıyla etkilenen Marion tüm yaşamını gözden geçirecektir.

 

Alice / Alice

30 Ocak Pazartesi, 20.15 , D-Smart / MovieSmart Classic HD

Yönetmen: Woody Allen
Oyuncular: Mia Farrow, William Hurt, Joe Mantegna
Yapım Yılı: 1990
Tür: Komedi – Fantastik - Romantik
Ülke: ABD
Konu:    16 yıllık evli iki çocuk annesi Alice Tate, yakışıklı müzisyen Joe’ya aşık olur. Belinde korkunç bir ağrı hisseden Alice, şifacı Dr. Yang’a gider ve kendisine ilaç hazırlamasını ister. Ancak sorunun Alice’in belinde değil, zihninde ve kalbinde olduğunu söyleyen doktor, Alice’e sıradışı güçlere kavuşturacak bitkisel bir karışım hazırlar. En İyi Özgün Senaryo dalında Oscar’a aday gösterilmiştir.