BASIN ODASI

OSCAR HEYECANI D-SMART'TA DEVAM EDİYOR!
D-Smart’ın, HD yayın kalitesinde zengin içerikli film kanallarında Şubat ayı boyunca Oscar heyecanı devam ediyor.


Oscar adayı olmuş ve Oscar almış filmler Şubat ayı sonuna kadar D-Smart film kanalları; “MovieSmart Premium”, “MovieSmart Platin”, “MovieSmart Gold”, “MovieSmart Action”, “MovieSmart Fest”, “MovieSmart Family”, “MovieSmart Classic”te  gösterimde! “MovieSmart Türk”te ise Türkiye’nin Oscar adayı filmlerinden oluşan bir seçki 26 Şubat Pazar sinemaseverlerle buluşacak.

Türkiye’nin yenilikçi dijital yayın platformu D-Smart, HD yayın kalitesi ve sürekli yenilenen zengin içeriği ile Oscar ödüllü ve Oscar adayı filmleri izleyicilerin beğenisine sunuyor. Oscar heyecanının yaşandığı Şubat ayı sonuna kadar 551 adaylık ve 197 dalda ödül kazanmış 190 film “MovieSmart Premium”, “MovieSmart Platin”, “MovieSmart Gold”, “MovieSmart Action”, “MovieSmart Fest”, “MovieSmart Family”, “MovieSmart Classic”te sinemaseverler ile buluşuyor. “MovieSmart Türk”te ise yönetmenliğini Deniz Gamze Ergüven’in yaptığı “Mustang” ve Türkiye’nin geçmişteki Oscar adayları ekranlarda olacak.

D-Smart “Sinema-Dizi” ve üzeri paket aboneleri Oscar heyecanının yaşandığı Şubat ayı sonuna kadar Creed: Efsanenin Doğuşu (Creed), Casuslar Köprüsü (Bridge of Spies), Joy, Marslı (The Martian), Diriliş (The Revenant), Spotlight, Brooklyn gibi unutulmaz filmleri izleyecek.

D-Smart yabancı film kanallarında ekrana gelecek Oscar ödüllü ve Oscar adaylığı olan filmler arasında öne çıkanlar:

Film

Film Detayı

D-Smart Yayın

Creed: Efsanenin Doğuşu (Creed)

2016, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu kategorisinde Oscar adaylığı (Sylvester Stallone).

20 Şubat Pazartesi / 21:00 / MovieSmart Premium

Casuslar Köprüsü (Briedge of Spies)

2016, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Oscar Ödülü (Mark Rylance). Ayrıca 5 dalda daha adaylık

21 Şubat Salı / 21:00 / MovieSmart Premium

Joy

2016, En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar adaylığı (Jennifer Lawrence)

22 Şubat Çarşamba / 21:00 / MovieSmart Premium

Marslı (The Martian)

2016, En İyi Film ve En İyi Erkek Oyuncu (Matt Damon) dahil 7 dalda Oscar adaylığı

23 Şubat Perşembe / 21:00 / MovieSmart Premium

Diriliş (The Revenant)

2016, En İyi Erkek Oyuncu (Leonardo DiCaprio), En İyi Yönetmen, En İyi Görüntü Yönetmeni dallarında Oscar Ödülü. 12 dalda adaylıkla en fazla adaylık elde eden film.

24 Şubat Cuma / 21:00 / MovieSmart Premium

Spotlight

2016, En İyi Film ve En İyi Orijinal Senaryo dallarında Oscar ödülü. En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Yönetmen de dahil 4 ayrı dalda daha Oscar adaylığı. 25 Şubat Cumartesi / 21:00 / MovieSmart Premium

Brooklyn

2016, En İyi Film, En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Uyarlama Senaryo dallarında Oscar adaylığı. 26 Şubat Pazar / 21:00 / MovieSmart Premium


“MovieSmart Türk”
kanalında ekrana gelecek olan filmler.

Film

Adaylık Detayı

“MovieSmart Türk” Yayın

Piano Piano Bacaksız

1991

26 Şubat 2017/ 16:20

Uçurtmayı Vurmasınlar

1989

26 Şubat 2017/ 17:50

Bal

2010

26 Şubat 2017/ 19:40

Mustang

2015

26 Şubat 2017 / 21:30

Sivas

2014

26 Şubat 2017 / 23:10

SEVGİLİLER GÜNÜ'NDE D-SMART'TAN AŞK FİLMLERİ SEÇKİSİ!
Sevgililer Günü’nde kalpleri ısıtan filmler D-Smart ekranlarında olacak. Sinema ve Dizi kanalları ise tüm D-Smart izleyicilerine açık olacak.

D-Smart, Sevgililer Günü’nde Yeşilçam Klasikleri, son dönem Türk Sineması ve Hollywood’un romantik ve romantik komedi türünde filmlerinden oluşan aşk dolu bir seçkiyi ekranlara getiriyor. Yerli romantikler Seni Seviyorum Adamım ve Severek Ayrılalım’ın yanı sıra Aşkı Yakala, 5’ten 7’ye, Paris’te Bir Hafta Sonu, Seninle Bir Ömür, Aşk Sürüşü ve Bay Doğru, gün boyunca MovieSmart Premium HD ve MovieSmart Türk HD’de film severlerle olacak.

Aşkı Yakala/Man Up

D-Smart, MovieSmart Premium HD / 13.10

Yönetmen: Ben Palmer
Oyuncular: Simon Pegg, Lake Bell
Tür: Romantik – Drama - Komedi
Yapım Yılı: 2015
Ülke: İngiltere
Konu:    Nancy, Londra'ya giden trende Jessica isimli güzel bir kadınla tanışır. Jessica genç bir adama aşık olmuş ve onun için yolculuk etmeye karar vermiştir. Dinlediklerinden etkilenen Nancy trenden inmiştir. Ancak bu durak Nancy için kaderin oynadığı oyunlarla doludur. Jessica'nın randevusuna kendi elleri ile yakalanan Nancy, etkilendiği aşk hikayesi için başkasının rolünü çalacaktır.

 

5’ten 7’ye / 5 to 7

D-Smart, MovieSmart Premium HD / 14.50

Yönetmen: Victor Levin
Oyuncular: Anton Yelchin, Bérénice Marlohe, Olivia Thirlby
Tür: Romantik – Drama - Komedi
Yapım Yılı: 2014
Konu:    Geleceği parlak roman yazarı Brian, orta yaşlarda bir kadın olan Arielle'ye aşık olur. Arielle de Brian'dan hoşlanır ancak evli olduğu gerçeği aralarındaki ilişkiyi kısıtlamaya başlar. Her akşam sadece saat 5 ile 7 arasında buluşabilen çift, bir süre sonra daha fazlasını istemeye başlayacaktır. 2016 Haziran'ında bir kaza sonucu hayatını kaybeden Anton Yelchin başrolde.

 

Paris’te Bir Hafta Sonu / Le Week-End

D-Smart, MovieSmart Premium HD / 16.40

Yönetmen: Roger Michell
Oyuncular: Lindsay Duncan, Jim Broadbent, Jeff Goldblum
Yapım Yılı: 2013
Tür: Romantik – Drama - Komedi
Ülke: İngiltere - Fransa
Konu:    Nick ve Meg, evliliklerinin otuzuncu yılını kutlamak için, daha önce balayı tatilleri için gittikleri Paris'e gitmeye karar verirler. Bu tatilin eski günleri yad edecekleri ve ilişkilerini yeniden canlandıracakları bir süreç olacağını ummaktadırlar. Ancak henüz seyahat sırasında yaşanan problemler dahi aralarındaki soğuk rüzgarların şiddetlenmesine neden olur.

 

Seninle Bir Ömür /The Longest Ride

D-Smart, MovieSmart Premium HD / 19.30

Yönetmen: George Tillman Jr.
Oyuncular: Scott Eastwood, Britt Robertson, Alan Alda
Yapım Yılı: 2015
Tür: Romantik – Drama
Ülke: ABD
Konu:    Nicholas Sparks'ın çok satan romanından uyarlanan film, eski boğa güreşçisi Luke ve hayalindeki işi almak üzere olan genç ressam Sophia'nın ilişkilerin etrafında gelişiyor. Zaman zaman sorunlar yaşayan ikilinin ilişkisi, bir trafik kazasının ardından Ira adında bir adam ve onun eşine duyduğu yıllara meydan okuyan aşk hikayesiyle iç içe geçip genç çifte ilham kaynağı olacaktır.

 

Aşk Sürüşü/Learning to Drive

D-Smart, MovieSmart Premium HD / 21.00

Yönetmen: Isabel Coixet
Oyuncular: Patricia Clarkson, Ben Kingsley, Grace Gummer
Yapım Yılı: 2014
Tür: Romantik – Drama - Komedi
Ülke: ABD - İngiltere
Konu:    Wendy, New York'lu bir kitap eleştirmenidir. Hayatında her şey iyi gidiyor sanırken, yaşadığı ani boşanma ile sarsılır. Her şey bir yana tüm evlilik hayatı boyunca arabayı sadece kocası kullanmıştır ve Wendy'nin sürücülüğe dair hiç deneyimi yoktur. Boşanmadan sonra ehliyet dersleri almaya karar veren Wendy'nin hocası Darwan ise Hindistanlı, enteresan bir tiptir. ABD'de yaşamak için yüzünü hiç görmediği bir kadınla evlenmiştir. Sürücülük dersleri devam ettikçe bu ilginç ikilinin arkadaşlığı da ilerleyecektir.

 

Seni Seviyorum Adamım

D-Smart, MovieSmart Türk HD / 21.30

Yönetmen: Biray Dalkıran
Oyuncular: Gizem Karaca, Barış Kılıç, Ayşen Gruda, Serhat Özcan, Asuman Dabak
Yapım Yılı: 2014
Tür: Romantik , Komedi
Konu:    Ünlü bir müzik yapımcısı iken, önce işi sonra aşkı tepetaklak olan Berk Ataman, kendine yeni bir hayat kurar. İstanbul’u terkedip Kıbrıs’ta deniz ve güneş ile buluştuğu sakin, sessiz bir yaşama başlar. 13 yıl boyunca da teknesinde ve yalnızlığı ile başbaşa kaldığı evinde aradığı huzuru bulur. Hayatı 2001 yılındaki krizden sonra şimdi de başka bir kriz ile değişecektir. Deli dolu, her anı bir macera gibi yaşayan Ezel, tekneden eve, evden Kıbrıs sokaklarına, en son da İstanbul’a uzanan bir mecaraya sürükleyecektir Berk’i. Berk’in sakin, sessiz hayatına Ezel ile birlikte “aşk” düşer. Gören duyan herkesin bir masal gibi dinleyeceği bir aşk

 

Bay Doğru/Mr. Right

D-Smart, MovieSmart Premium HD / 22.55

Yönetmen: Paco Cabezas
Oyuncular: Anna Kendrick, Sam Rockwell, Tim Roth
Yapım Yılı: 2015
Tür: Romantik – Komedi - Aksiyon
Ülke: ABD
Konu:    Sevgilisinin kendisini aldatmasının ardından bir yalnızlık döneminden geçen Martha, markette tanıştığı Francis'e aşık olur. Francis de ondan hoşlanmıştır, Martha için doğru kişi gibi görünmektedir. Ancak Francis'in çok yetenekli bir kiralık katil olduğu, üstelik tuhaf bir şekilde öldürmek üzere kiralandığı kişileri değil, kendisini kiralayanları öldürdüğü anlaşılır.

 

Severek Ayrılalım

D-Smart, MovieSmart Türk HD / 23.10

Yönetmen: Orhan Aksoy
Oyuncular: Cüneyt Arkın , Hülya Koçyiğit, Semra Sar, Turgut Boralı, Ayşin Atav
Yapım Yılı: 1971
Tür: Dram, Romantik
Konu:    Filmde, kuzeninin kocasıyla aşk yaşayan bir kadının hikâyesi anlatılır. Meral, anne ve babasını bir kazada kaybeder. Bu yüzden Antalya’daki amcasının yanına yerleşir. Amcasının kızı Selma ile bir kardeş gibi büyürler. Liseyi bitirdikten sonra Meral bir diplomatla evlenerek Atina’ya yerleşir. Selma ise Ömer adında bir avukatla evlenir ve İstanbul’da yaşamaya başlar. Yıllar sonra Meral’in kocası Ferdi, kalp yetmezliğinden ölür. Meral de İstanbul’a dönerek Selma’nın evinde kalır. Kendine yeni bir düzen kurmaya çalışır. Bu süreçte Ömer, Meral’e yardımcı olur. Ancak Ömer ve Meral arasındaki yakınlaşma ikisini yasak bir aşka sürükleyecektir.
WOODY ALLEN FİLMLERİ OCAK AYI BOYUNCA D-SMART’TA!
Türkiyenin yenilikçi dijital yayın platformu D-Smart, yeni yılın ilk ayında senaryo yazarı, yönetmen, aktör, stand-up sanatçısı, oyun yazarı, öykücü ve müzisyen Woody Allen’ın sinema tarihine bıraktığı yapımlardan özel bir seçkiyi ekranlara taşıyor.

Woody Allen’ın kendine has üslubu ile beyazperdeye aktardığı hikayeler; D-Smart, MovieSmart Classic HD kanalında filmseverler ile buluşacak.  Bu özel seçkide yer alan filmler şöyle...

En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dallarında Oscar’a aday gösterilen Tatlı ve Kirli, 9 Ocak Pazartesi yayınlanacak.

Yönetmenliğinin ve senaryosunun Woody Allen'a ait olduğu Gölgeler ve Sis ise 16 Ocak Pazartesi ekranlarda olacak. Allen’ın, başroldeki Kleinman 'ı canlandırdığı filmde Mia Farrow, John Malkovich, John Cusack, Jodie Foster ve Madonna gibi oyuncular da yer alıyor. 

En İyi Film – Komedi / Müzikal kategorisinde Altın Küre’ye aday gösterilen Herkes Seni Seviyorum Der, 21 Ocak Cumartesi günü yayınlanacak.

Başka Bir Kadın ise 23 Ocak Pazartesi izleyicilerle buluşacak. Woody Allen’ın biyografisinin kaleme alındığı John Baxter'ın kitabında;  yarattığı karakterler arasından entellektüel açıdan kendisi ile en çok benzeştiğini söylediği karakterin bu filmdeki Marion olduğundan bahsedilmiştir.

En İyi Özgün Senaryo dalında Oscar’a aday gösterilen Alice, 30 Ocak Pazartesi günü ekranlarda olacak. Filmin güçlü oyuncu kadrosunda Oscar ödüllü William Hurt ve Oscar’a aday gösterilmiş olan 5 oyuncu daha bulunuyor: Alec Baldwin, June Squibb, Judy Davis, Bob Balaban ve James Toback.

Sweet and Lowdown / Tatlı ve Kirli

9 Ocak Pazartesi, 20.15 , D-Smart / MovieSmart Classic HD

Yönetmen: Woody Allen
Oyuncular: Sean Penn, Samantha Morton, Ben Duncan
Yapım Yılı: 1999
Tür: Komedi - Dram - Müzik
Ülke: ABD
Konu:    Sorumsuz, müsrif, kibirli ve alkol bağımlısı biri olan Emmett Ray dünyaca ünlü bir caz gitaristidir. Film, Emmett Ray’in bu özelliklerinden doğan tuhaf durumları, müziğini, hayallerini ve ünlü gitarist Django Reinhardt’a duyduğu saplantıyı ele alıyor. En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dallarında Oscar’a aday gösterilmiştir.

 

Shadows and Fog / Gölgeler ve Sis

16 Ocak Pazartesi, 20.15 , D-Smart / MovieSmart Classic HD

Yönetmen: Woody Allen
Oyuncular: Woody Allen, Mia Farrow, Michael Kirby
Yapım Yılı: 1991
Tür: Komedi
Ülke: ABD
Konu:    Geceyarısı bir çete tarafından yatağından kaldırılıp bir seri katili bulması için yardım istenen Kleinman ne yapacağını bilemez haldedir. Tam olarak ne yapması gerektiğini anlamadığı gibi olayla ne gibi bir bağlantısı olduğunu da anlayabilmiş değildir. Gece vakti sis içindeki karanlık sokaklarda katille karşılaşma korkusu içinde dolaşarak çete üyelerini arar ve yapmazsa başına kötü şeyler geleceğini hissettiği görevinin ne olduğunu öğrenmeye çalışır.

 

Everyone Says I Love You / Herkes Seni Seviyorum Der

21 Ocak Cumartesi, 20.15 , D-Smart / MovieSmart Classic HD

Yönetmen: Woody Allen
Oyuncular: Woody Allen, Goldie Hawn, Julia Roberts
Yapım Yılı: 1996
Tür: Romantik Komedi - Müzikal
Ülke: ABD
Konu:    Kalabalık ailesiyle birlikte Manhattan’da yaşayan Skylar, Holden’a aşıktır. Skylar’ın ebeveynleri Bob ve Steffi uzun yıllardır evlidir. Steffi’nin, arkadaşları Joe ile ortak bir kızları vardır. Nir ilişkiden yeni çıkmış olan Joe, yeniden yalnızdır... Müzikal türündeki film New York’ta yaşayan büyük bir ailenin içinde bulunduğu ilişki durumlarını konu ediniyor. En İyi Film – Komedi / Müzikal kategorisinde Altın Küre’ye aday gösterilmiştir.

 

Another Woman / Başka Bir Kadın

23 Ocak Pazartesi, 20.15 , D-Smart / MovieSmart Classic HD

Yönetmen: Woody Allen
Oyuncular: Gena Rowlands, Mia Farrow, Ian Holm
Yapım Yılı: 1988
Tür: Dram
Ülke: ABD
Konu:    Orta yaş krizinden muzdarip Marion, son kitabını yazmak için bir daire kiralar. Marion’un yanıbaşındaki daire bir psikiyatrın kliniğidir ve buradan gelen konuşmaları duymaya başlar. Doktorun hastalarından biri, hayatından memnun olmayan, mutsuz bir kadındır. Kadının anlattıklarından fazlasıyla etkilenen Marion tüm yaşamını gözden geçirecektir.

 

Alice / Alice

30 Ocak Pazartesi, 20.15 , D-Smart / MovieSmart Classic HD

Yönetmen: Woody Allen
Oyuncular: Mia Farrow, William Hurt, Joe Mantegna
Yapım Yılı: 1990
Tür: Komedi – Fantastik - Romantik
Ülke: ABD
Konu:    16 yıllık evli iki çocuk annesi Alice Tate, yakışıklı müzisyen Joe’ya aşık olur. Belinde korkunç bir ağrı hisseden Alice, şifacı Dr. Yang’a gider ve kendisine ilaç hazırlamasını ister. Ancak sorunun Alice’in belinde değil, zihninde ve kalbinde olduğunu söyleyen doktor, Alice’e sıradışı güçlere kavuşturacak bitkisel bir karışım hazırlar. En İyi Özgün Senaryo dalında Oscar’a aday gösterilmiştir.
D-SMART'TAN YENİ YIL HEDİYESİ EK 10 GB İNTERNET!
D-Smart, evde geçen soğuk kış günlerinde artan kullanım için Ocak ayında mevcut ve yeni internet abonelerine, ek 10 GB internet hediye ediyor.


Türkiye’nin yenilikçi dijital platformu D-Smart, “Yeni Yıl Hediyesi” kampanyası kapsamında, internet keyfini doyasıya yaşamaları için mevcut ve D-Smart’a yeni gelen internet abonelerine Ocak ayında ek 10 GB internet hediye ediyor. 

1-31 Ocak 2017 tarihleri arasında geçerli olacak kampanya kapsamında, mevcut “limitsiz internet” abonelerine ve D-Smart’a yeni gelen internet abonelerine 10 GB ek AKN (adil kullanım noktası), limitli internet abonelerine ise ek 10 GB internet kotası D-Smart’tan hediye...

D-Smart İnternet ile Ocak Ayı Sıcacık...

Yeni yılın ilk ayında soğuk kış günleri, D-Smart İnternet ile sıcacık geçecek. Hediyeler mevcut “limitsiz internet” abonelerinin hesaplarına 1 Ocak’ta otomatik olarak tanımlanacak. Yeni abonelikler ise Ocak ayında kullanılabilecek 10 GB ek internet hediyesi ile gerçekleştirilecek.

Tek fiyat, Net Fatura DostDoğru D-Smart’ta!

D-Smart zengin içerik yelpazesini, farklı hız ve AKN seçenekleri olan limitsiz internet paketlerini tek fiyat net fatura avantajı ile sunuyor.

D-Smart, abone olunan ayın bedelini, iç kurulum, aktivasyon ücretleri, damga vergisi ve varsa yalın internet ücretlerini yeni aboenelerine hediye ediyor. Böylece yeni aboneler kampanyaya ayın herhangi bir günü katılabiliyor ve ilk ay faturalarında hem ek kullanım bedelini (kıst bedeli) hem de damga vergisini görmüyor.

Yılbaşı Gecesi ve Yeni Yılın İlk Günü D-Smart Kanalları Tüm Abonelere Açık!

D-Smart abonelerine bir diğer yeni yıl hediyesi... D-Smartlılar yılbaşı gecesi ve yeni yılda D-Smart keyfini doyasıya yaşayacak; 31 Aralık-1 Ocak tarihlerinde filmden diziye, belgeselden spor ve yaşam kanallarına D-Smart’ın zengin içeriğini sevdikleri ile beraber şifresiz olarak ücretsiz izleyecek.

D-Smart abonesi olarak HD kalitesiyle D-Smart dünyasının zengin içeriğinden ve internet seçeneklerinden faydalanmak için, 0 850 266 00 00 numaralı D-Smart Çağrı Merkezi’ni aramak, www.dsmart.com.tr üzerinden form doldurmak ya da en yakın D-Smart yetkili satıcısına uğramak yeterli.

ÖDÜLLÜ DİZİ “MOZART İN THE JUNGLE” 3. SEZON BÖLÜMLERİ İLE AMERİKA YAYININDAN SONRA D-SMART’TA!
Türkiye’nin yenilikçi dijital platformu D-Smart, en yeni ve en güçlü yapımları izleyiciler ile buluşturmaya devam ediyor. Ödüllü dizi “Mozart in the Jungle”, 3. sezon bölümleri ile Amerika yayınından sonra ilk kez D-Smart’ta diziseverlerle buluşuyor.


Başrollerinde Gael García Bernal, Lola Kirke, Saffron Burrows, Hannah Dunne ve Barnadette Peters gibi isimlerin yer aldığı “Mozart in the Jungle”, online dizi/film izleme platformu “Amazon”da çok izlenenler arasına girerek, televizyon ekranlarına başarıyla geçiş yapmıştı.

Geçmiş sezonları Türkiye’de TV’de ilk kez D-Smart ekranlarında yayınlanan, akıcı senaryosu ve sinematografisi ile dikkat çeken “Mozart in the Jungle”ın, 2016 Golden Globe’da Komedi Dalında En İyi Dizi ve En İyi Erkek Oyuncu (Gael García Bernal) ödülleri bulunuyor.  Geçtiğimiz günlerde açıklanan 2017 Golden Globe’da “Mozart in the Jungle” yine En İyi Dizi ve En İyi Erkek Oyuncu (Gael García Bernal) ödüllerinin en büyük adayları arasında yer alıyor. 9 Aralık’ta Amerika’da yayına giren dizinin 3. Sezon bölümleri’nde konuk oyuncu olarak Monica Bellucci de rol alıyor. 

'Mozart in the Jungle', Amerika yayınından hemen sonra ve televizyondan önce D-Smart GO’da diziseverlerle buluşuyor. Bu özel diziyi izlemek isteyen D-Smart’lılar, “GO” yazıp 2850’ye SMS göndererek ya da “www.dsmartgo.com.tr” üzerinden başvuruda bulunarak kolaylıkla D-Smart GO abonesi olabilir.

“Mozart In The Jungle”
Oyuncular:   Gael García Bernal, Lola Kirke, Saffron Burrows, Hannah Dunne, Barnadette Peters
Yapım Yılı:     2014 / Sony
Tür:                  Komedi     
Süre:               30’
Konu:              Blair Tindall’ın ‘’Mozart in the Jungle: Sex, Drugs, and Classical Music’’ adlı kitabından esinlenerek çekilen dizi, New York'ta genç bir obua sanatçısının, profesyonel kariyerini ve içerisinde bulunduğu müzik dünyasını anlatıyor.