× Bu sayfada paylaştığınız size ait kişisel bilgiler Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve sair ilgili mevzuat kapsamında işlenmektedir. Söz konusu işleme faaliyetlerine ilişkin gerekli bilgilere "Aydınlatma Metni" üzerinden ulaşabilirsiniz.
 Oktay Demir

 

Oktay Demir
Genel Müdür

"22/01/1976 yılında Berlin'de doğan Oktay Demir, orta öğrenimini 1992 yılında Gümüşhane Adalet Meslek Lisesi'nden mezun olarak tamamlamıştır.

2 yıla yakın bir süre Yargı bünyesinde kamu görevi icra eden Oktay Demir, 1993 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne kayıt olmuş ve 1997 yılında mezun olmuştur.

1998 yılında Avukat olarak serbest meslek hayatına başlamış ve beraberinde yüksek lisans eğitimini de 2001 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Ana Bilim dalında tamamlamıştır.

2006 yılında Doğan TV Holding bünyesinde hukuk müşaviri olarak göreve başlamış ve 2010 yılında D-Smart Baş Hukuk Müşaviri olarak atanmıştır.

Halen D-Smart Genel Müdürü olan Oktay Demir, evli ve üç kız çocuğu babasıdır."
---


 Basa Basarirr


Başar Başarır

İçerik Grup Başkanı

1970 İstanbul doğumlu olan Başar BAŞARIR, Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği'ni bitirmiş, yüksek lisansını British Council bursuyla London City University International Communication'da tamamlamıştır.

1993 yılında yazılı basında çalışmaya başlamış, 1995’te 32. Gün programıyla birlikte televizyona geçmiştir. 1997 yılında Cine5-Multikanal’da görev almış ve burada uluslararası spor hakları konusunda tecrübe kazanmıştır. Başarır, 1998 yılında Doğan Grubu’na katılmıştır. CNN TÜRK kanalının hazırlık ve kuruluş aşamalarında bulunmuş ve kanal yayına başladıktan sonra Program Koordinatörü olarak; program bölümünü, dış alımları, tanıtım ve grafik departmanlarını aynı anda yönetmiştir.

Başar Başarır, 2000-2010 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yarı zamanlı olarak ders vermiş olup aynı zamanda yayınlanmış 7 öykü kitabının yazarıdır. Başarır, edebiyat dünyasının en prestijli ödüllerinden Sait Faik Öykü Ödülü (2004) ve Yunus Nadi Öykü Armağanı (2014) sahibidir.

Şubat 2011 tarihinden bu yana da D-Smart İçerik Grup Başkanlığı görevini sürdürmektedir.--