Genel

D-SMART NEDİR?

TÜRKİYE’NİN ÖNDE GELEN DİJİTAL YAYIN PLATFORMLARINDANDIR. İÇERİK VE SERVİSLERİNİ YENİ DİNAMİKLER DOĞRULTUSUNDA SÜREKLİ GELİŞTİREN D-SMART 290’DAN FAZLA KANAL İLE ABONELERİNE DİJİTAL İÇERİK HİZMETLERİ SUNMAKTADIR.

D-SMART, DİJİTAL YAYIN MI YAPAR?

EVET. D-SMART SAYESİNDE SES VE GÖRÜNTÜ DİJİTAL YAYIN KALİTESİ İLE KULLANICILARA ULAŞTIRILIR. D-SMART, TV YAYINCILARININ SUNMUŞ OLDUĞU YAYINLARIN KALİTESİNİ DEĞİŞTİRMEDEN, BOZMADAN, SIKIŞTIRMADAN SİZE ULAŞTIRIR.

D-SMART’A NASIL ABONE OLABİLİRİM?

D-SMART’IN HD KALİTESİYLE SUNDUĞU ZENGİN İÇERİKLİ TV PAKETLERİNE ABONE OLMAK İÇİN www.DSMART.COM.TR ADRESİNİ ZİYARET EDEBİLİR, 0850 266 00 00 NUMARALI MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ARAYABİLİR VEYA SİZE EN YAKIN D-SMART BAYİSİNE UĞRAYABİLİRSİNİZ.

D-SMART TV PAKETLERİ HAKKINDA BİLGİ ALABİLİR MİYİM?

o    ZENGİN BELGESEL KANALLARI, HABER, YEMEK, MÜZİK VE ULUSAL KANALLARLA DOLU HOŞ GELDİN PAKETİNDEN YARARLANMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

o    HOŞ GELDİN PAKETİ KANALLARINA EK OLARAK TÜM AİLENİZİN ZEVKLERİNE HİTAP EDECEK SEÇKİN SPOR VE ÇOCUK KANALLARINI SUNAN AİLE SPOR PAKETİNDEN YARARLANMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

o    HOŞ GELDİN PAKETİ KANALLARINA EK OLARAK HER HAFTA TV’DE İLK KEZ GÖRECEĞİNİZ 6 FİLM VE D-SMART’TA İLK KEZ İZLEYECEĞİNİZ 100’E YAKIN FİLMİN YANINDA DÜNYACA ÜNLÜ DİZİLERİ İZLEYEBİLECEĞİNİZ FİLM VE DİZİ KANALLARINI KAPSAYAN FİLM DİZİ PAKETİNDEN YARARLANMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

o    FİLMDEN DİZİYE, BELGESELDEN SPORA, EĞLENCEDEN YETİŞKİN KANALLARINA TELEVİZYON KEYFİNİ DOYASIYA YAŞAYABİLECEĞİNİZ MEGA PAKETİNDEN YARARLANMAK İÇİN TIKLAYINIZ. ÜSTELİK BU KEYFİ İSTEDİĞİNİZ ZAMAN İSTEDİĞİNİZ YERDE YAŞAYABİLECEĞİNİZ D-SMART GO HEDİYE!

D-SMART TV PAKETLERİNİ SATIN ALIRKEN HANGİ ÖDEME YÖNTEMLERİNDEN FAYDALANABİLİRİM?

AİLE SPOR, FİLM DİZİ VE MEGA PAKET ABONELİKLERİNE PEŞİN VEYA AYDAN AYA ÖDEME SEÇENEKLERİYLE SAHİP OLABİLİRSİNİZ. HOŞGELDİN PAKETİ ABONELİĞİNE İSE SADECE AYDAN AYA ÖDEME SEÇENEĞİYLE SAHİP OLABİLİRSİNİZ.

D-SMART'I SATIN ALDIKTAN NE KADAR SÜRE SONRA D-SMART YAYINLARINI İZLEYEBİLİRİM?

SMARTCARD AKTİVASYONU GERÇEKLEŞİR GERÇEKLEŞMEZ D-SMART'IN AVANTAJLARINDAN FAYDALANABİLİRSİNİZ.

AKTİVASYON İŞLEMİ NEDİR?

AKTİVASYON İŞLEMİ D-SMART'IN UYDUDAN BİR SİNYAL GÖNDERİLEREK ÇALIŞIR HALE GETİRİLMESİ İŞLEMİDİR.

ABONELİĞİMİ BAŞLATIRKEN AKTİVASYON ÜCRETİ ÖDEMEM GEREKİYOR MU?

AKTİVASYON ÜCRETİ D-SMART TARAFINDAN ABONELERİMİZE HEDİYE EDİLMEKTEDİR.  BU SEBEPLE AKTİVASYON ÜCRETİ ÖDEMENİZE GEREK BULUNMAMAKTADIR.

HANGİ KANALLARI İZLEYEBİLİYORUM?

D-SMART İLE FİLMDEN DİZİYE, BELGESELDEN SPORA, EĞLENCEDEN ÇOCUK KANALLARINA 290’DAN FAZLA ULUSAL, YEREL VE YABANCI KANALI İZLEYEBİLİRSİNİZ. D-SMART'IN KULLANICILARINA ÖZEL SUNDUĞU DISCOVERY CHANNEL, NATIONAL GEOGRAPHIC, DISCOVERY SCIENCE, MOVIE SMART GİBİ FİLM, BELGESEL, YAŞAM VE SPOR KANALLARININ YANINDA YETİŞKİNLERE YÖNELİK EROTİK İÇERİKLİ KANALLARI İZLEYEBİLİRSİNİZ. AYRICA, HOTBİRD UYDUSUNA BAKAN BİR ÇANAK ANTENİNİZ VARSA, YÜZLERCE YABANCI KANALI DA ŞİFRESİZ OLARAK İZLEYEBİLİRSİNİZ. TÜM KANALLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

D-SMART İÇİN EN AZ KAÇ ÇANAK KULLANMAM GEREKİYOR?

TÜRKSAT UYDUSU ÜZERİNDEKİ TÜM KANALLARI VE D-SMART KANALLARINI İZLEMEK İÇİN TEK ÇANAK KULLANMANIZ YETERLİDİR. BİRDEN FAZLA ÇANAK KURULUMU YAPTIRMANIZ HALİNDE DİĞER UYDULARDAKİ KANALLARI DA İZLEYEBİLİRSİNİZ.

D-SMART'I HANGİ UYDUDAN İZLEYEBİLİYORUM?

TÜRKSAT UYDUSUNA BAKAN BİR ADET ÇANAK ANTEN YETERLİDİR. BUNUN DIŞINDA DİĞER UYDULARA BAKAN ÇANAK ANTENLERİ DE D-SMART İLE KULLANABİLİR VE YAYIN ALABİLİRSİNİZ. (ÖRNEĞİN; HOTBIRD, ASTRA, SIRIUS VB)

BİREYSEL ÇANAK ANTEN KULLANIMI DIŞINDA BİNADAKİ MERKEZİ UYDU SİSTEMİNDEN DE FAYDALANABİLİR MİYİM?

BULUNDUĞUNUZ BİNADA KULLANILAN MERKEZİ UYDU SİSTEMİ TÜRKSAT UYDUSUNA BAKIYOR VE TÜM APARTMAN SAKİNLERİNİN KULLANIMINA AÇIK İSE (TÜRKSAT ÇOKLU UYDU SİSTEMİ) FAYDALANABİLİRSİNİZ. MERKEZİ UYDU SİSTEMİNDEKİ UYDULARDAN BİR TANESİNİN TÜRKSAT OLMASI YETERLİDİR.

BİNADAKİ HERHANGİ BİR ÇANAK ANTEN İLE D-SMART YAYINLARINA ERİŞEBİLİR MİYİM?

MEVCUT HERHANGİ BİR ÇANAK ANTENİ (EN AZ 60 CM) TÜRKSAT UYDUSUNA BAKIYOR VE DAİRENİZE KADAR GEREKLİ KABLOLAMA MEVCUT İSE YAYINLARIMIZA ERİŞEBİLİRSİNİZ. AYARLAR  MENÜSÜNDEN GEREKLİ AYARLAR YAPILARAK ÇANAKLARDA KULLANILAN TÜM LNB'LER İLE KULLANILABİLİR.

D-SMART PIN KODU NEDİR, NE YAPMAM GEREKİYOR?

• TV PİN KODU, BELİRLEDİĞİNİZ KANALLARI İZLEYİCİLER İÇİN BLOKE ETMEYE YARAYAN 4 HANELİ ŞİFREDİR.
• İLK KEZ KULLANIYORSANIZ PİN KODUNUZ 0000 DIR.
• BU İŞLEMİ MENÜ - AYARLAR - ANAHTAR KODU SEÇENEĞİ İLE GERÇEKLEŞTİREBİLİRSİNİZ.
• TV PIN KODUNUZU HATIRLAMIYORSANIZ D-SMART ONLİNE İŞLEM MERKEZİNE GİRİŞ YAPARAK BELİRLEYEBİLİRSİNİZ
• PIN (BİR BOŞLUK) SMARTKART BİLGİNİZİ EKLEYİP, 2850’YE SMS GÖNDEREREK SIFIRLAYABİLİRSİNİZ.

YURTDIŞINDA D-SMART YAYINLARINI İZLEYEBİLİR MİYİM?

TÜRKSAT'IN BATI VE S1 İZDÜŞÜMÜNDEKİ TÜM KANALLAR AVRUPA'DA İZLENEBİLİR; ANCAK DOĞU İZDÜŞÜMÜNDEKİ KANALLAR İZLENEMEZ.

ONLINE İŞLEMLER MENÜSÜ NE İŞE YARAR?

ONLINE İŞLEMLER MENÜSÜNDEN;

• FATURANIZI İNCELEYEBİLİR VARSA ÖDENMEMİŞ BORCUNUZU GÖRÜNTÜLEYEREK ONLINE ÖDEME YAPABİLİR VE OTOMATİK ÖDEME TALİMATI VEREBİLİRSİNİZ,
• E-FATURA TALEBİNİZİ GÜNCELLEYEBİLİR, FATURANIZA LİMİT KOYABİLİR VE ÖDEME NOKTALARINI GÖRÜNTÜLEYEBİLİRSİNİZ,
• SİNYAL YENİLEYEBİLİR VE PİN KODU DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ,
• İNTERNET KULLANIMINIZI KONTROL EDEBİLİR,  ÜYE/ABONE NUMARANIZI VE İNTERNET BAĞLANTISI İÇİN KULLANICI ADI VE ŞİFRENİZİ CEP TELEFONUNUZA SMS İLE ALABİLİRSİNİZ,
• HIZ TESTİ YAPABİLİR, GÜVENLİ İNTERNET PROFİLİNİZİ DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ,
• ABONELİĞİNİZE AİT BİLDİRİM TERCİHİNİZİ GÜNCELLEYEBİLİR VE BELGELERİNİZİ GÖRÜNTÜLEYEBİLİRSİNİZ,
• ONLİNE İŞLEMLER ŞİFRENİZİ DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ,
• “TÜKETİCİ ŞİKAYETLERİ” BUTONUNU TIKLAYARAK TALEP VE ŞİKAYETLERİNİZİ İLETEBİLİR, ÇÖZÜME YÖNELİK VERDİĞİMİZ YAZILI CEVAPLARI TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

D-SMART'IN KURULUMU NASIL YAPILIYOR?

TÜRKSAT'A BAKAN BİR ÇANAK ANTEN VAR VE GEREKLİ FİZİKSEL BAĞLANTI HAZIRSA KURULUM VE KULLANIM LİNKİNİ TIKLAYARAK KOLAYLIKLA SİZ GERÇEKLEŞTİREBİLİRSİNİZ. GEREKLİ ALTYAPIYA SAHİP DEĞİLSENİZ YETKİLİ SERVİSLERİMİZ SİZE YARDIMCI OLACAKTIR.

KURULUM ÜCRETLİ MİDİR? ÜCRETİ NEDİR?

KURULUM ÜCRETİ, KULLANILAN EKİPMANA VE BÖLGELERE GÖRE DEĞİŞEBİLİR. D-SMART'I SATIN ALMAYI DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ YETKİLİ BAYİ SİZE EN DOĞRU BİLGİYİ VERECEKTİR.

İHTİYACIM OLAN EKİPMAN NEDİR?

D-SMART YAYINLARINI İZLEYEBİLMEK İÇİN D-SMART UYUMLU BİR DİJİTAL UYDU ALICISI, UNIVERSAL LNB, ÇANAK ANTEN VE KABLOLAMA YETERLİDİR. EĞER MODÜL GİRİŞLİ BİR UYDU ALICISINA SAHİPSENİZ D-SMART CAM MODÜL İLE DE D-SMART YAYINLARINI ALABİLİRSİNİZ.

İHTİYACIM OLAN EKİPMANIN ÖZELLİKLERİ NELER OLMALIDIR?

TURKSAT 2A/3A UYDUSU İÇİN MİNİMUM 60 CM ÇANAK, UNIVERSAL LNB, D-SMART UYUMLU DİJİTAL UYDU ALICINIZ VE KABLOLAMA GEREKLİDİR.

SMARTCARD'I HERHANGİ BİR UYDU ALICISI İLE KULLANABİLECEK MİYİM?

HAYIR. SMARTCARD'INIZI SADECE D-SMART İLE KULLANABİLİRSİNİZ. DİĞER UYDU ALICILARINDA KULLANILIR İSE SMARTCARD BLOKE OLACAKTIR.

KISA SÜRELİ YER DEĞİŞİKLİKLERİNDE SMARTCARD AKTİVASYONU TEKRARLANACAK MI?

HAYIR. ADRES DEĞİŞİKLİKLERİNDE AKTİVASYON TEKRARINA GEREK YOKTUR.

TEK ÇANAK ANTEN İLE BİRDEN FAZLA D-SMART'TAN FAYDALANABİLECEK MİYİM?

D-SMART'LARINIZI ÇOKLU DAĞITIM SİSTEMİ (MULTISWITCH) OLARAK ADLANDIRILAN BİR EKİPMANA BAĞLAYARAK FAYDALANABİLİRSİNİZ.

SMARTCARD'IN KAYBOLMASI DURUMUNDA NE YAPMALIYIM?

SMARTCARD'IN KAYBOLMASI VEYA BOZULMASI DURUMUNDA 0850 266 0 266 NUMARALI MÜŞTERİ HİZMETLERİMİZİ ARAYABİLİR VEYA SİZE EN YAKIN D-SMART BAYİSİNE GİDEREK YENİ BİR SMARTCARD SATIN ALMA TALEBİNDE BULUNABİLİRSİNİZ. CİHAZ MÜLKİYETİ D-SMART’A AİT OLAN DURUMLARDA, ALINAN HATA DOĞRULTUSUNDA İŞLEM SAĞLANMAKTADIR. CİHAZ MÜLKİYETİ ABONEYE AİT OLAN DURUMLARDA İSE 100 TL’LİK BİR FİYATLANDIRMA BULUNMAKTADIR.

GARANTİ SÜRESİ NE KADARDIR?

D-SMART UYUMLU UYDU ALICILARI 2 YIL GARANTİ KAPSAMINDADIR.

TAAHHÜT SÜRESİ İÇİNDE TAAHHÜTÜNÜ BOZAN ÜYELERİMİZİN ÖDEYECEKLERİ CAYMA BEDELİ NASIL HESAPLANIR

TAAHHÜT SÜRESİ İÇİNDE TAAHHÜTÜNÜ BOZAN ÜYELERİMİZE CAYMA BEDELİ OLARAK, TAAHHÜTLERİNİN SONLANDIĞI AY İTİBARI İLE; ALMIŞ OLDUKLARI İNDİRİMLERİN TOPLAM BEDELLERİ İLE KALAN AYLARDA ÖDEYECEKLERİ TUTARIN TOPLAM BEDELLERİ KARŞILAŞTIRILARAK, ÜYEMİZ AÇISINDAN DAHA AVANTAJLI TUTAR YANSITILIR.

TEK BİR D-SMART İLE EN FAZLA KAÇ TELEVİZYONA YAYIN ALABİLİRİM?

TEK BİR D-SMART İLE AYNI YAYINI İZLEMEK KOŞULUYLA BİRDEN FAZLA TELEVİZYONDAN YAYIN ALINABİLİR. TV'LERİN FARKLI KANAL GÖSTEREBİLMELERİ İÇİN AYRI BİRER D-SMART UYUMLU DİJİTAL UYDU ALICISINA BAĞLI OLMALARI GEREKMEKTEDİR. (SCART VE  VİDEO GİRİŞLERİNİ KULLANARAK)

ABONELİĞİMİ SONLANDIRMAM DURUMUNDA MÜLKİYETİ MUHAFAZA KAYDIYLA TARAFIMA TESLİM EDİLEN TÜM DONANIMI NE YAPMAM GEREKİYOR?

SATIŞ FORMU VE TAAHHÜTNAMENİN HERHANGİ BİR NEDENLE FESHİ VEYA SONA ERMESİ HALİNDE VARSA TARAFINIZA MÜLKİYETİ MUHAFAZA KAYDIYLA TESLİM EDİLEN DİJİTAL UYDU ALICISI DAHİL TÜM DONANIMI 7 GÜN İÇERİSİNDE YETKİLİ SATICI VE/VEYA BAYİLERE İADE ETMENİZ GEREKMEKTEDİR. AKSİ HALDE DONANIM BEDELİ ADINIZA FATURALANACAK OLUP, DİJİTAL UYDU ALICISI BAKIMINDAN SÖZLEŞME TARİHİNDEKİ BEDELİ OLAN SD UYDU ALICISI CİHAZ İÇİN 75 TL, CAM MODÜLÜ İÇİN 150 TL, HD UYDU ALICISI CİHAZ İÇİN 150 TL, HD+ UYDU ALICISI (KAYIT CİHAZI DAHİL) İÇİN 250 TL ÖDEMENİZ GEREKECEKTİR.

D-SMART ABONELİK SÖZLEŞMESİNE NASIL ULAŞABİLİRİM?

D-SMART UYDU PLATFORM HİZMETİNDEN YARARLANMAK AMACIYLA, D-SMART UYDU ALICISI SATIN ALAN TÜM ABONELERİN, YARARLANDIĞI HİZMETE YÖNELİK OLARAK www.DSMART.COM.TR ADRESİNDEN ULAŞABİLECEĞİ UYDU PLATFORM HİZMETLERİ ABONELİK SÖZLEŞMESİ KAPSAMINDA İLGİLİ MEVZUATIN ÖNGÖRDÜĞÜ TÜM HUKUKİ KOŞULLARIN, ABONELERİMİZ İLE SÖZLEŞME İMZALANINCAYA KADAR SİZ DEĞERLİ ABONELERİMİZ İÇİN DE GEÇERLİ OLDUĞUNU VE AYNI HAKLARA SAHİP OLDUĞUNUZU BEYAN VE TAAHHÜT EDERİZ.

SİZ KULLANICILARIMIZA EK BİR YASAL YÜKÜMLÜLÜK GETİRMEKSİZİN, TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN VE İLGİLİ MEVZUATA UYGUN OLARAK BTK'NIN, HİZMET ALAN KULLANICILARIMIZIN HAKLARINI KORUMAK AMACIYLA İMZALANMASINI ŞART KOŞTUĞU BU SÖZLEŞMEYİ D-SMART BAYİLERİNDEN VEYA BURAYA TIKLAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ.

DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN 0850 266 0 266 D-SMART MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ARAYABİLİRSİNİZ. BAYİ LİSTESİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

POSTA ADRESİMİZ:
DOĞAN TV CENTER, 100.YIL MAHALLESİ, MELDA SK. NO:1, 34204 BAĞCILAR İSTANBUL

MÜŞTERİ HİZMETLERİ:
0850 266 0 266

INTERNET ADRESİMİZ:
www.DSMART.COM.TR

İHTİYACIM OLAN EKİPMANI NASIL TEMİN EDEBİLİRİM?

UYDU ALICINIZI SATIN ALDIĞINIZ BAYİ SİZE BU KONUDA YARDIMCI OLACAKTIR. ÇANAK KURULUMU İSTEYEN TÜKETİCİLER İÇİN TAVSİYE EDİLEN FİYATLAR AŞAĞIDAKİ GİBİDİR.

PROGRAM BİLGİSİ (BİLGİ ÇUBUĞU) NASIL ULAŞABİLİRİM?

• İZLEDİĞİNİZ KANALI DEĞİŞTİRMEDEN, REHBER TUŞUNA BASARAK HERHANGİ BİR KANALDAKİ DETAYLI PROGRAM BİLGİLERİNE ULAŞABİLİR,
• PROGRAMI İZLERKEN İNFO TUŞUNA BASTIĞINIZDA PROGRAMA AİT BİLGİLERİ GÖREBİLİR,
• İKİNCİ DEFA İNFO TUŞUNA BASTIĞINIZDA İZLEMEKTE OLDUĞUNUZ PROGRAMIN KISA ÖZETİNİ GÖREBİLİR,
• ÜÇÜNCÜ KEZ İNFO TUŞUNA BASTIĞINIZDA BİLGİ ÇUBUKLARINI KAPATABİLİRSİNİZ.
• AKILLI KUMANDANIZ ÜZERİNDEKİ GERİ TUŞUNU KULLANARAK İZLEDİĞİNİZ SON İKİ KANAL ARASINDA GEÇİŞ YAPABİLİRSİNİZ.

SMARTCARD OLMADAN DA YAYIN ALABİLİR MİYİM?

SMARTCARD OLMADAN UYDUDAKİ ŞİFRESİZ YAYINLARI İZLEYEBİLİRSİNİZ. ANCAK, D-SMART KANALLARINDAN FAYDALANABİLMENİZ İÇİN SMARTCARD'INIZIN AKTİVASYONU YAPILMALIDIR.

DİL VE ALTYAZI SEÇİMİNİ NASIL YAPABİLİRİM?

• KUMANDANIZ ÜZERİNDEKİ SARI TUŞA BASARAK İZLEMEKTE OLDUĞUNUZ PROGRAM İÇİN DİL VE ALTYAZI SEÇENEKLERİNİ GÖREBİLİRSİNİZ.
• YUKARI/AŞAĞI VE SAĞ/SOL TUŞLARI İLE DİL VE ALTYAZI SEÇENEKLERİ ÜZERİNDE GEZİNEBİLİRSİNİZ.

ÇOK ÇANAKLI UYDU SİSTEMİ KULLANIYORUM, BU DURUMDA YAYINLARINIZI NASIL İZLEYEBİLİRİM?

ÇOK ÇANAKLI UYDU SİSTEMLERİNDE, TÜRKSAT 2A/3A'YA BAKACAK ŞEKİLDE KONUMLANDIRILAN ANTENİN HERHANGİ BİR DISEQC GİRİŞİNE TAKILI OLMASI VE UYDU ALICISI ÜZERİNDE DISEQC AYARLARININ YAPILMASI HALİNDE YAYINLARI İZLEYEBİLİRSİNİZ.

KENDİ KANAL SIRALAMAMI OLUŞTURMAK İÇİN NE YAPMALIYIM?

• D-SMART'TAKİ ELEKTRONİK PROGRAM REHBERİ ÖZELLİĞİ İLE UYDUDAKİ EN BEĞENİLEN KANALLAR TELEVİZYONUNUZA SIRALANMIŞ OLARAK GELİR. SİZİ YENİ EKLENEN KANALLAR İLE FREKANSI DEĞİŞEN KANALLARI ARAMA ZAHMETİNDEN KURTARIR.
• DİLERSENİZ FAVORİ KANAL FONKSİYONU SAYESİNDE KİŞİSEL LİSTENİZİ OLUŞTURABİLİRSİNİZ.
• LİSTEYİ MENÜ - AYARLAR- FAVORİ KANAL SEÇENEĞİ İLE YAPABİLİR, KUMANDANIZIN FAVORİ TUŞU İLE KOLAYLIKLA SEÇİM YAPARAK İZLEYEBİLİRSİNİZ.

YENİ KANAL EKLEMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

• KANAL LİSTENİZE YENİ KANALLAR EKLEYEBİLİR, LİSTE SIRALAMASI İÇİNDE TAŞIYABİLİR VEYA SİLEBİLİRSİNİZ.
• BU İŞLEMİ MENÜ – AYARLAR – KANALLARI DÜZENLE – KANAL EKLE SEÇENEĞİ İLE GERÇEKLEŞTİREBİLİRSİNİZ.

TAŞINMA DURUMUNDA VEYA KISA SÜRELİ YER DEĞİŞİKLİKLERİNDE D-SMART HİZMETLERİNDEN NASIL YARARLANABİLİRİM?

TAŞINDIĞINIZ YERDE TÜRKSAT UYDUSUNA BAKAN BİR ÇANAK ANTEN KURULUMU VARSA, D-SMART'INIZ İLE TÜM HİZMETLERİMİZDEN YARARLANMAYA DEVAM EDEBİLİRSİNİZ. SİZE DAHA KALİTELİ VE HIZLI DESTEK VEREBİLMEMİZ İÇİN ADRES DEĞİŞİKLİĞİNİ ÇAĞRI MERKEZİMİZİ ARAYIP BİLDİRMENİZ GEREKMEKTEDİR.

İSTEDİĞİM KANALLARI ENGELLEYEBİLİR MİYİM?

• D-SMART 'İN KANAL ENGELLEME ÖZELLİĞİ İLE İSTEMEDİĞİNİZ KANALLARI ENGELLEYEBİLİRSİNİZ.
• BU İŞLEMİ MENÜ – AYARLAR - ENGELLENENLER SEÇENEĞİ İLE GERÇEKLEŞTİREBİLİRSİNİZ.

SMARTCARD NE İŞE YARAR?

SADECE D-SMART İLE ÇALIŞAN SMARTCARD İLE D-SMART KANALLARINI İZLEYEBİLİR VE ÇEŞİTLİ İNTERAKTİF UYGULAMALARDAN FAYDALANABİLİRSİNİZ.

COCUK KİLİDİ NEDİR? NASIL YAPABİLİRİM?

• ÇOCUK KİLİDİ ÖZELLİĞİYLE, ÇOCUĞUNUZ YAŞINA UYGUN OLMAYAN PROGRAMLARI ENGELLEYEBİLİRSİNİZ.
• BU İŞLEMİ MENÜ – AYARLAR - ÇOCUK KİLİDİ SEÇENEĞİ İLE GERÇEKLEŞTİREBİLİRSİNİZ.

ŞİKAYETLERİMİ NASIL VE NE ŞEKİLDE İLETEBİLİRİM?

ŞİRKETİMİZ İNTERNET SİTESİNİN ANA SAYFASINDAKİ ‘TÜKETİCİ ŞİKÂYETLERİ’ BAŞLIĞI ALTINDAN ŞİKÂYETİNİZİ KOLAYCA VE ÜCRETSİZ OLARAK İLETEBİLİR VE ÇÖZÜME YÖNELİK VERDİĞİMİZ YAZILI CEVAPLARI YİNE AYNI ŞEKİLDE TAKİP EDEBİLİRSİNİZ. ‘TÜKETİCİ ŞİKAYETLERİ’ ÜZERİNDEN İLETTİĞİNİZ ŞİKAYETLERİN 10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE CEVAPLANDIRILMASI AMAÇLANMAKTADIR.

Teknik

SMARTCARD ÇALIŞMIYOR, NE YAPMALIYIM?

SMARTCARD'IN D-SMART'IN ÜZERİNDEKİ RESME GÖRE DOĞRU TAKILIP TAKILMADIĞINI YA DA AKTİVASYON İŞLEMİNİN YAPILIP YAPILMADIĞINI KONTROL ETMELİSİNİZ. SORUNUN DEVAM ETMESİ HALİNDE ÇAĞRI MERKEMİZİ ARAYINIZ. 0850 266 0 266

D-SMART'I BEKLEME (STAND-BY) KONUMUNA NASIL ALABİLİRİM?

D-SMART YAYINLARINI SAĞLIKLI ALABİLMEK İÇİN UYDU ALICINIZI KULLANMADIĞINIZ DURUMLARDA STAND-BY KONUMUNDA BIRAKINIZ. KUMANDANIZIN ÜST KÖŞESİNDE YER ALAN KIRMIZI TUŞA BASARAK VEYA D-SMART'IN ÜZERİNDEKİ KAPATMA DÜĞMESİNE BASARAK BEKLEME KONUMUNA ALABİLİRSİNİZ.

CİHAZ STAND-BY KONUMUNDA İKEN "STAND-BY" TUŞUNA BASILDIĞINDA, ÖN PANELDE PROGRAM NUMARASI ÇIKIYOR ANCAK TELEVİZYONA GÖRÜNTÜ GELMİYOR. NE YAPMALIYIM?

TELEVİZYONLA CİHAZ ARASINDAKİ BAĞLANTILARI KONTROL EDİN. RF ARA KABLO KULLANIYORSANIZ, TELEVİZYONUN AYARININ DOĞRU UHF KANALINA YAPILDIĞINDAN EMİN OLUN.

SİNYAL SEVİYESİNDE AZALMA VAR, NE YAPMALIYIM?

1. ÖNCELİKLE D-SMART CİHAZINIZIN ARKASINDAKİ SİNYAL KABLOSUNUN BAĞLI OLUP OLMADIĞINDAN EMİN OLUNUZ.
2. “SİNYAL YOK” UYARISI ALDIĞINIZ KANALDA KUMANDANIZIN “YEŞİL" RENKLİ TUŞUNA BASINIZ.
3. EKRANA GELEN SİNYAL AYARLARI SAYFASINDAN D-SMART TP1 SİNYALİNİ SEÇMEK İÇİN ‘OK’ TUŞUNA BASINIZ. ÇIKAN EKRANIN ORTASINDA YER ALAN KİLİT SİMGESİNDEKİ "YEŞİL" RENK CİHAZINIZIN SİNYALE KİLİTLENDİĞİNİ, "KIRMIZI" RENK İSE CİHAZINIZIN SİNYAL ALAMADIĞINI İFADE EDER.
4. ONLİNE İŞLEM MERKEZİNDEN “SİNYAL YENİLE” ALANINA GİREREK SİNYAL YENİLEME İŞLEMİNİ YAPINIZ.

SİNYAL YENİLEME İŞLEMİ SONRASI TV EKRANINDA “KANALDA SORUN VAR VEYA SİNYAL YOK” UYARISI ALMAYA DEVAM EDİYORSA; SİNYAL KALİTESİ DÜŞÜK İSE ÇANAK ANTENİNİZİN AYARI BOZULMUŞ VEYA ANTEN BİLEŞENLERİNDEN BİRİ ARIZALANMIŞ OLABİLİR.

GÖRÜNTÜ VE/VEYA SES ALAMIYORUM, NE YAPMALIYIM?

ÇANAK ANTEN BAĞLANTISININ VE D-SMART'IN TELEVİZYONUNUZ İLE OLAN BAĞLANTISININ SAĞLANIP SAĞLANMADIĞINI VE TELEVİZYONUN UYDU BAĞLANTI AYARLARININ YAPILIP YAPILMADIĞINI KONTROL ETMELİSİNİZ.

UZAKTAN KUMANDANIN ÜZERİNDEKİ RENKLİ TUŞLAR İLE NELER YAPABİLİRİM?

İNTERAKTİF HİZMETLERDEN YARARLANABİLİR, ELEKTRONİK PROGRAM REHBERİ’NDE RENKLİ TUŞLAR İLE TERCİH ETTİĞİNİZ BAŞLIKLARDA GÜNCEL VE DETAYLI BİLGİLERE ULAŞABİLİRSİNİZ.

ELEKTRONİK PROGRAM REHBERİ NEDİR, NELER YAPABİLİRİM?

D-SMART'TAKİ ELEKTRONİK PROGRAM REHBERİ ÖZELLİĞİ İLE UYDUDAKİ EN BEĞENİLEN KANALLAR TELEVİZYONUNUZA SIRALANMIŞ OLARAK GELİR, DİLERSENİZ FAVORİ KANAL FONKSİYONU SAYESİNDE KİŞİSEL LİSTENİZİ OLUŞTURABİLİRSİNİZ. SİZİ YENİ EKLENEN KANALLAR İLE FREKANSI DEĞİŞEN KANALLARI ARAMA ZAHMETİNDEN KURTARIR. AYRICA, REHBER ÖZELLİĞİ SAYESİNDE İZLEDİĞİNİZ PROGRAM İLE İLGİLİ HIZLI, DOĞRU VE GÜNCEL BİLGİYE ULAŞABİLİR VE SEÇTİĞİNİZ KANALIN GÜNLÜK YA DA HAFTALIK YAYIN AKIŞINI GÖRÜNTÜLEYEBİLİRSİNİZ.

GÖRÜNTÜ VAR AMA SES YOK YA DA SES ÇOK KISIK, NE YAPMALIYIM?

BU DURUMDA BİRKAÇ ŞEY KONTROL EDİLMELİDİR. EĞER D-SMART'IN SES ÇIKIŞI TELEVİZYONA SCART KABLOSU İLE BAĞLANMIŞSA, O ZAMAN TELEVİZYONUN SESİNİN EN AZ YARIYA KADAR AÇIK OLMASINA DİKKAT EDİLMELİDİR. DAHA SONRA DA D-SMART'IN SESİNİ UYGUN SEVİYEDE AÇMIŞ OLDUĞUNUZDAN EMİN OLUNUZ. ÇÖZÜM SAĞLANAMADI İSE D-SMART'A BAĞLI OLAN SCART KABLOSUNU ÇIKARIP TEKRAR TAKMAK GEREKEBİLİR. EĞER D-SMART SES ÇIKIŞI SES SİSTEMİ ARACILIĞI İLE ELDE EDİLİYOR İSE SES SİSTEMİNİN SES SEVİYE AYARLARI KONTROL EDİLMELİDİR.

D-SMART YAYINININ KESİLMESİ SÖZ KONUSU OLABİLİR Mİ?

HAYIR. UYDUDAKİ TÜM ŞİFRESİZ KANALLARI HER ZAMAN, HERHANGİ BİR YAYIN KESİNTİSİ OLMAKSIZIN İZLEYEBİLİRSİNİZ. SMARTCARD AKTİVASYONUNUZ GERÇEKLEŞTİRİLMİŞ İSE UYDUDAKİ TÜM KANALLARI VE D-SMART'A ÖZEL KANALLARI İZLEYEBİLECEKSİNİZ.

D-SMART ÜZERİNDEN İNTERNET BAĞLANTISI YAPILABİLECEK Mİ?

ETHERNET BAĞLANTISI DOĞRUDAN İNTERNET ERİŞİMİ SAĞLAMAZ. UYDU ALICINIZDA İLGİLİ AYARLARI YAPARAK ETHERNET BAĞLANTISI SAYESİNDE D-SMART'A ÖZEL ÇOK ÇEŞİTLİ İNTERAKTİF UYGULAMALAR KULLANILABİLİRSİNİZ.

D-SMART PIN KODUMU UNUTTUM, NE YAPMAM GEREKİYOR?

TV PİN KODU; BELİRLEDİĞİNİZ KANALLARI İZLEYİCİLER İÇİN BLOKE ETMEYE YARAYAN 4 HANELİ ŞİFREDİR.
TV PİN KODUNUZU HATIRLAMIYORSANIZ ONLİNE İŞLEMLER İŞLEM MERKEZİNE GİRİŞ YAPARAK ÖĞRENEBİLİRSİNİZ.

TÜRKSAT UYDUSUNDAKİ KANALLARI İZLEYEBİLİYORUM. HOTBİRD UYDUSUNDAKİ YAYINLARI NASIL İZLEYEBİLİRİM?

TÜRKSAT'A BAKAN ÇANAK ANTENİNİZİN DIŞINDA, 2. BİR ÇANAĞA SAHİP OLMANIZ HALİNDE HOTBİRD UYDUSUNDAKİ ŞİFRESİZ YAYINLARI İZLEYEBİLİRSİNİZ. BU ÇANAKLARI BİRLİKTE KULLANABİLMEK İÇİN DİSEqC DENEN APARATIN KULLANILMASI GEREKİR. YETKİLİ SERVİSİNİZ YA DA ÇAĞRI MERKEZİMİZ BU KONUDA SİZİ DAHA DETAYLI BİLGİLENDİREBİLİR.

HOTBİRD UYDUSUNDAKİ KANALLARI NEREYE İLAVE EDECEĞİM?

HOTBİRD UYDUSU DAHİL OLMAK ÜZERE DİĞER UYDULARDA İZLEMEYİ TERCİH ETTİĞİNİZ KANALLARI, KANAL SIRALAMAMIZDA 600. KANALDAN İTİBAREN İLAVE EDEBİLİRSİNİZ.

İSTEDİĞİM KANALLARI ENGELLEYEBİLİR MİYİM?

EVET. EBEVEYN KONTROL ÖZELLİĞİ İLE İSTEDİĞİNİZ KANALLARI ENGELLEYEBİLİRSİNİZ. AYRICA ÇOCUK KİLİDİ SAYESİNDE ÇOCUĞUNUZUN İZLEMESİNİ İSTEMEDİĞİNİZ KANALLARI DA ŞİFRELEYEBİLİRSİNİZ.

İZLEDİĞİM KANALI DEĞİŞTİRMEDEN, DİĞER KANALLARDAKİ PROGRAM BİLGİSİNİ GÖREBİLİR MİYİM?

EVET. İZLEDİĞİNİZ KANALI DEĞİŞTİRMEDEN, "REHBER" TUŞUNA BASARAK HERHANGİ BİR KANALDAKİ DETAYLI PROGRAM BİLGİLERİNE ULAŞABİLİRSİNİZ. AYRICA HER KANAL DEĞİŞTİRDİĞİNİZDE EKRANIN ALT KISMINDA BELİREN "INFO" ÜZERİNDEN İZLEDİĞİNİZ KANAL YA DA DİĞER KANALLARIN DA PROGRAM BİLGİLERİNE KANAL DEĞİŞTİRMEDEN ERİŞEBİLİRSİNİZ.

D-SMART SAYESİNDE YAYIMLANAN PROGRAMLARI ORİJİNAL DİL SEÇENEĞİ İLE İZLEYEBİLİR MİYİM?

EVET. D-SMART İLE DİL SEÇENEĞİNİ DESTEKLEYEN YAYINLARI ORİJİNAL DİLİNDE YA DA TERCİH ETTİĞİNİZ DİL SEÇENEĞİNDE İZLEYEBİLİRSİNİZ.

D-SMART HD KUTUMU NASIL HD TELEVİZYONA BAĞLAYABİLİRİM?

D-SMART HD KUTUNUZU HD GÖRÜNTÜ ALABİLMEK İÇİN HD TV'YE İKİ ŞEKİLDE BAĞLAYABİLİRSİNİZ. 1. EĞER TV'NİZDE KOMPONENT VİDEO BAĞLANTI NOKTASI VARSA KOMPONENT ÇIKIŞLARINI KULLANARAK (GÖRÜNTÜ ANALOG OLARAK TAŞINIR). 2. EĞER TV'NİZDE HDMI (HİGH DEFİNİTİON MEDİA INTERFACE) BAĞLANTI NOKTASI VARSA HDMI ÇIKIŞINI KULLANARAK. AYRICA SCART VE KOMPOZİT BAĞLANTI NOKTALARIYLA STANDART ÇÖZÜNÜRLÜKLÜ GÖRÜNTÜ TAŞIMA OLANAĞINA SAHİPSİNİZ.

HD KUTUMU 2 FARKLI TV'YE BAĞLAYABİLİR MİYİM?

D-SMART HD KUTUNUZU YALNIZCA TEK BİR TELEVİZYONA BAĞLAYABİLRSİNİZ. FARKLI TELEVİZYONLARDA FARKILI YAYINLARI SEYRETMEK İÇİN 2 AYRI D-SMART HD UYDU ALICISINA İHTİYACINIZ VAR.

KUMANDAM İLE İŞLEM YAPAMIYORUM, NE YAPMALIYIM?

1. D-SMART'IN AÇIK OLDUĞUNDAN EMİN OLUNUZ.
2. D-SMART'I BEKLEME KONUMUNA ALINIZ.
3. KUMANDANIN PİLLERİNİ ÇIKARIP, YENİDEN TAKINIZ.
4. PROBLEM DEVAM EDİYORSA KUMANDANIN PİLLERİNİ YENİLERİYLE DEĞİŞTİRİNİZ.

D-SMART ARAYÜZ TEKNİK ÖZELLİKLERİ NEDİR?
Untitled Document

Görüntü sıkıştırma :

. H264 Advanced Video Codec
  . H263 Video Codec
Ses Sık. :

· Mpeg1 Layer2

 

· AC3

Modülasyon :

· QPSK

 

· 8PSK

 

· QAM 256

Yayın standardı :

· DVB S

 

· DVB S2

 

· DVB C

Şifreleme Sistemi :

· Cisco/NDS Videoguard

 

· BISS MODE 1

SI :

· Standart DVB SI

Cihaz dışı kopya koruma sistemleri :

· Analog portlar için CGMS-A

 

· Digital portlar için HDCP

D-SMART İNTERNET ARAYÜZ TEKNİK ÖZELLİKLERİ NEDİR?
DATA HİZMETİ
ADSL : ADSL2/2+ ITU-T G.992.3, ITU-T G.992.4, ITU-T G.992.5
GSHDSL : SHDSL ITU-T C.991.2
VDSL : ITU-T G.993.2
Metro Ethernet : Gigabit Ethernet IEEE 802.3z, 10 GE Ethernet IEEE 802.3ae
Veri Merkezi Hizmetleri : Gigabit Ethernet IEEE 802.3z, 10 GE Ethernet IEEE 802.3ae
 
SES HİZMETİ
Sinyalleşme Protokolü  : SIP, H323
Fax Protokolü : T38, G711alaw fax pass-through
DTMF  : RFC2833
Codec  : g729r8, g729br8, g711ulaw, g711alaw

D-Smart HD

HD (HIGH DEFINITION) NEDİR?

GÜNÜMÜZDEKİ STANDART GÖRÜNTÜ SİSTEMLERİNDEN ÇOK DAHA YÜKSEK KALİTEDE RESİMLERİ GÖRÜNTÜLEME İMKANI SUNAN BİR TEKNOLOJİDİR. HD RESİMLERDE AYNI RESİM İÇİN KULLANILAN PİKSEL SAYISI SD (STANDARD DEFINITION) RESME GÖRE ÇOK DAHA YÜKSEKTİR (SD=720x576, HD=1280x720 MİNİMUM). HD YAYIN, BUGÜNE KADAR KULLANDIĞIMIZ STANDART YAYINLARA GÖRE EN AZ 2 KAT DAHA İYİ GÖRÜNTÜ KALİTESİNE SAHİPTİR.

D-SMART HD NEDİR?

D-SMART HD, HD TEKNOLOJİSİ İLE YAYIMLANAN YAYINLARI EVİNİZE GETİREN UYDU ALICISIDIR. D-SMART HD İLE HD KANALLARI YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜK İLE İZLER VE MÜKEMMEL BİR TV İZLEME DENEYİMİ YAŞAYABİLİRSİNİZ.

D-SMART HD'NİN AVANTAJLARI NELERDİR?

HD TEKNOLOJİSİNE SAHİP YAYINLARI DAHA KALİTELİ SES VE GÖRÜNTÜ İLE İZLEMENİZE İMKAN SAĞLAR. D-SMART HD İLE RENKLER DAHA CANLI VE PARLAK, DETAYLAR DAHA NETTİR. AYRICA HD SMART'TA DOLBY DİGİTAL SES SİSTEMİ İLE YAYINLARIN TADINI ÇIKARABİLİRSİNİZ.

HD YAYINLARI SEYREDEBİLMEK İÇİN NASIL BİR TELEVİZYONA İHTİYACIM VAR?

TELEVİZYONUNUZUN HD READY VEYA FULL HD OLMASI GEREKMEKTEDİR.

D-SMART HD İLE İZLEYEBİLECEĞİM DİĞER KANALLAR NELERDİR?

D-SMART HD İLE FİLMDEN DİZİYE, BELGESELDEN SPORA, EĞLENCEDEN ÇOCUK KANALLARINA 290’DAN FAZLA ULUSAL, YEREL VE YABANCI KANALI İZLEYEBİLİRSİNİZ. AYRICA, HOTBİRD UYDUSUNA BAKAN BİR ÇANAK ANTENİNİZ VARSA, YÜZLERCE YABANCI KANALI DA ŞİFRESİZ OLARAK İZLEYEBİLİRSİNİZ.

D-SMART HD SAYESİNDE YAYIMLANAN PROGRAMLARI ORİJİNAL DİL SEÇENEĞİ İLE İZLEYEBİLİR MİYİM?

EVET. D-SMART HD İLE DİL SEÇENEĞİNİ DESTEKLEYEN YAYINLARI ORİJİNAL DİLİNDE VE TÜRKÇE ALTYAZILI YA DA TÜRKÇE DUBLAJLI OLARAK İZLEYEBİLİRSİNİZ.

D-SMART HD’YE ÜYE OLDUKTAN NE KADAR SÜRE SONRA D-SMART HD YAYINLARINI İZLEYEBİLİRİM?

SMARTCARD AKTİVASYONU GERÇEKLEŞİR GERÇEKLEŞMEZ D-SMART HD'NİN AVANTAJLARINDAN FAYDALANABİLECEKSİNİZ.

D-SMART HD'NİN KAYIT ÖZELLİĞİ NEDİR?

FATURANIZA EK AYLIK 3 TL’YE KOLAY KAYIT EK PAKETİ SATIN ALARAK SEVDİĞİNİZ, TEKRAR İZLEMEK İSTEDİĞİNİZ PROGRAMLARI KAYDEDEBİLİRSİNİZ. BÖYLECE YAYIN AKIŞINA BAĞLI KALMAZ VE SEVDİĞİNİZ PROGRAMLARI KAÇIRMAZSINIZ.

KOLAY KAYIT EK PAKETİNİN AVANTAJLARINDAN YARARLANABİLMENİZ İÇİN AŞAĞIDAKİ D-SMART HD UYDU ALICISI MODELLERİNDEN HERHANGİ BİRİNE SAHİP OLMALISINIZ:

o    DS830NDS
o    DZS3002NDS
o    DSI729DST
o    DSI724DST
o    HBR-2002S
o    S7560 (VESTEL)

KOLAY KAYIT EK PAKETİNİN ÖZELLİKLERİNDEN YARARLANABİLMEK İÇİN NE GEREKLİ?

KOLAY KAYIT EK PAKETİNİN SUNDUĞU TÜM BU ÖZELLİKLERDEN YARARLANABİLMENİZ İÇİN D-SMART HD UYDU ALICINIZA 2 GB VE ÜZERİ FLASH BELLEK VEYA 160 GB VE ÜZERİ HARD DISK TAKMANIZ VE UYDU ALICINIZI ETHERNET KABLOSU ARACILIĞIYLA İNTERNETE BAĞLAMANIZ GEREKMEKTEDİR.

KAYIT ÖZELLİĞİ NASIL KULLANILIR?

İZLEMEKTE OLDUĞUNUZ BİR PROGRAM SIRASINDA AKILLI KUMANDANIZIN (R) KAYDET TUŞUNA BASARSANIZ, PROGRAM KAYDEDİLMEYE BAŞLAR.
KUMANDANIZIN (REHBER) TUŞUNA BASTIĞINIZDA EKRANA GELECEK OLAN PROGRAM LİSTESİNDEN, İSTEDİĞİNİZ ÜZERİNE GELEREK, KAYIT BİLGİSİ GİREBİLİRSİNİZ. BUNUN İÇİN KAYIT EDİLECEK PROGRAM ÜZERİNDEN KUMANDANIZIN (R) TUŞUNA BASMANIZ YETERLİ.

KAYDETTİĞİNİZ PROGRAMLARI GÖRMEK VE İZLEMEK İÇİN, KUMANDANIZIN "MENÜ" TUŞUNA BASINIZ. EKRANA GELECEK MENÜDEN "PLANLAYICI", ARDINDAN "KAYITLAR" MENÜLERİNİ SEÇİNİZ. KAYITLAR EKRANINDA, KAYDEDİLMİŞ TÜM PROGRAMLARI GÖREBİLİR VE İSTEDİĞİNİZİ İZLEYEBİLİRSİNİZ.

DURDURMA VE GERİ ALMA ÖZELLİĞİ NASIL KULLANILIR?

KOLAY KAYIT EK PAKETİNİ SATIN ALDIĞINIZDA ARTIK TELEVİZYONDA BİR PROGRAM İZLERKEN İSTEDİĞİNİZ ZAMAN ARA VEREBİLİRSİNİZ. TEK YAPMANIZ GEREKEN KUMANDANIZIN "PAUSE" (II) TUŞUNA BASMAK. PROGRAMI KALDIĞI YERDEN İZLEMEK İÇİN "PLAY" (I>) TUŞUNA BASINIZ.

İZLEDİĞİNİZ PROGRAMI GERİ ALMAK İÇİN KUMANDANIZIN "REWİND" (<<) TUŞUNA BASINIZ. TEKRAR İLERİ GİTMEK İÇİNSE "FORWARD" (>>) TUŞUNA BASMANIZ YETERLİ.

D-SMART’IN YAYIN AKIŞINDAN BAĞIMSIZ OLARAK SUNDUĞU İÇERİK ARŞİVİ HAKKINDA BİLGİ ALABİLİR MİYİM?

KOLAY KAYIT EK PAKETİNİ SATIN ALARAK, D-SMART’IN YAYIN AKIŞINDAN BAĞIMSIZ OLARAK SUNDUĞU YÜZLERCE ZENGİN İÇERİĞİN İÇERİSİNDEN İSTEDİĞİNİZ İÇERİĞİ İSTEDİĞİNİZ ANDA İZLEYEBİLİRSİNİZ. BUNUN İÇİN D-SMART HD UYDU ALICINIZA 2 GB VE ÜZERİ FLASH BELLEK VEYA 160 GB VE ÜZERİ HARD DISK TAKMANIZ VE UYDU ALICINIZI ETHERNET KABLOSU ARACILIĞIYLA İNTERNETE BAĞLAMANIZ GEREKMEKTEDİR.

D-Smart HD+

D-SMART HD+ NEDİR?

D-SMART HD+ KENDİ İÇİNDE HAFIZASI BULUNAN VE HD KALİTESİNDE YAYIN SUNAN BİR CİHAZDIR. BÖYLECE SEVDİĞİNİZ, TEKRAR İZLEMEK İSTEDİĞİNİZ PROGRAMLARI KAYDEDEBİLİRSİNİZ. BİR PROGRAM İZLERKEN, AYNI ANDA DİĞER KANALDA YAYINLANAN PROGRAMI KAYDEDİP DİLEDİĞİNİZ ZAMAN İZLEYEBİLİRSİNİZ. BÖYLECE YAYIN AKIŞINA BAĞLI KALMAZ VE SEVDİĞİNİZ PROGRAMLARI KAÇIRMAZSINIZ.

KAYIT ÖZELLİĞİ NASIL KULLANILIR?

İZLEMEKTE OLDUĞUNUZ BİR PROGRAM SIRASINDA AKILLI KUMANDANIZIN (R) KAYDET TUŞUNA BASARSANIZ, PROGRAM KAYDEDİLMEYE BAŞLAR.
KUMANDANIZIN (REHBER) TUŞUNA BASTIĞINIZDA EKRANA GELECEK OLAN PROGRAM LİSTESİNDEN, İSTEDİĞİNİZ ÜZERİNE GELEREK, KAYIT BİLGİSİ GİREBİLİRSİNİZ. BUNUN İÇİN KAYIT EDİLECEK PROGRAM ÜZERİNDEN KUMANDANIZIN (R) TUŞUNA BASMANIZ YETERLİ.

KAYDETTİĞİNİZ PROGRAMLARI GÖRMEK VE İZLEMEK İÇİN, KUMANDANIZIN "MENÜ" TUŞUNA BASINIZ. EKRANA GELECEK MENÜDEN "PLANLAYICI", ARDINDAN "KAYITLAR" MENÜLERİNİ SEÇİNİZ. KAYITLAR EKRANINDA, KAYDEDİLMİŞ TÜM PROGRAMLARI GÖREBİLİR VE İSTEDİĞİNİZİ İZLEYEBİLİRSİNİZ.

EVDE OLMADIĞIM ZAMANLARDA KAYIT YAPABİLİR MİYİM?

EVDE OLMADIĞINIZ ZAMANLARDA SEVDİĞİNİZ, KAÇIRMAK İSTEMEDİĞİNİZ PROGRAMLAR İÇİN D-SMART GUIDE İSİMLİ MOBİL UYGULAMA ÜZERİNDEN UZAKTAN KAYIT EMRİ VEREBİLİRSİNİZ.

DURDURMA VE GERİ ALMA ÖZELLİĞİ NASIL KULLANILIR?

ARTIK TELEVİZYONDA BİR PROGRAM İZLERKEN İSTEDİĞİNİZ ZAMAN ARA VEREBİLİRSİNİZ. TEK YAPMANIZ GEREKEN KUMANDANIZIN "PAUSE" (II) TUŞUNA BASMAK. PROGRAMI KALDIĞI YERDEN İZLEMEK İÇİN "PLAY" (I>) TUŞUNA BASINIZ.

İZLEDİĞİNİZ PROGRAMI GERİ ALMAK İÇİN KUMANDANIZIN "REWİND" (<<) TUŞUNA BASINIZ. TEKRAR İLERİ GİTMEK İÇİNSE "FORWARD" (>>) TUŞUNA BASMANIZ YETERLİ.

D-SMART HD+ İLE HD YAYIN İZLEYEBİLİR MİYİM?

EVET, D-SMART HD+ TEKNOLOJİSİYLE EN SEVİLEN DİZİLER, FİLMLER, NEFES KESEN MAÇLAR VE İLGİNÇ BELGESELLERİ HD KALİTESİNDE, GERÇEĞE EN YAKIN HALİYLE İZLEYEBİLİRSİNİZ.

D-SMART’IN YAYIN AKIŞINDAN BAĞIMSIZ OLARAK SUNDUĞU İÇERİK ARŞİVİ HAKKINDA BİLGİ ALABİLİR MİYİM?

D-SMART HD+ UYDU ALICINIZ ÜZERİNDEN ETHERNET KABLOSU ARACILIĞIYLA İNTERNETE BAĞLANARAK D-SMART’IN YAYIN AKIŞINDAN BAĞIMSIZ OLARAK SUNDUĞU YÜZLERCE ZENGİN İÇERİĞİN İÇERİSİNDEN İSTEDİĞİNİZ İÇERİĞİ İSTEDİĞİNİZ ANDA İZLEME OLANAĞI SAĞLAYAN ÜRÜNDÜR.

D-SMART HD+ UYDU ALICISI ÜZERİNDEN İÇERİK ARŞİVİNE ERİŞEBİLMEM İÇİN NE GEREKLİ?

o    KENDİ HARD DİSKİ İLE ÇALIŞAN D-SMART HD+ UYDU ALICISI
o    ETHERNET KABLOSU
o    ETHERNET KABLOSU İLE YAPILACAK GENİŞ BANT İNTERNET BAĞLANTISI

İÇERİK ARŞİVİNE D-SMART HD+ UYDU ALICISI ÜZERİNDEN NASIL ERİŞEBİLİRİM? BU ÖZELLİĞİ NASIL KULLANABİLİRİM?

KUMANDANIZDAN MENÜ TUŞUNA BASINIZ. MENÜ ÜZERİNDEN D-SMART GO SEÇENEĞİNİ SEÇİP, ÇIKAN KATEGORİ BAŞLIKLARINDAN İSTEDİĞİNİZ İÇERİĞİ SEÇEREK İZLEYEBİLİRSİNİZ. YENİ AKILLI KUMANDALAR ÜZERİNDE «GO»  TUŞUNA BASARAK DA ZENGİN İÇERİK ARŞİVİNE DİREK ERİŞİM SAĞLAYABİLİRSİNİZ.

İÇERİK ARŞİVİNDEN YARARLANABİLMEM İÇİN İNTERNET HIZ VE KOTA DURUMUMUN NASIL OLMASI GEREKİYOR?

KOTASIZ İNTERNET BAĞLANTISI TAVSİYE EDİLİR. HD+ CİHAZINIZ İNTERNET BAGLANTI HIZINIZI ÖLÇER, BAĞLANTI HIZINIZA GÖRE BELİRLİ BİR SÜRE ÖN YÜKLEME YAPACAKTIR.

HARD DİSK KAPASİTESİ NE KADAR?

HEM İNTERNET ÜZERİNDEN İNDİRİLEN İÇERİKLER İÇİN HEM DE KUTUYA KAYDEDİLEN İÇERİK İÇİN KULLANICIYA AYRILAN TOPLAM SÜRE 80 SAATE KADARDIR.

İNDİRİLEN İÇERİKLER NASIL SİLİNİYOR?

ARŞİVİNİZE İNDİRDİĞİNİZ İÇERİKLER, İÇERİĞİN LİSANS SÜRESİNE KADAR CİHAZINIZDA KALIR. LİSANS SÜRESİ SONUNDA OTOMATİK OLARAK SİLİNİR. İNTERNET BAĞLANTISI OLMAKSIZIN, UYDU ÜZERİNDEN HD+ CİHAZINIZA YÜKLENEN İÇERİKLER, HD+ KUTUNUZUN AYARINA GÖRE OTOMATİK OLARAK, MANUEL YA DA HARDDİSK DOLU UYARISI SONRASINDA SİLİNİR.

İNDİRİLEN İÇERİKLERİ MANUEL OLARAK SİLMEK İÇİN KUMANDANIZDAN MENÜ TUŞUNA BASINIZ. MENÜ ÜZERİNDEN D-SMART GO SEÇENEĞİNİ SEÇİP, ÇIKAN KATEGORİ BAŞLIKLARINDAN “ARŞİVİM” BAŞLIĞINI SEÇİNİZ. SİLMEK İSTEDİĞİNİZ İÇERİĞİN ÜZERİNE GELEREK KUMANDANIN ÜZERİNDEKİ KIRMIZI TUŞA BASARAK SİLME İŞLEMİNİ GERÇEKLEŞTİREBİLİRSİNİZ.

AYNI ANDA KAÇ TANE İÇERİK İNDİREBİLİRİM?

İNTERNET BAĞLANTI HIZINIZA GÖRE DEĞİŞİKLİK GÖSTERİR.

İÇERİK ARŞİVİNDE HANGİ İÇERİKLERİ İZLEYEBİLİRİM?

DÜNYACA ÜNLÜ FİLM STÜDYOLARININ BAŞ YAPITLARINI, VİZYONDAN HEMEN SONRA YAYINLANAN FİLMLERİ, BAĞIMSIZ FESTİVAL FİLMLERİNİ VE DAHA FAZLASINI İSTEDİĞİNİZ ZAMAN HEM DE HD KALİTESİNDE İZLEYEBİLİRSİNİZ.

İÇERİKLER SÜREKLİ GÜNCELLENİYOR MU?

EVET, İÇERİKLER DÜZENLİ OLARAK GÜNCELLENMEKTEDİR.

YABANCI İÇERİKLER İÇİN ALT YAZI UYGULAMASI VAR MI?

EVET, ALTYAZI UYGULAMASI BULUNMAKTADIR.

YABANCI İÇERİKLER İÇİN DİL SEÇENEĞİ MEVCUT MU?

EVET, DUBLAJ SEÇENEĞİ MEVCUT.

YAYIN ALABİLMEM İÇİN BEKLEME SÜRESİ NE KADARDIR?

İNTERNET HIZINA BAĞLI OLARAK DEĞİŞEBİLİR.

İÇERİK ARŞİVİNE ERİŞEMİYORUM, NE YAPMAM GEREKİYOR?

İNTERNET BAĞLANTINIZI VE HD+ ÜYELİĞİNİZİ KONTROL EDİNİZ.

ZENGİN İÇERİK ARŞİVİ HİZMETİNİN FİYATI NEDİR?

ZENGİN İÇERİK ARŞİVİ, HD+ UYDU ABONELERİNE ÖZEL ÜCRETSİZ SUNULAN BİR HİZMETTİR.

D-Smart D-Fix

D-SMART D-FIX NEDİR?

D-SMART D-FIX, MODÜL VE İÇERİSİNE YERLEŞTİRİLEN BİR KART İLE D-SMART YAYINLARINA ULAŞMANIZI SAĞLAMAKTADIR. D-SMART D-FIX, MODÜL GİRİŞİ OLAN (CI+ SLOT), D-SMART MODUNA SAHİP (DVB-S/S2/C) TELEVİZYONLARDA KULLANILABİLİR.

D-SMART D-FIX’IN AVANTAJLARI NELERDİR?

D-SMART D-FIX İLE KABLO VE UYDU ALICISI KALABALIĞINDAN KURTULUP, SADE VE ESTETİK BİR GÖRÜNTÜYE SAHİP OLABİLİRSİNİZ. EVİNİZDE TÜRKSAT YAYINI VARSA, KURULUM DERDİNİZ OLMADAN KOLAYCA D-SMART’IN ZENGİN DÜNYASINA ULAŞABİLİRSİNİZ. D-FIX İLE EKSTRA KUMANDAYA İHTİYAÇ DUYMADAN, TELEVİZYONUNUZU TEK KUMANDA İLE KONTROL EDEBİLİR, AYRICA UYUMLU TELEVİZYONLARDA 4K YAYIN İZLEME AYRICALIĞINA DA ULAŞABİLİRSİNİZ.

D-SMART D-FIX İLE HD YAYINLARI İZLEYEBİLİR MİYİM?

EVET, SAHİP OLDUĞUNUZ TV HD İSE HD YAYINLARI İZLEYEBİLİRSİNİZ.

HANGİ KANALLARI İZLEYEBİLİRİM?

D-SMART D-FIX İLE D-SMART’TA ABONESİ OLDUĞUNUZ VEYA SATIN ALDIĞINIZ PAKET DAHİLİNDEKİ D-SMART KANALLARINI AYRICA ULUSAL VE YEREL KANALLARI İZLEYEBİLİRSİNİZ.

NASIL KULLANILIR?

D-FIX KURULUMU İÇİN, SMARTKART'INIZI MODÜLÜNÜZE UYGUN ŞEKİLDE YERLEŞTİRDİKTEN SONRA TELEVİZYONUNUZUN MODÜL GİRİŞİNE YERLEŞTİRİNİZ. SMARTKART'INIZI KESİNLİKLE MODÜLDEN AYRI OLARAK TELEVİZYONUNUZUN KART GİRİŞİNE TAKMAYINIZ.
HD KALİTESİ İLE D-SMART KEYFİNİ YAŞAMAK İÇİN 0 850 266 0 266 NO’LU D-SMART ÇAĞRI MERKEZİ’Nİ ARAYARAK ABONELİĞİNİZİN AKTİVASYONUNU YAPTIRINIZ.
D-SMART D-FIX, SADECE AKTİVASYON İLE EŞLEŞTİRİLDİĞİ SMARTKART İLE BİRLİKTE ÇALIŞIR VE DVB STANDARDINA UYGUN D-SMART ŞİFRELİ YAYINLARINI İZLEME OLANAĞI SAĞLAR.
 

NEREDEN TEMİN EDEBİLİRİM?

0850 266 0 266 NUMARALI D-SMART MÜŞTERİ HİZMETLERİNDEN VEYA EN YAKIN D-SMART SATIŞ NOKTASINDAN D-SMART D-FIX'İ TEMİN EDEBİLİRSİNİZ.

D-SMART D-FIX FİYATLARI NEDİR?

D-SMART D-FIX PAKET FİYATLARI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

D-SMART D-FIX’İ TERS YERLEŞTİRME, ZORLAMA, KIRILMA GİBİ DURUMLAR, MÜŞTERİ HATASI KAPSAMINDA OLUP SORUMLULUK TÜKETİCİYE AİTTİR.
D-SMART D-FIX’İN İÇİNİ AÇMAYINIZ, YABANCI MADDE SOKMAYINIZ.
D-SMART D-FIX’İ GEREKTİĞİNDE KURU BİR BEZLE TEMİZLEYİNİZ.
D-SMART D-FIX’İ ÇARPMA, DARBE, EZİLME GİBİ FİZİKSEL HASARLARDAN KORUYUNUZ.
D-SMART D-FIX’İ SIVI TEMASINA KARŞI KORUYUNUZ.
KULLANIM HATALARINDAN KAYNAKLANAN ARIZALARIN SORUMLULUĞU KULLANICIYA AİTTİR.

D-SMART KANAL LİSTESİNİ ALAMIYORUM. D-SMART KANALLARINI OLMASI GEREKEN KANAL NUMARALARINA AİT YERLERDE BULAMIYORUM.

KULLANILAN TELEVİZYON D-SMART MODUNA SAHİP DEĞİLSE, KANAL ARAMA SONUNDA D-SMART KANALLARI RASTGELE ŞEKİLDE DİZECEKTİR.

TELEVİZYON İZLERKEN BAZI KANALLARDA MOZAİKLENMELER OLUYOR.

KANALLARDA OLAN MOZAİKLENMELER, KIRILMALAR TELEVİZYONA GELEN SİNYALİN KALİTESİ İLE ALAKALIDIR. KULLANICI TV ÜRETİCİSİ İLE İRTİBATA GEÇMELİ YA DA ANTEN YAPISI KONTROL ETTİRMELİDİR.

SİNYAL YOK UYARISI ALIYORUM

TELEVİZYONA GELEN UYDU SİNYALİ İLE ALAKALI BİR PROBLEM SÖZ KONUSUDUR. ANTEN YAPISI KONTROL ETTİRMELİDİR.

PAKETİM OLMASINA RAĞMEN BAZI KANALLARDA ŞİFRELİ YAYIN UYARISI ALIYORUM

AKTİVASYON SİNYALİ D-FIX’E ERİŞMEMİŞ OLABİLİR, KUTUDAKİ GİBİ D-SMART KANALI ÜZERİNDE SİNYAL YENİLEME YAPILIR. D-FIX YAZILIMININ OTOMATİK OLARAK GÜNCELLENEMEDİĞİ DURUMLARDA BU UYARI ALINABİLİR. 1. KANAL, MOVİE SMART PREMİUM HD KANALI ÜZERİNDEYKEN TV MENÜSÜNDEN MANUEL YAZILIM GÜNCELLEMESİ YAPILMALIDIR.

YAZILIM YÜKLEME EKRANINDA KALIYOR, İLERLEMİYOR

BAZI TELEVİZYONLAR, D-FIX YAZILIMINI OTOMATİK OLARAK GÜNCELLEYEMEDİĞİ İÇİN, 1. KANAL, MOVİE SMART PREMİUM HD KANALINA GELİNİP, TV MENÜSÜNDEN MANUEL YAZILIM GÜNCELLEMESİ YAPILMALIDIR.

BAZI KANALLARDA ŞİFRELİ YAYIN UYARISI ALIYORUM

YAZILIM MANUEL OLARAK GÜNCELLENMELİDİR.

Fatura

ÜYE NUMARAMI NASIL ÖĞRENEBİLİRİM?

ÜYE NUMARASI; FATURANIZIN SOL ÜST KÖŞESİNDE YER ALAN NUMARADIR. CEP TELEFONUNUZDAN “UYENO” YAZIP BİR BOŞLUK BIRAKIP, SMART KART NUMARANIZI EKLEYEREK 2850’YE SMS GÖNDEREREK ÖĞRENEBİLİRSİNİZ.

İLK FATURAM HAKKINDA BİLGİ ALABİLİR MİYİM?

İLK FATURANIZDA, FATURA KESİM TARİHİNE KADAR OLAN DÖNEMDE ALDIĞINIZ D-SMART HİZMET BEDELİ VE GELECEK AY BOYUNCA ALACAĞINIZ D-SMART HİZMETİ YER ALACAKTIR.

ÖRNEĞİN: 12 MAYIS TARİHİNDE ÜYELİĞİNİZ AKTİVE EDİLDİ. İLK FATURANIZ 1 HAZİRAN TARİHİNDE ÇIKAR, 12 MAYIS - 31 MAYIS DÖNEMİ İLE 1 HAZİRAN - 30 HAZİRAN DÖNEMİNİ KAPSAR.

SONRAKİ FATURALARINIZ BİR AYLIK DÖNEMİ KAPSAR.

FATURA TUTARIMI NASIL ÖĞRENEBİLİRİM?

D-SMART FATURA BİLGİLERİNİZİ ONLİNE İŞLEMLERDEN KOLAYCA ÖĞRENEBİLİR, ANINDA KREDİ KARTINIZ İLE ÖDEYEBİLİR. AYRICA FATURA TUTARINIZI D-SMART MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ (0850 266 0 266) ARAYARAK DA ÖĞRENEBİLİRSİNİZ.

FATURALARIM İÇİN OTOMATİK ÖDEME TALİMATI VEREBİLİR MİYİM?

OTOMATİK ÖDEME TALİMATI VERMEK ÖDEMELERİNİZİ TAKİP ETMENİN EN PRATİK VE EN KOLAY YOLUDUR. www.DSMART.COM.TR ADRESİNDE YER ALAN «ONLİNE İŞLEMLER» MENÜSÜNDEN VEYA D-SMART MÜŞTERİ HİZMETLERİNDEN (0850 266 0 266) KREDİ KARTINIZ İLE ÖDEME YAPABİLİR VE OTOMATİK ÖDEME TALİMATI VEREBİLİRSİNİZ.

FATURAMI NERELERE, NASIL ÖDEYEBİLİRİM?

D-SMART FATURALARINIZI BİRÇOK KANALDAN ÜYELİK NUMARANIZ İLE BİRLİKTE ÖDEYEBİLİRSİNİZ. AYRICA ÖDEME KANALLARINI D-SMART “PROMOSMART” 1.KANALDA KUMANDANIZIN SARI TUŞUNA BASARAK ÖĞRENEBİLİRSİNİZ.

AYNI FATURAYI İKİ KEZ ÖDEDİM, NE YAPMAM GEREKİYOR?

AYNI FATURA İÇİN YAPMIŞ OLDUĞUNUZ MÜKERRER ÖDEME BİR SONRAKİ FATURANIZA OTOMATİK OLARAK MAHSUP EDİLİR.

FATURA ADRESİMİ NASIL DEĞİŞTİREBİLİRİM?

FATURA ADRES BİLGİLERİNİZİ WWW.DSMART.COM.TR ADRESİNDE YER ALAN «ONLİNE İŞLEMLER» MENÜSÜNDEN VEYA D-SMART MÜŞTERİ HİZMETLERİNE (0850 266 0 266 ) ULAŞARAK DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ.

FATURAMDA YER ALAN KALEMLERLE İLGİLİ BİLGİ ALABİLİR MİYİM?

PAKET BEDELİ :
TERCİH EDİLEN KAMPANYA KOŞULLARIYLA ALINAN HİZMETİN AYLIK OLARAK FATURALANDIRILMASIDIR.
KAMPANYA İNDİRİMİ :
TERCİH EDİLEN KAMPANYA KOŞULLARI GEREĞİ VERİLEN İNDİRİMDİR.
GECİKME BEDELİ :
SON ÖDEME TARİHİNE KADAR ÖDENMEYEN FATURALAR İÇİN UYGULANAN CEZAİ BEDELDİR.UYGULANAN GECİKME BEDELİ %1,3 TÜR.
GECİKME BİLDİRİM ÜCRETİ :
SMS, MEKTUP VE DİĞER İLETİŞİM KANALLARI İLE YAPILAN HER TÜRLÜ BİLDİRİM İÇİN (TAHSİLAT AMAÇLI YAPILACAK BİLDİRİMLER, GECİKME BİLDİRİMLERİ VS DAHİL OLMAK ÜZERE) ALINAN ÜCRETTİR.
KURULUM BEDELİ :
UYDU ALICISI KURULUMU İÇİN YÖNLENDİRLEN SERVİS BEDELİDİR.
UYDU ALICISI BEDELİ :
UYDU ALICISININ TAKSİTLİ VEYA TOPLAM TUTAR ŞEKLİNDE FATURA EDİLMESİDİR.
KAPAMA AÇMA BEDELİ :
ÖDENMEMİŞ FATURALAR NEDENİYLE HİZMETİN ASKIYA ALINIP TEKRAR AKTİF EDİLMESİ DURUMUNDA ALINAN ÜCRET 20TL'DİR.
DAMGA VERGİSİ:
İLK FATURANIZDA, ABONELİK SÖZLEŞMESİ’NİN ÜYEYE AİT NÜSHASINA İLİŞKİN DAMGA VERGİSİ TUTARI DA YER ALIR. BU TUTAR, İLK FATURAYLA ÜYEDEN TAHSİL EDİLEREK -ÜYE ADINA- VERGİ DAİRESİNE ÖDENİR.

FATURADA YER ALAN KDV ? ÖİV NEDİR ?

SİZİN ADINIZA DEVLETE ÖDENEN KATMA DEĞER VERGİSİ VE ÖZEL İLETİŞİM VERGİSİ'DİR.
D-SMART PAKET ÜCRETLERİ; %18 KDV'YE TABİDİR.
CİHAZ KULLANIM ÜCRETLERİ; %18 KDV'YE TABİDİR.
İLETİM BEDELİ; DOĞAN TV DİGİTAL PLATFORM İŞLETMECİLİĞİ A.Ş. TARAFINDAN SUNULAN UYDU PLATFORM HİZMETİNE İLİŞKİN AYLIK HİZMET BEDELİDİR. %18 KDV + %15 ÖİV'YE TABİDİR.

KDV, ÖİV NEDEN ALINMAKTADIR?

FATURALARDA YER ALAN KDV VE ÖİV İLGİLİ KANUNLARI GEREĞİNCE TAHAKKUK ETTİRİLMEKTE OLUP, SÖZ KONUSU VERGİLERE İLİŞKİN ORANLARDA YİNE KANUN, KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME VE BAKANLAR KURULU KARARLARI İLE BELİRLENMEKTEDİR. KEZA FATURALARDA TAHAKKUK ETTİRİLEN SÖZ KONUSU VERGİLER TAHSİL EDİLİP EDİLMEDİĞİNE BAKILMAKSIZIN AİT OLDUĞU AYI TAKİP EDEN AY İÇERİSİNDE İLGİLİ VERGİ DAİRESİNE YATIRILMAKTADIR.

FATURAMI GECİKMELİ ÖDEDİĞİMDE GECİKME BEDELİ YANSIR MI?

EVET. SON ÖDEME TARİHİNDE ÖDENMEYEN FATURALAR İÇİN AYLIK %1,3 ORANINDA GECİKME BEDELİ UYGULANMAKTADIR.

D-Smart GO

D-SMART GO NEDİR?

YAŞAMANIZA OLANAK SAĞLAYAN YEPYENİ BİR D-SMART SERVİSİDİR.

D-SMART GO İLE TV EKRANINA BAĞLI KALMADAN, CEP TELEFONU, TABLET, BİLGİSAYAR VE SMART TV ÜZERİNDEN CANLI TV YAYININA, FİLMDEN DİZİYE, SPORDAN YETİŞKİNE SÜREKLİ GÜNCELLENEN DOPDOLU BİR İÇERİĞE ULAŞABİLİRSİNİZ. SMART TV UYGULAMASI ÜZERİNDEN CANLI TV YAYINI VE YETİŞKİN İÇERİKLERİNE ERİŞİLEMEMEKTEDİR.

D-SMART GO ABONELİĞİMİ NASIL BAŞLATABİLİRİM?

D-SMART GO EK PAKET ABONELİĞİNİZİ AYDA SADECE 3 TL’YE BAŞLATMAK İÇİN www.DSMARTGO.COM.TR ADRESİNİ ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ. KAYIT İŞLEMLERİNİ TAMAMLADIKTAN SONRA EKRANINIZA GELECEK YÖNLENDİRMELERİ TAKİP EDEREK ABONELİĞİNİZİ HIZLI VE KOLAY BİR ŞEKİDE BAŞLATABİLİRSİNİZ . BU İŞLEMLERİN ARDINDAN D-SMART GO YAYINLARINI İZLEMEYE BAŞLAYABİLİRSİNİZ. D-SMART MEGA PAKET ABONELERİ VE D-SMART HD+ KULLANICILARI BU SERVİSTEN ÜCRETSİZ OLARAK FAYDALANABİLİRLER.

D-SMART GO’YE NASIL ERİŞİRİM?

D-SMART GO’YA www.DSMARTGO.COM.TR ADRESİNDEN, CEP TELEFONU VE TABLETİNİZE (İOS, VE ANDROİD) D-SMART GO UYGULAMASINI YÜKLEYEREK VEYA SMART TV UYGULAMASI ÜZERİNDEN ERİŞEBİLİRSİNİZ.

D-SMART GO’DA NELER İZLEYEBİLİRİM?

D-SMART GO İLE PAKETİNİZ DAHİLİNDEKİ YÜZLERCE FİLMİ, YABANCI DİZİLERİN SON BÖLÜMLERİ VE GEÇMİŞ SEZONLARINI, BELGESEL, SPOR, YETİŞKİN PROGRAMLARI VE CANLI YAYIN KANALLARINI  WEBDEN, CEPTEN, TABLETTEN VE SMART TV UYGULAMASINDAN İZLEYEBİLİRSİNİZ. SMART TV UYGULAMASI ÜZERİNDEN CANLI TV YAYINI VE YETİŞKİN İÇERİKLERİNE ERİŞİLEMEMEKTEDİR.

D-SMART GO KULLANABİLMEM İÇİN D-SMART TV ABONELİĞİMİN OLMASI GEREKİR Mİ?

EVET. D-SMART GO, D-SMART TV ABONELERİNİN FAYDALANABİLECEĞİ BİR PLATFORMDUR. D-SMART GO’YU MEVCUT PAKETİNİZİN ÜZERİNE, EK PAKET OLARAK SATIN ALABİLİRSİNİZ.

D-SMART GO İÇİN NE KADAR ÖDEMELİYİM?

D-SMART GO AYLIK 3 TL’DİR.

D-SMART GO HİZMETİ TAAHHÜTLÜ MÜDÜR? İPTAL DURUMUNDA HERHANGİ BİR CAYMA BEDELİ YANSITILIR MI?

D-SMART GO TAAHHÜTLÜ YA DA TAAHHÜTSÜZ MÜŞTERİNİN TALEBİNE GÖRE DEĞİŞEBİLİR. TAAHHÜTLÜ HİZMETİNİZİN İPTALİ DURUMUNDA VERİLEN İNDİRİM VE AVANTAJLAR ABONEYE FATURALANDIRILACAKTIR.

D-SMART GO İNTERNET KOTAMI ETKİLER Mİ?

D-SMART GO İNTERNET ÜZERİNDEN VERİ AKIŞI İLE GERÇEKLEŞEN BİR HİZMET OLDUĞU İÇİN İNTERNET BAĞLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİĞİNİZ SÜRECE İNTERNET PAKETİNİZİN KOTASI ETKİLENECEKTİR.

D-SMART GO ÜYELİĞİNİZ DAHİLİNDE İZLEYECEĞİNİZ KANALLAR VE İÇERİKLERİN TAMAMI SAHİP OLDUĞUNUZ İNTERNET PAKETİNİZİN KOTASINI KULLANMAKTADIR. BEKLENMEDİK BİR FATURA SÜRPRİZİ İLE KARŞILAŞILMAMASI ADINA D-SMART GO ABONELERİNİN İNTERNET PAKETLERİNİN LİMİTSİZ OLMASI ÖNERİLMEKTEDİR.

D-SMART GO NE KADAR MOBİL DATA TÜKETİR?

D-SMART GO’YA MOBİL İNTERNET ÜZERİNDEN BAĞLANDIĞINIZDA, İZLEYECEĞİNİZ YAYINLAR, AKIŞ BÜYÜKLÜKLERİNE VE KULLANICILARIN BAĞLANTI HIZLARINA GÖRE FARKLI KOTA TÜKETİM DEĞERLERİNE SAHİPTİR.

D-SMART GO BİLGİSAYAR, CEP TELEFONU VE TABLET CİHAZLARINDA (İOS VE ANDROİD) Wİ-Fİ ÜZERİNDEN ERİŞEMEDİĞİNİZ, MOBİL İNTERNET İLE ERİŞTİĞİNİZ DURUMLARDA; BEKLENMEDİK BİR FATURA SÜRPRİZİ İLE KARŞILAŞILMAMASI ADINA D-SMART GO ABONELERİNİN GSM OPERATÖRLERİNDEN MOBİL İNTERNET PAKETİ ALMALARI ÖNEMLE TAVSİYE EDİLMEKTEDİR.

FİLMLERİ BİLGİSAYARIMA VEYA TABLETİME İNDİREBİLİR MİYİM?

D-SMART GO ÜZERİNDE YER ALAN FİLMLERİ BELİRTİLEN KURALLAR ÇERÇEVESİNDE İZLEYEBİLİR ANCAK İNDİREMEZSİNİZ.

FİLMLERİ BİLGİSAYARIMA VEYA TABLETİME KAYDEDEBİLİR MİYİM?

D-SMART GO ÜZERİNDE YER ALAN FİLMLERİ BELİRTİLEN KURALLAR ÇERÇEVESİNDE İZLEYEBİLİR ANCAK KAYDEDEMEZSİNİZ.

YURTDIŞINDA VE KIBRIS’TA, D-SMART GO HİZMETİNİ KULLANABİLİR MİYİM?

D-SMART GO HİZMETİNİ SADECE TÜRKİYE SINIRLARI İÇİNDE ALABİLİRSİNİZ.

KULLANICI BİLGİLERİMİ UNUTTUM. NE YAPMAM GEREKİR?

ÜYE GİRİŞ EKRANINDAN “ŞİFREMİ UNUTTUM” LİNKİNE TIKLADIKTAN SONRA GELEN FORMA D-SMART GO’YA KAYIT OLURKEN VERMİŞ OLDUĞUNUZ E-POSTA ADRESİNİZİ YAZARAK, ŞİFRE YENİLEME LİNKİNİN E-POSTA ADRESİNİZE GÖNDERİMESİNİ SAĞLAYABİLİRSİNİZ. E-POSTA ADRESİNİZE İLETİLEN LİNKTEN ŞİFRENİZİ YENİDEN OLUŞTURARAK D-SMART GO HİZMETİNİZE KALDIĞINIZ YERDEN DEVAM EDEBİLİRSİNİZ

D-SMART GO ABONELİĞİM SÜRESİ NE KADARDIR?

D-SMART GO ABONELİK SÜRESİ, D-SMART GO EK PAKETİNİ TV PAKETİNİZLE BERABER ALIP ALMADIĞINIZA GÖRE 12 VEYA 24 AY OLARAK DEĞİŞİKLİK GÖSTERMEKTEDİR.

D-SMART GO CANLI YAYIN YA DA VİDEONUN GÖRÜNTÜ KALİTESİ NASILDIR?

D-SMART GO ÜZERİNDEN İZLEYECEĞİNİZ CANLI YAYININ YA DA VİDEONUN GÖRÜNTÜ KALİTESİ, İNTERNET BAĞLANTINIZIN HIZINA GÖRE DEĞİŞMEKTEDİR. HIZINIZ NE KADAR YÜKSEK İSE; YAYIN GÖRÜNTÜ KALİTESİ DE O KADAR YÜKSEK SEVİYEDE OLACAKTIR.

D-SMART GO ABONELİĞİMİ NASIL İPTAL EDERİM?

D-SMART GO ABONELİĞİ İÇİN 0850 266 0 266 D-SMART MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ARAYARAK İPTAL TALEBİNDE BULUNABİLİRSİNİZ.

D-SMART GO’YU HANGİ MOBİL CİHAZLARDA KULLANABİLİRİM?

D-SMART GO SERVİSİ, MOBİL OLARAK BİLGİSAYAR, TABLET (IOS VE ANDROID) VE CEP TELEFONU (IOS VE ANDROID) CİHAZLARI ÜZERİNDEN KULLANILABİLİR.

D-SMART GO IOS UYGULAMASINI YÜKLEMEK İÇİN CİHAZINIZIN EN AZ 6.0 VE ÜZERİ IOS VERSİYONUNA SAHİP OLMASI GEREKMEKTEDİR.

D-SMART GO ANDROID UYGULAMASINI YÜKLEMEK İÇİN CİHAZINIZ EN AZ 4 VE ÜZERİ ANDROID VERSİYONA SAHİP OLMASI GEREKMEKTEDİR. ANDROID İŞLETİM SİSTEMİ AÇIK KAYNAKLI BİR YAZILIM OLDUĞU İÇİN GOOGLE SERTİFİKALI OLMAYAN ANDROID İŞLETİM SİSTEMLİ CİHAZLAR VEYA ROOTLU CİHAZLAR GÜVENİLİR OLARAK KABUL EDİLMEZ. BU NEDENLE ROOT EDİLMİŞ VEYA GOOGLE SERTİFİKASI BULUNMAYAN ANDROID İŞLETİM SİSTEMLİ CİHAZLARDA D-SMART GO APLİKASYONU ÜZERİNDEN İZLEME İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİREMEZSİNİZ.

CİHAZINIZIN GOOGLE SERTİFİKASININ KONTROLÜNÜ AŞAĞIDAKİ LİNKTEN KONTROL EDEBİLİRSİNİZ:

https://storage.googleapis.com/support-kms-prod/59243445DC48D9C540CEB0743F39A09769F5

ANDROID TELEFONUM ROOTLU OLMAMASINA RAĞMEN, NEDEN D-SMART GO’YU SEYREDEMİYORUM?

ANDROID İŞLETİM SİSTEMİ AÇIK KAYNAKLIDIR VE GOOGLE SERTİFİKALI OLMAYAN CİHAZLARDAKİ ANDROID İŞLETİM SİSTEMLERİ GÜVENİLİR OLARAK KABUL EDİLMEZ. BU NEDENLE ANDROID CİHAZINIZ GOOGLE SERTİFİKALI ÖZELLİĞİNE SAHİP DEĞİL İSE D-SMART GO APLİKASYONU ÜZERİNDEN İZLEME İŞLEMİNİ GERÇEKLEŞTİREMEZSİNİZ.

CİHAZINIZIN GOOGLE SERTİFİKALI OLUP OLMADIĞINI AŞAĞIDAKİ LİNKTEN KONTROL EDEBİLİRSİNİZ:

https://support.google.com/googleplay/answer/1727131?hl=en

D-SMART GO İZLENEBİLECEK CİHAZ LİMİTİ VAR MI?

D-SMART GO HİZMETİNİ EN FAZLA 4 FARKLI CİHAZDAN ALABİLİRSİNİZ. HESABIM/CİHAZLARIM MENÜSÜNDEN CİHAZLARINIZI ADLANDIRABİLİR, KULLANMAK İSTEMEDİĞİNİZ CİHAZINIZI KALDIRABİLİRSİNİZ. 30 GÜN İÇERİSİNDE EN FAZLA 1 ADET CİHAZ KALDIRMA HAKKINIZ VARDIR.

IOS CİHAZIMA JAILBREAK İŞLEMİ UYGULADIM, D-SMART GO HİZMETİNİ SEYREDEBİLİR MİYİM?

D-SMART GO UYGULAMASI JAILBREAK İŞLEMİ GÖRMÜŞ IOS CİHAZLARDA ÇALIŞMAZ. D-SMART GO YAYINLARINI İZLEYEBİLMEK İÇİN JAILBREAK İŞLEMİ GÖRMEMİŞ BİR IOS CİHAZA SAHİP OLMANIZ GEREKMEKTEDİR.

D-SMART GO’YU AYNI ANDA KAÇ CİHAZDA İZLEYEBİLİRİM?

D-SMART GO HİZMETİNE AYNI ANDA SEÇECEĞİNİZ BİR CİHAZ ÜZERİNDEN GİRİŞ YAPIP İZLEYEBİLİRSİNİZ.

CİHAZLARA GÖRE FARKLI HİZMET VAR MI?

D-SMART GO’NUN CİHAZLARA GÖRE FARKLI HİZMETİ BULUNMAMAKTADIR. D-SMART GO’DA YER ALAN, TÜM KANALLARI VE İÇERİKLERİ D-SMART GO’NUN DESTEKLEDİĞİ TÜM CİHAZLARDA İZLEYEBİLİRSİNİZ.

D-SMART GO SERVİSİNDEN YARARLANABİLMEK İÇİN GEREKLİ OLAN MİNİMUM SİSTEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

WINDOWS XP YA DA ÜSTÜ
İŞLEMCİ (CPU) : PENTIUM III , RAM 256 MB YA DA ÜSTÜ
MICROSOFT SILVERLIGHT : VERSİYON 3 VEYA ÜSTÜ
INTERNET EXPLORER 7.0 VEYA ÜSTÜ
GOOGLE CHROME GÜNCEL SÜRÜM
SAFARI VERSİYON GÜNCEL SÜRÜM
FIREFOX VERSİYON GÜNCEL SÜRÜM

D-SMART GO’YU BİLGİSAYARIMI TELEVİZYONA BAĞLAYARAK İZLEYEBİLİR MİYİM?

EVET İZLEYEBİLİRSİNİZ; D-SMART GO İÇERİKLERİNE ERİŞMEKTE OLDUĞUNUZ BİLGİSAYARINIZI TELEVİZYONUNUZA AKTARABİLİR, DAHA GENİŞ BİR EKRANDA D-SMART GO KEYFİNİ YAŞAYABİLİRSİNİZ.

ANDROID CİHAZIMA ROOT İŞLEMİ UYGULADIM, D-SMART GO HİZMETİNİ SEYREDEBİLİR MİYİM?

D-SMART GO UYGULAMASI ROOT İŞLEMİ GÖRMÜŞ ANDROID CİHAZLARDA ÇALIŞMAZ. D-SMART GO KANAL VE YAYINLARINI İZLEYEBİLMEK İÇİN ROOT İŞLEMİ GÖRMEMİŞ BİR ANDROID CİHAZA SAHİP OLMANIZ GEREKMEKTEDİR.

CİHAZININIZ ROOT’LU OLUP OLMADIĞINI AŞAĞIDAKİ LİNKTE YER ALAN UYGULAMAYI CİHAZINIZA YÜKLEYİP ÇALIŞTIRARAK KONTROL EDEBİLİRSİNİZ:

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.freeandroidtools.root_checker

Yukarı Dön