D-Smart
Ana Sayfa Üst Bant Ana Sayfa Üst Bant

1-Güvenli İnternet Nedir?
Güvenli İnternet Hizmeti, ailenizi internetin istemediğiniz içeriklerinden koruyan ücretsiz ve kullanımı kolay bir sistemdir.
Bilgisayarınıza yazılım yüklemenize gerek yoktur.
Size Aile Profili ve Çocuk Profili olmak üzere iki alternatif sunar.
İstediğiniz zaman Güvenli İnternet Hizmetini alabilir, istediğiniz zaman profilinizi değiştirebilir, isterseniz bu hizmetten vazgeçebilirsiniz.

2-Profiller nelerdir?

Aile profili: Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından İşletmecilere gönderilen aile profiline ilişkin listedeki alan adı, alt alan adı, IP adresi ve portlara abonenin erişiminin sağlanmadığı profildir.
Kumar, uyuşturucu, fuhuş, müstehcenlik, şiddet, terör, dolandırıcılık, zararlı yazılım gibi kategorilerdeki siteleri engelleyen profildir.

Çocuk profili: Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından İşletmecilere gönderilen, çocuk profiline ilişkin listedeki alan adı, alt alan adı, IP adresi ve portlara abonenin erişiminin sağlandığı profildir.
Pedagoji, sosyoloji ve psikoloji alanlarında uzman akademisyenlerin bulunduğu bir komisyon tarafından belirlenen kriterlere uygun kategorilerdeki sitelere erişilebilen profildir.
Çocuk profili ile eğitim,ödev, bankacılık uygulamaları, alışveriş, müzik-oyun-eğlence, haber, e-posta, resmi ve kamu siteleri,tatil, özel şirketler, eğitim kurumları, e-devlet gibi pek çok farklı türden siteye erişebilirsiniz.

3-Güvenli İnternet Hizmeti'ni nasıl alabilirim?
Yukarıda yer alan Profil seçim menüsünden, istediğiniz profili seçekerek Güvenli İnternet Hizmeti'nden faydalanabilirsiniz.

4-Nasıl Çalışır?
Seçtiğiniz güvenli internet hizmeti profili nedeniyle İnternet sitelerine erişemediğinizde, Uyarıcı ve Bilgilendirici İnternet Sayfasına yönlendirileceksiniz.

5-Güvenli İnternet Hizmeti almasam da internet erişimim kısıtlanacak mı?
Güvenli İnternet Hizmeti almadığınızda internet erişiminizde herhangi bir kısıtlama veya denetleme olmayacak.

6-Güvenli İnternet Hizmeti ücretli mi?
Ücretsiz olarak sunulmaktadır.

7-Evimdeki her bilgisayarda kullanabilir miyim?
Güvenli İnternet Hizmeti internet erişiminiz üzerinde kontrol sağlamaktadır. Bu nedenle aynı internet erişimini kullanan tüm bilgisayarlarda hizmet geçerli olacaktır.

8-İstediğim zaman Güvenli İnternet Hizmeti'nden çıkabilir miyim?
Evet. İstediğiniz zaman online işlemler merkezimizden Profil değişikliğinizi yapabilir ve Güvenli İnternet Hizmeti'nden çıkabilirsiniz.

9-Güvenli İnternet Hizmeti, bilgisayarıma virüs bulaşmasını engeller mi?
Güvenli İnternet Hizmeti ile sakıncalı sitelere erişim kısıtlanmaktadır. Bilgisayarınızı virüs ve diğer zararlı uygulamalardan korumaz.